Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Zmiana połysku podłogi dzięki środkom do konserwacji
kalendarz 04/02 2018

Zmiana połysku podłogi dzięki środkom do konserwacji

Środki do konserwacji posadzek lakierowanych mają za zadanie wydłużyć czas ich użytkowania i zniwelować niewielkie zarysowania na powierzchni. Mało kto jednak wie, że dzięki innowacyjnym wyrobom marki Domalux Professional, możliwa jest również trwała zmiana aspektu połysku podłogi. Radzimy jak przeprowadzić prace, aby uzyskać zadowalający i szybki efekt.

Dotychczas, aby uzyskać zamierzony wygląd lakierowanej powierzchni drewnianej, tj. parkietu lub desek, stosowano lakier nawierzchniowy gwarantujący konkretny efekt. W konsekwencji aspekty: połysk oraz półmat, osiągano dzięki zastosowaniu lakieru w wybranym aspekcie połysku. Przed naniesieniem powłoki, w celu uzyskania wysokiej estetyki, należało zmatowić powierzchnię siatką lub papierem ściernym o granulacji ok. 120-150 dla wersji półmat i 180-240 dla wersji w połysku. Po odpyleniu podłogi i naniesieniu ostatniej warstwy trzeba było odczekać od 6 do nawet 20 godzin, aby lakier wysechł. Dzięki środkom do konserwacji możliwa jest łatwa i trwała zmiana efektu połysku podłogi w krótszym czasie.

Efekt i czas

– Dzięki Środkowi do konserwacji podłóg lakierowanych marki Domalux Professional można w prosty sposób zmienić finalny aspekt powłoki. Stosując środek konserwujący w aspekcie półmat na podłodze o wysokim połysku osiągniemy półmat lub odwrotnie - wykorzystując środek w połysku na powierzchni w półmacie uzyskamy podłogę w połysku – tłumaczy Ernest Wesołowski, specjalista ds. lakierów parkietowych i Szef Zespołu Serwisu i Aplikacji, z Akademii Technik Malarskich Dekoral Professional. – Mając taką alternatywę, można w łatwy sposób, bez konieczności wykonywania dodatkowego lakierowania, uzyskać odpowiedni stopień połysku chronionej posadzki. Wykonawca dzięki takim właściwościom środków zaoszczędzi swój cenny czas, który musiałby poświęcić na matowienie oraz oczekiwanie na utwardzenie się powierzchni lakierowanej. Ponadto parkieciarz będzie miał pewność, że w pełni zadowoli swojego klienta, co nie pozostaje bez znaczenia gdy ten po lakierowaniu zmieni decyzję o finalnym efekcie. Z doświadczenia wiem, że takie sytuacje się zdarzają – dodaje Ernest Wesołowski.

Aplikacja i użytkowanie

W celu zmiany aspektu połysku nawierzchni, Środek do konserwacji podłóg Domalux Professional nanosimy na gotową, polakierowaną i utwardzoną podłogę, czyli po 7 dniach od ostatniego malowania. Wymieszany, nierozcieńczony środek nakładamy na czystą powierzchnię za pomocą mopa z miękkiej microfibry lub „łasiczki”. Zaleca się położenie 1-2 cienkich warstw w odstępie około godziny (1 w-wa łasiczką, 2 w-wy mopem). Powierzchnię można użytkować po około 8 godzinach. Tak przygotowana powierzchnia ma nie tylko wysokie walory estetyczne, lecz jest też dodatkowo zabezpieczona przed zabrudzeniami.

Przy użyciu Środka do konserwacji Domalux Professional możliwe jest uzyskanie dwóch efektów: połysku i półmatu. Środek do konserwacji odświeża i pielęgnuje lakierowane podłogi z drewna. Tworzy na podłodze warstwę ochronną i wydłuża czas jej użytkowania.

Zastosowanie środków do konserwacji na starych, lakierowanych posadzkach przywróci im dawny blask. Wcześniej jednak należy dokładnie wyczyścić posadzkę za pomocą Środka do gruntownego czyszczenia podłóg lakierowanych Domalux Professional. Środek do konserwacji uzupełni niewielkie rysy, ponieważ posiada w swoim składzie żywice akrylowe.

Warto dodać, że środek w aspekcie połysku/półmatu użyty na podłodze wykończonej zgodnie z przeznaczeniem produktu utrwali i zabezpieczy oryginalną powłokę lakierniczą przed zużyciem.

Podczas nakładania środka należy unikać silnego nasłonecznienia i przeciągów, a także wyłączyć ogrzewanie podłogowe.

RED

Źródło: Domalux


Tagi:
Domalux Professional, Domalux

Zobacz podobne artykuły:

Gra w kolory, czyli sztuka doboru fugi i silikonu
kalendarz 15/02 2018

Gra w kolory, czyli sztuka doboru fugi i silikonu

Wnętrze

2018.02.15

Płytki ceramiczne od lat niezmiennie królują w naszych kuchniach i łazienkach. Moda na nie zdaje się nie przemijać – są eleganckie, trwałe i praktyczne, a bogata oferta rynkowa pozwala tworzyć finezyjne i niepowtarzalne kreac...
Kuchnia w skandynawskim stylu
kalendarz 04/02 2018

Kuchnia w skandynawskim stylu

Wnętrze

2018.02.04

Styl skandynawski to jest jednym z popularniejszych w aranżacji wnętrz. Wydawałoby się, że urządzenie pomieszczenia w taki sposób jest łatwe, jednak nic bardziej mylnego!
Jakie będą trendy wnętrzarskie w tym roku?
kalendarz 08/01 2018

Jakie będą trendy wnętrzarskie w tym roku?

Wnętrze

2018.01.08

Wiele osób z początkiem nowego roku często zastanawia się, jak odnowić lub odświeżyć mieszkanie. Warto sprawdzić, jakie rozwiązania będą modne w nadchodzącym sezonie.
Najnowsze artykuły:
O ile wzrosły w tym roku ceny nowych mieszkań?

O ile wzrosły w tym roku ceny nowych mieszkań?

Nieruchomości / Mieszkanie

2023.08.30

Jaki wzrost cen mieszkań przyniosło pierwsze półrocze br.? O ile jeszcze mogą być droższe do końca roku? Co głównie wpływa na podwyżki?        
Kuchenne trendy 

Kuchenne trendy 

Wnętrze / Kuchnia

2023.08.23

Jakie kuchnie cieszą się popularnością? Które są znane i lubiane?
Ile trzeba mieć na lokal usługowy w nowym osiedlu?

Ile trzeba mieć na lokal usługowy w nowym osiedlu?

Nieruchomości / Mieszkanie

2023.08.09

Jak kształtują się ceny lokali usługowych w nowych inwestycjach mieszkaniowych? Czy jest na nie popyt? Jakie lokale cieszą się największym zainteresowaniem? Czy projektowanych jest ich teraz więcej? W których osiedlach są dos...