Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Zbuduj swój azyl
kalendarz 02/10 2019

Zbuduj swój azyl

Dom

Odpowiednie ogrodzenie pozwala uniknąć ciekawskich spojrzeń i chroni prywatność. 

Często pozwala też nieco odizolować się od nadmiernego hałasu otoczenia. Dobrym rozwiązaniem są ogrodzenia z betonu, które coraz bardziej zyskują na popularności. Są one całkowicie odporne na warunki atmosferyczne oraz czynniki biologiczne. Możliwości aranżacyjne, trwałość oraz szybkość montażu sprawiają, że betonowe ogrodzenia stają się znakomitą alternatywą dla wielu innych rodzajów ogrodzeń. Beton pozwala tworzyć zarówno ogrodzenia pełne, jak i ażurowe oraz świetnie pasuje do nowoczesnej architektury.

Neo to tegoroczna nowość w ofercie firmy Polbruk, Ogrodzenie składa się z wielkoformatowych betonowych pustaków o wymiarze 20x60 cm i wysokości 10 cm. Polbruk Neo ze względu na swój geometryczny prostokątny kształt, gładką fakturę oraz kolorystykę w odcieniach szarości (stalowy i grafitowy) lub brązu (orzechowy), najlepiej prezentuje się w aranżacjach w stylu nowoczesnym. 

W celu zachowania maksymalnej prywatności na posesji najlepiej wznieść wysoki mur z elementów Neo, którego ozdobą mogą być rośliny pnące, takie jak winobluszcz, bluszcz, winogron czy jaśminowiec wonny. Jeśli chcemy, żeby do wnętrza ogrodu wpadało nieco więcej światła, to pomiędzy słupki wykonane z pustaków można wstawić przęsła z metalu lub drewna. W każdym z tych dwóch przypadków mur należy zwieńczyć płaskim daszkiem (5x20x60 cm), który ochroni resztę konstrukcji przed warunkami atmosferycznymi.

Budowa ogrodzenia z pustaków to prosty i szybki sposób na stworzenie muru wokół posesji. Proces rozpoczynamy od wykonania fundamentu o szerokości minimum 30 cm i głębokości do strefy przemarzania charakterystycznej dla danego regionu geograficznego. Następnie po 24 godzinach należy wykonać szalunki ławy żelbetowej. Jej wysokość to minimum 30 cm, zaś szerokość nie powinna przekraczać szerokości samego muru. W ławie należy umieścić elementy zbrojenia, które wzmocnią fundament oraz umożliwią przygotowanie konstrukcji pod wzniesienie słupków. Następnie elementy poziome należy zalać betonem klasy C20/25. Po tej czynności wykonuje się już tylko izolację poziomą, która zapobiegnie podsiąkaniu kapilarnemu wilgoci i niszczeniu ogrodzenia od strony gruntu. Kolejnym etapem jest montaż ogrodzenia, którego elementy łączymy na mokro z użyciem zaprawy. Oczywiście musimy pamiętać także o tym, że jeśli chcemy zamontować przęsła, bramy lub furtki, to konieczne jest wykonanie odpowiednich mocowań i zachowanie właściwych rozstawów pomiędzy słupkami. 

Polbruk Neo nadaje się również to innych zastosowań. W ogrodach, w których występują duże różnice terenu, z powodzeniem wzniesiemy z niego murek oporowy, który zapobiegnie osypywaniu się ziemi. Można z niego budować również murki o charakterze dekoracyjnym. 
RED
Źródło: Polbruk S.A. 


Tagi:
Plbruk Neo, Neo, ogrodzenie neo, ogrodzenie

Zobacz podobne artykuły:

Ciepły dom od podstaw
kalendarz 03/07 2020

Ciepły dom od podstaw

Nieruchomości / Dom

2020.07.03

Planując termomodernizację domu, warto pamiętać o fundamentach. Ich termoizolacja stanowi ważny element prac ociepleniowych. 
Sezon na termomodernizację w pełni!
kalendarz 25/06 2020

Sezon na termomodernizację w pełni!

Nieruchomości / Dom

2020.06.25

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie. 
O czym warto pamiętać przeprowadzając prace renowacyjne fasady domu?
kalendarz 12/06 2020

O czym warto pamiętać przeprowadzając prace renowacyjne fasady domu?

Nieruchomości / Dom

2020.06.12

Elewacja domu nie tylko pełni funkcję reprezentacyjną, ale przede wszystkim chroni budynek przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, jak i przed uszkodzeniami mechanicznymi. 
Najnowsze artykuły:
Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów?

Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów?

Nieruchomości / Inwestycje

2020.07.02

W jakiej cenie kupimy najtańsze mieszkania na rynku deweloperskim? O jakim metrażu? W których inwestycjach je znajdziemy? 
Raksa - nowy klasyk Nobonobo

Raksa - nowy klasyk Nobonobo

Wyposażenie / Meble

2020.07.01

Jest powściągliwa w formie, a o jej wyrafinowaniu decydują detale. Wyjątkowo komfortową sofę Raksa dla Nobonobo zaprojektował Tomek Rygalik.
Nowoczesna mozaika na nawierzchnię

Nowoczesna mozaika na nawierzchnię

Ogród

2020.06.18

Melanżowe i gładkie szarości oraz inspirujące beże. Do tego różne wymiary i geometryczne kształty. Z jej pomocą można stworzyć oryginalną i inspirującą mozaikę.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.