Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Zbuduj swój azyl
kalendarz 02/10 2019

Zbuduj swój azyl

Dom

Odpowiednie ogrodzenie pozwala uniknąć ciekawskich spojrzeń i chroni prywatność. 

Często pozwala też nieco odizolować się od nadmiernego hałasu otoczenia. Dobrym rozwiązaniem są ogrodzenia z betonu, które coraz bardziej zyskują na popularności. Są one całkowicie odporne na warunki atmosferyczne oraz czynniki biologiczne. Możliwości aranżacyjne, trwałość oraz szybkość montażu sprawiają, że betonowe ogrodzenia stają się znakomitą alternatywą dla wielu innych rodzajów ogrodzeń. Beton pozwala tworzyć zarówno ogrodzenia pełne, jak i ażurowe oraz świetnie pasuje do nowoczesnej architektury.

Neo to tegoroczna nowość w ofercie firmy Polbruk, Ogrodzenie składa się z wielkoformatowych betonowych pustaków o wymiarze 20x60 cm i wysokości 10 cm. Polbruk Neo ze względu na swój geometryczny prostokątny kształt, gładką fakturę oraz kolorystykę w odcieniach szarości (stalowy i grafitowy) lub brązu (orzechowy), najlepiej prezentuje się w aranżacjach w stylu nowoczesnym. 

W celu zachowania maksymalnej prywatności na posesji najlepiej wznieść wysoki mur z elementów Neo, którego ozdobą mogą być rośliny pnące, takie jak winobluszcz, bluszcz, winogron czy jaśminowiec wonny. Jeśli chcemy, żeby do wnętrza ogrodu wpadało nieco więcej światła, to pomiędzy słupki wykonane z pustaków można wstawić przęsła z metalu lub drewna. W każdym z tych dwóch przypadków mur należy zwieńczyć płaskim daszkiem (5x20x60 cm), który ochroni resztę konstrukcji przed warunkami atmosferycznymi.

Budowa ogrodzenia z pustaków to prosty i szybki sposób na stworzenie muru wokół posesji. Proces rozpoczynamy od wykonania fundamentu o szerokości minimum 30 cm i głębokości do strefy przemarzania charakterystycznej dla danego regionu geograficznego. Następnie po 24 godzinach należy wykonać szalunki ławy żelbetowej. Jej wysokość to minimum 30 cm, zaś szerokość nie powinna przekraczać szerokości samego muru. W ławie należy umieścić elementy zbrojenia, które wzmocnią fundament oraz umożliwią przygotowanie konstrukcji pod wzniesienie słupków. Następnie elementy poziome należy zalać betonem klasy C20/25. Po tej czynności wykonuje się już tylko izolację poziomą, która zapobiegnie podsiąkaniu kapilarnemu wilgoci i niszczeniu ogrodzenia od strony gruntu. Kolejnym etapem jest montaż ogrodzenia, którego elementy łączymy na mokro z użyciem zaprawy. Oczywiście musimy pamiętać także o tym, że jeśli chcemy zamontować przęsła, bramy lub furtki, to konieczne jest wykonanie odpowiednich mocowań i zachowanie właściwych rozstawów pomiędzy słupkami. 

Polbruk Neo nadaje się również to innych zastosowań. W ogrodach, w których występują duże różnice terenu, z powodzeniem wzniesiemy z niego murek oporowy, który zapobiegnie osypywaniu się ziemi. Można z niego budować również murki o charakterze dekoracyjnym. 
RED
Źródło: Polbruk S.A. 


Tagi:
Plbruk Neo, Neo, ogrodzenie neo, ogrodzenie

Zobacz podobne artykuły:

Planuj jesienią – buduj wiosną
kalendarz 20/11 2019

Planuj jesienią – buduj wiosną

Nieruchomości / Dom

2019.11.20

Długie wieczory i jesienna słota to idealny czas na przemyślenia, jakie zmiany można wprowadzić w otoczeniu domu na wiosnę. Podpowiadamy, jak zaaranżować je w stylu nowoczesnym. 
Dom nad jeziorem 
kalendarz 16/11 2019

Dom nad jeziorem 

Nieruchomości / Dom

2019.11.16

Zlokalizowany nad jeziorem dom to idealne miejsce, aby dać upust architektonicznym fantazjom wybiec daleko przed trendy. Wielkie wyzwanie, przed którym stanęli architekci z biura projektowego JT Grupa okazało się ogromną przy...
Dom pod linią
kalendarz 11/11 2019

Dom pod linią

Nieruchomości / Dom

2019.11.11

Oto dom pod linią to projekt willi, której najbardziej charakterystycznym elementem jest biała krawędź dachu. 
Najnowsze artykuły:
Gra w kolory 

Gra w kolory 

Wnętrze / Salon

2019.11.24

O sukcesie tego wnętrza decyduje prostota. Połączenie nowoczesnych mebli i czystych pastelowych kolorów dało efekt w postaci aranżacji stonowanej, ale niepozbawionej energii. Na tym zbalansowanym tle wzrok przyciąga sofa pols...
Dlaczego nabywcy nowych mieszkań rezygnują z zakupu?

Dlaczego nabywcy nowych mieszkań rezygnują z zakupu?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.11.23

Jakie są przyczyny rezygnacji z zakupu mieszkań na rynku deweloperskim? Z jakich powodów nabywcy odchodzą od kupna zarezerwowanych lokali? Jak często się to zdarza? 
Ile kosztują najtańsze mieszkania na rynku deweloperskim?

Ile kosztują najtańsze mieszkania na rynku deweloperskim?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.11.22

W jakich cenach deweloperzy mają najtańsze mieszkania w ofercie? W jakim metrażu? W których inwestycjach je znajdziemy? 

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.