Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Zbuduj swój azyl
kalendarz 02/10 2019

Zbuduj swój azyl

Dom

Odpowiednie ogrodzenie pozwala uniknąć ciekawskich spojrzeń i chroni prywatność. 

Często pozwala też nieco odizolować się od nadmiernego hałasu otoczenia. Dobrym rozwiązaniem są ogrodzenia z betonu, które coraz bardziej zyskują na popularności. Są one całkowicie odporne na warunki atmosferyczne oraz czynniki biologiczne. Możliwości aranżacyjne, trwałość oraz szybkość montażu sprawiają, że betonowe ogrodzenia stają się znakomitą alternatywą dla wielu innych rodzajów ogrodzeń. Beton pozwala tworzyć zarówno ogrodzenia pełne, jak i ażurowe oraz świetnie pasuje do nowoczesnej architektury.

Neo to tegoroczna nowość w ofercie firmy Polbruk, Ogrodzenie składa się z wielkoformatowych betonowych pustaków o wymiarze 20x60 cm i wysokości 10 cm. Polbruk Neo ze względu na swój geometryczny prostokątny kształt, gładką fakturę oraz kolorystykę w odcieniach szarości (stalowy i grafitowy) lub brązu (orzechowy), najlepiej prezentuje się w aranżacjach w stylu nowoczesnym. 

W celu zachowania maksymalnej prywatności na posesji najlepiej wznieść wysoki mur z elementów Neo, którego ozdobą mogą być rośliny pnące, takie jak winobluszcz, bluszcz, winogron czy jaśminowiec wonny. Jeśli chcemy, żeby do wnętrza ogrodu wpadało nieco więcej światła, to pomiędzy słupki wykonane z pustaków można wstawić przęsła z metalu lub drewna. W każdym z tych dwóch przypadków mur należy zwieńczyć płaskim daszkiem (5x20x60 cm), który ochroni resztę konstrukcji przed warunkami atmosferycznymi.

Budowa ogrodzenia z pustaków to prosty i szybki sposób na stworzenie muru wokół posesji. Proces rozpoczynamy od wykonania fundamentu o szerokości minimum 30 cm i głębokości do strefy przemarzania charakterystycznej dla danego regionu geograficznego. Następnie po 24 godzinach należy wykonać szalunki ławy żelbetowej. Jej wysokość to minimum 30 cm, zaś szerokość nie powinna przekraczać szerokości samego muru. W ławie należy umieścić elementy zbrojenia, które wzmocnią fundament oraz umożliwią przygotowanie konstrukcji pod wzniesienie słupków. Następnie elementy poziome należy zalać betonem klasy C20/25. Po tej czynności wykonuje się już tylko izolację poziomą, która zapobiegnie podsiąkaniu kapilarnemu wilgoci i niszczeniu ogrodzenia od strony gruntu. Kolejnym etapem jest montaż ogrodzenia, którego elementy łączymy na mokro z użyciem zaprawy. Oczywiście musimy pamiętać także o tym, że jeśli chcemy zamontować przęsła, bramy lub furtki, to konieczne jest wykonanie odpowiednich mocowań i zachowanie właściwych rozstawów pomiędzy słupkami. 

Polbruk Neo nadaje się również to innych zastosowań. W ogrodach, w których występują duże różnice terenu, z powodzeniem wzniesiemy z niego murek oporowy, który zapobiegnie osypywaniu się ziemi. Można z niego budować również murki o charakterze dekoracyjnym. 
RED
Źródło: Polbruk S.A. 


Tagi:
Plbruk Neo, Neo, ogrodzenie neo, ogrodzenie

Zobacz podobne artykuły:

Z miłości do natury
kalendarz 04/10 2019

Z miłości do natury

Nieruchomości / Dom

2019.10.04

Dom otwarty na naturę, wkomponowany w leśny krajobraz, stworzony z poszanowaniem spektakularnego otoczenia. Miejsce, gdzie nastrój budowany jest naturalnym światłem, drewnianymi akcentami, a wnętrze wypełnia zapach czystego p...
Dni otwarte na osiedlu Villa Orchowiecka 
kalendarz 10/09 2019

Dni otwarte na osiedlu Villa Orchowiecka 

Nieruchomości / Dom

2019.09.10

Już w najbliższą sobotę 14.09 w godzinach 10.00-14.00 na ul. Orchowieckiej 11 odbędą się dni otwarte. To kameralne osiedle w samym sercu Białołęki, które urzeka spokojem i ciszą.
Okna do domu energooszczędnego i pasywnego – jak je wybrać?
kalendarz 07/02 2019

Okna do domu energooszczędnego i pasywnego – jak je wybrać?

Nieruchomości / Dom

2019.02.07

Podczas budowy domu pasywnego i energooszczędnego szukamy rozwiązań, które zminimalizują zużycie energii.
Najnowsze artykuły:
Jakie mieszkania wejdą na rynek?

Jakie mieszkania wejdą na rynek?

Nieruchomości / Inwestycje

2019.10.17

Jakie inwestycje przygotowują deweloperzy? Jakie mieszkania będzie w nich można kupić? W jakich cenach? 
W pokoiku na stoliku stała… kawa!

W pokoiku na stoliku stała… kawa!

Wyposażenie / Meble

2019.10.06

Dla większości z nas picie kawy nie jest zwykłą czynnością. To jeden z ważniejszych rytuałów rozpoczynających dzień. Niezależnie od tego, czy wybieramy szybką, mocną małą czarną pobudzającą nas do działania, czy spieniony nap...
Czy ceny mieszkań pójdą jeszcze w górę?

Czy ceny mieszkań pójdą jeszcze w górę?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.10.05

Czy jest jeszcze przestrzeń do wzrostu cen mieszkań? Jakie są ku temu przesłanki? Czy obowiązujące stawki na rynku deweloperskim, które dobiły do rekordu z poprzedniej hossy, stanowią barierę psychologiczną dla klientów? Jak ...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.