Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Nie ma jak w domu
kalendarz 08/08 2023

Nie ma jak w domu

Nieruchomości / Dom

Słowiem codzienny komfort dla całej rodziny.

Na pewno znasz to uczucie, gdy wracasz do swojego przytulnego domu, w którym czujesz się świetnie, bezpiecznie i komfortowo. Jednak nie jest to codzienność dla wszystkich. W upalne dni lata w nieocieplonych budynkach jest gorąco.  Zimą z kolei konieczny jest gruby dres czy koc oraz pracujące pełną parą kaloryfery, by nie marznąć. Co zrobić, żeby panowała w nich optymalna temperatura bez klimatyzacji oraz horrendalnych rachunków za ogrzewanie? Rozwiązanie jest oczywiste - to ocieplenie ścian domu wysokiej jakości termoizolatorem. 

Energooszczędna termoizolacja nowo budowanego domu oraz termomodernizacja już użytkowanego to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji, nie tylko budowlanych. Wykonanie ocieplenia budynku grubą warstwą styropianu gwarantuje ograniczenie zużycia energii niezbędnej do zapewnienia optymalnej temperatury jego wnętrza. Wykorzystanie grafitowych styropianów o niskiej lambdzie 0,031 W/mK, np. Termonium Plus gwarantuje oszczędności na ogrzewaniu oraz klimatyzacji liczone w tysiącach złotych rocznie. 

Pieniądze to nie wszystko
W obiektach mieszkalnych o słabej izolacji cieplnej bardzo trudno zimą zapewnić odpowiednią temperaturę. Właściciele nieocieplonych domów muszą montować grzejniki o dużej mocy, które następnie pracują na wysokich obrotach, utrzymując zbyt wysokie temperatury. Powietrze w takich pomieszczeniach jest suche, a cyrkulując może transportować kurz zawierający szkodliwe alergeny i roztocza. Latem zaś w nieocieplonym domu człowiek czuje się jak w zamkniętym, gorącym pudełku. W budynkach, które przeszły termoizolację nawet w największy ponad 30 stopniowy upał panuje przyjemny chłód, podobny do tych w starych zamkach czy pałacach, które chronią bardzo grube ściany.

Mimo, że sezon budowlany jest w pełni, to właściele nieocieplonych domów wciąż mają szanse wykonać termomodernizację jeszcze w tym roku. Jednak decyzję o przystąpieniu do ocieplenia powinni podjąć jak najszybciej.

Dla siebie, rodziny i dla środowiska
Na opłacalność inwestycji w termoizolację domu wpływają również rosnące ceny energii, które podnoszą i tak już wysokie koszty ogrzewania. Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu stanowią już nawet 70 procent wszystkich kosztów jego eksploatacji. Eksperci szacują, że przy obecnych trendach cenowych kwota zainwestowana w wysokiej klasy termoizolację zwróci się w ciągu kilka lat.

Ocieplenie budynków to również niebagatelna inwestycja na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Mniejsze zużycie energii na ogrzewanie to czystsze powietrze, mniej zanieczyszczone dwutlenkiem węgla. Obecnie nie tylko klimatolodzy, urzędnicy UE, ale również projektanci oraz architekci zwracają szczególną uwagę na konieczność właściwej termoizolacji budynków.

Jakość ma kolosalne znaczenie
Ocieplenie domu jest opłacalne, ale to jak dużo właściciel będzie oszczędzał pieniędzy na jego ogrzewaniu zależy przede wszystkim od jakości i parametrów izolatora. Od jego jakości zależeć będzie również trwałość wykonanej termoizolacji. Dlatego tak ważny jest jego mądry wybór. Wydatki na styropian wynoszą około 10-15% kosztów kompletnego ocieplenia budynku, a tylko około 2% całkowitych kosztów budowy domu. Dlatego sugerowanie się głównie ceną przy jego wyborze jest dużym błędem. Zawsze jednak przed zakupem izolatora należy zwrócić uwagę na deklarowane przez producenta parametry: lambdę, grubość, przeznaczenie oraz jakość, czyli w dużej mierze na renomę producenta, który swoją marką gwarantuje wysoką klasę styropianowych płyt.  

Eksperci od lat zalecają materiały budowlane posiadające certyfikaty i rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej.  Istotnym źródłem informacji o jakości jest lista wyników kontroli produktów  budowlanych przeprowadzonych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Styropiany Termo Organiki, lidera rynku ociepleń jako jedyne przeszyły pozytywnie 22 kontrole jakości i pozostają pozytywnym wyjątkiem na rynku. 
HOMETRENDY.PL 
Źródło: TermoOrganika


Tagi:
termoorganika, TermoOrganika

Zobacz podobne artykuły:

Okna do domów energooszczędnych i pasywnych
kalendarz 23/01 2024

Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Nieruchomości / Dom

2024.01.23

Budownictwo o charakterze pasywnym i energooszczędnym wymaga stosowania rozwiązań, które znacząco ograniczą codzienne zużycie energii.
Jakimi wynikami deweloperzy zamknęli 2023? 
kalendarz 23/01 2024

Jakimi wynikami deweloperzy zamknęli 2023? 

Nieruchomości / Mieszkanie

2024.01.23

Czy w minionym roku sprzedało się więcej mieszkań niż w roku 2022? Jak wypadł czwarty kwartał ubiegłego roku? Jakimi decyzjami podjętymi w 2023 roku firmy mogą się pochwalić?  
Ile za kawalerkę od dewelopera?
kalendarz 06/11 2023

Ile za kawalerkę od dewelopera?

Nieruchomości / Mieszkanie

2023.11.06

W których projektach deweloperskich można kupić kawalerkę? W jakim metrażu i cenie? 

Firmy z branży

APM Development

mazowieckie
ul. Bartycka 85
00-716 Warszawa
Tel.: +48 22 847 91 86, +48 22 847 91 84
Email.: apm@apm-development.pl
https://www.apm-development.com.pl

BJM DEVELOPMENT S.C.

mazowieckie
ul. Klimontowska 26 lokal 48A
04-672 Warszawa
Tel.: tel./fax: 22 815 36 20
Email.: biuro@bjm-development.pl
https://www.bjm-development.pl/

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa NATOLIN

mazowieckie
ul. Lanciego 19 Lok. 140
02-792 Warszawa Warszawa
Tel.: 22 648 43 37
Email.: biuro@sbmnatolin.pl
https://www.sbmnatolin.pl/

Świadectwa energetyczne

ul.

Tel.: 721500700
Najnowsze artykuły:
Elegancja i funkcjonalność

Elegancja i funkcjonalność

Wnętrze / Jadalnia

2024.01.30

Kolekcja Marone Elite to eleganckie i funkcjonalne meble drewniane, inspirowane urokami prowansalskiej scenerii. Wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego fińskiego, są trwałe i odporne na uszkodzenia. 
Jakimi wynikami deweloperzy zamknęli 2023? 

Jakimi wynikami deweloperzy zamknęli 2023? 

Nieruchomości / Mieszkanie

2024.01.23

Czy w minionym roku sprzedało się więcej mieszkań niż w roku 2022? Jak wypadł czwarty kwartał ubiegłego roku? Jakimi decyzjami podjętymi w 2023 roku firmy mogą się pochwalić?  
Jak się legalnie pozbyć komornika? Oto kilka sposobów

Jak się legalnie pozbyć komornika? Oto kilka sposobów

Prawo i Finanse

2024.01.08

Rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Panem Krzysztofem Oppenheimem, właścicielem Kancelarii Doradztwa Finansowego, który opowiada jak można legalnie obronić się przed skuteczną egzekucją komorniczą....