Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Sąsiadując z milionerami
kalendarz 04/01 2018

Sąsiadując z milionerami

Mieszkanie

W 2016 r. ponad 20 tysięcy Polaków zadeklarowało dochód do opodatkowania przekraczający milion złotych. Prawie 3,6 tys. osób z tej grupy to mieszkańcy Warszawy. Dzielnicą, która może poszczycić się największym odsetkiem milionerów jest Mokotów.

Jak wynika z danych Urzędów Skarbowych, na Mokotowie znajduje się 3,5 proc. wszystkich milionerów w całej Polsce. Aż 663 osoby rozliczyły się w tamtejszej „Skarbówce” z dochodów przekraczających 1 mln zł. Co prawda oficjalnie pierwsze miejsce w stolicy zajmuje Ursynów z 670 milionerami, jednak wynik ten obejmuje również Wilanów i Sadybę. Można więc śmiało stwierdzić, że samodzielnym liderem w tej sytuacji jest właśnie Mokotów.

Obecność dużej liczby zamożnych osób wpływa także na sytuację na rynku mieszkaniowym w tej dzielnicy. W ostatnich latach powstają tu nowoczesne osiedla mieszkaniowe odznaczające się niską zabudową oraz wysokim standardem. Deweloperzy budują swoje inwestycje w przyjaznym otoczeniu, w pobliżu terenów zielonych, jednocześnie z rozbudowaną infrastrukturą komunikacyjną, handlową i społeczną.

Mokotów wyróżnia się także dużym zainteresowaniem wśród poszukujących mieszkań w Warszawie za pośrednictwem serwisów nieruchomości. Aż 12 procent korzystających z serwisu Otodom w pierwszej kolejności sprawdzało dostępność mieszkań w tej dzielnicy. Na drugim miejscu znalazł się Ursynów z 8 procentowym udziałem zapytań, a na trzecim Śródmieście, gdzie mieszkań szukało 7 procent użytkowników.

Mokotów już teraz jest uważany za jedną z najbardziej prestiżowych dzielnic, gdzie średnie ceny mieszkań kształtują się powyżej 9 tys. zł/mkw., coraz częściej przekraczając pułap 10 tys. zł/mkw. Wysokie ceny dotyczą zwłaszcza mieszkań i apartamentów znajdujących się na nowych osiedlach, w najbardziej docenianych częściach Mokotowa.

Okazji mieszkaniowych w tej dzielnicy można upatrywać w ukończonych inwestycjach, które oferują gotowe lokale w atrakcyjnych cenach. Przykładem jest osiedle Bobrowiecka 10, znajdujące się na prestiżowym Dolnym Mokotowie. –  Osiedle Bobrowiecka 10 oferuje swoim mieszkańcom gwarancję wysokiego standardu wykończenia oraz znakomitej lokalizacji zapewniającej zarówno spokój wytchnienie, jak i szybki dojazd do centrum Warszawy. Wraz z końcem roku przygotowaliśmy dla naszych klientów specjalne rabaty nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych na wybrane mieszkania – opisuje Krzysztof Kołakowski, kierownik biura sprzedaży w inwestycji Bobrowiecka 10.

Osiedle zrealizowała firma Spectra Development, której inwestorem strategicznym jest Jerzy Starak – jeden z najbogatszych Polaków. Dodatkowo w bezpośrednim otoczeniu apartamentowca znajdują się dwa wysokiej klasy biurowce wchodzące w skład Kompleksu Bobrowiecka.
Źródło: Emmerson


Tagi:
Mieszkania na Mokotowie, Mokotów, mieszkania

Zobacz podobne artykuły:

Sytuacja w mieszkaniówce
kalendarz 09/07 2020

Sytuacja w mieszkaniówce

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.07.09

Jaki wpływ ma obecna sytuacja na świecie i czym różni się od kryzysu z 2008 roku? Czy w opinii deweloperów, scenariusz sprzed lat może się powtórzyć? W których aspektach? 
Praca zdalna szansą na zakup większego mieszkania
kalendarz 13/06 2020

Praca zdalna szansą na zakup większego mieszkania

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.06.13

Aż ¼ osób, które pracują obecnie poza siedzibą firmy mogłaby kontynuować pracę zdalną.
Czy są chętni na mieszkania? 
kalendarz 04/06 2020

Czy są chętni na mieszkania? 

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.06.04

Jakie jest zainteresowanie zakupem mieszkań po okresie lockdown-u? Czy klienci wrócili do stacjonarnych biur sprzedaży? Czy nabywcy z gotówką, chcący zainwestować w nieruchomości mogą liczyć na rabat od dewelopera?
Najnowsze artykuły:
Czarne wnętrza w kuchni – trend z charakterem

Czarne wnętrza w kuchni – trend z charakterem

Wnętrze / Kuchnia

2020.10.19

Czerń z dumą wkroczyła do świata designu i naszych mieszkań. Coraz częściej decydujemy się nie tylko na sprzęt AGD w kolorze czarnym, ale także na ciemne dodatki, ściany czy meble. 
Ostatnie wolne mieszkania w inwestycji Zielonki Residence

Ostatnie wolne mieszkania w inwestycji Zielonki Residence

Nieruchomości / Inwestycje

2020.10.14

Stołeczny deweloper Kreator Dom Invest sprzedał już ponad 70 procent mieszkań z całości inwestycji w Zielonkach-Parceli w gminie Stare Babice. To kameralne osiedle jest nie tylko świetnie skomunikowane z centrum i posiada dos...
Upadłość konsumencka: jeśli upadać to z głową  a nie na głowę! 

Upadłość konsumencka: jeśli upadać to z głową  a nie na głowę! 

Prawo i Finanse

2020.10.12

Na temat sensowności i opłacalności wchodzenia w upadłość konsumencką oraz o innych sposobach radzenia sobie z problemami finansowymi, rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Krzysztofem Oppenheimem, właścici...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.