Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Jaki jest wybór małych mieszkań w ofercie deweloperów?
kalendarz 13/05 2024

Jaki jest wybór małych mieszkań w ofercie deweloperów?

Nieruchomości / Mieszkanie

Jak dużo najbardziej poszukiwanych mieszkań jedno i dwupokojowych o powierzchni do 45 mkw. mają aktualnie w sprzedaży deweloperzy? Jak bardzo zakupy w Bezpiecznym Kredycie 2 proc. uszczupliły ofertę takich lokali? W których projektach je znajdziemy?

Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży, Develia S.A.:
Małe mieszkania wciąż cieszą się największym zainteresowaniem kupujących. Obecnie jednak tego typu lokale stanowią około 30 proc. naszej oferty, choć do niedawna utrzymywaliśmy standard 45-50 proc. Projektowanie większej liczby kompaktowych mieszkań utrudniają takie czynniki, jak konieczność doświetlenia słonecznego i zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc parkingowych dla aut.

Angelika Kliś, członkini zarządu Atal:
Aktualnie w całej Polsce mamy na sprzedaż około 900 mieszkań jedno i dwupokojowych o powierzchni do 45 mkw. Są one dostępne w większości uruchomionych inwestycji i w tej chwili stanowią około 20-25 proc. całej naszej oferty. Regularnie wprowadzamy do sprzedaży mieszkania w nowych inwestycjach. Rotacja oferty jest duża, co powoduje, że przy tej skali działania trudno uchwycić taką statystykę.

Zdecydowanie ta kategoria mieszkań cieszyła się dużym powodzeniem ze względu na program dopłat. Jednakże na tych rynkach lub w inwestycjach, które były bardziej przystępne cenowo, klienci decydowali się na zakup mieszkań zbliżających się do górnego progu kwotowego, tj. 800 tys. zł, a to oznaczało większy metraż.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home:
Faktem jest, że Bezpieczny Kredyt 2 % wydrenował z rynku małe lokale jedno i dwupokojowe, dlatego deweloperzy robią co mogą, aby uruchamiać i kończyć kolejne inwestycje. Nie ulega wątpliwości, że nadal najpopularniejsze są mieszkania kompaktowe, czyli kawalerki lub ustawne, przytulne lokale dwupokojowe do 45 mkw. Takie lokale są dostępne m.in. w kolejnym etapie budowy ekologicznej inwestycji Miasteczko Jutrzenki oraz industrialnym projekcie Fabrica Ursus. Obserwujemy rynek i potrzeby nabywców, przykładamy dużą wagę do mądrego projektowania i racjonalizacji powierzchni użytkowej, czyli realizacji jak największej liczby funkcjonalnych pomieszczeń na małym metrażu.

Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction:
Mieszkania o powierzchni poniżej 45 mkw. stanowią aktualnie około 30 proc. naszej oferty. Takie lokale można kupić obecnie w takich projektach, jak: EcoBerensona w Warszawie, Apartamenty na Wzgórzach w podkrakowskiej Zawadzie, Nad Odrą w Szczecinie, Stacja Centrum w Pruszkowie oraz Osiedle Kościuszki w Chorzowie. Oferta jedno i dwupokojowych mieszkań faktycznie uszczupliła się po “Bezpiecznym kredycie”, choć preferencyjne warunki i dostępność cenowa mieszkań przełożyła się także na spore zainteresowanie większymi, trzypokojowymi mieszkaniami.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie Robyg:
Mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe w funkcjonalnych metrażach to obecnie większość naszej oferty. Mieliśmy kilkaset mieszkań spełniających wymogi programu Bezpieczny Kredyt, ale obecnie jesteśmy w pełni gotowi na kolejne rządowe programy wsparcia. Takie mieszkania będą dostępne we wszystkich naszych projektach.

Andrzej Gutowski, Wiceprezes i Dyrektor Działu Sprzedaży Ronson Development:  
Mieszkania o małych metrażach cieszą się dużą popularnością. Są atrakcyjne, zarówno dla osób poszukujących własnego lokum, jak i dla inwestorów, którzy planują wynajmować je w celach generowania dochodów. W segmencie popularnym mieszkania do 45 mkw. stanowią około 50 proc. naszej oferty. W segmencie ekskluzywnym natomiast, większy udział procentowy mają mieszkania trzy i czteropokojowe. Małe mieszkania stanowią 30-40 proc. oferty. Bezpieczny Kredyt 2% spowodował, że klienci często preferowali nabywanie małych mieszkań.  Cały czas jednak w naszych inwestycjach dostępne są lokale o metrażach do 45 mkw.

Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom:
Nadajemy priorytet budowaniu zdywersyfikowanego portfolio nieruchomości. Dzięki temu jesteśmy w stanie odpowiadać na oczekiwania i potrzeby szerokiego spektrum klientów, a także realizować inwestycje, które są atrakcyjne niezależnie od okresowych trendów. Biorąc pod uwagę zainteresowanie nabywców mieszkań o mniejszych metrażach, oferujemy je we wszystkich wprowadzanych w tym roku do sprzedaży projektach. Lokale jedno i dwupokojowe o powierzchni do 45 mkw. stanowią aktualnie około 38 proc. naszej oferty.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:  
Mamy sprzedanych około 80 proc. mieszkań jedno i dwupokojowych w realizowanych w tej chwili inwestycjach.

Damian Tomasik, prezes zarządu Alter Investment:
Został nam teraz gotowy do sprzedaży tylko jeden grunt zapewniający taką strukturę mieszkań tj. Gdańsk Madalińskiego, gdzie powstaną 22 mieszkania. Ponad 55 proc. z nich to lokale jedno albo dwupokojowe. Przygotowujemy też kolejne projekty, które będę miały zbliżoną strukturę.

HOMETRENDY.PL
Źródło: Dompress.pl


Tagi:
małe mieszkania, małe mieszkanie

Zobacz podobne artykuły:

Co jest dziś najważniejsze dla osób kupujących mieszkania?
kalendarz 03/04 2024

Co jest dziś najważniejsze dla osób kupujących mieszkania?

Nieruchomości / Mieszkanie

2024.04.03

Jakie czynniki decydują o wyborze mieszkań? Co jest teraz kluczowe dla nabywców? Jakie nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane są w nowych inwestycjach? Które są najwyżej punktowane przez kupujących?
Okna do domów energooszczędnych i pasywnych
kalendarz 23/01 2024

Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Nieruchomości / Dom

2024.01.23

Budownictwo o charakterze pasywnym i energooszczędnym wymaga stosowania rozwiązań, które znacząco ograniczą codzienne zużycie energii.
Jakimi wynikami deweloperzy zamknęli 2023? 
kalendarz 23/01 2024

Jakimi wynikami deweloperzy zamknęli 2023? 

Nieruchomości / Mieszkanie

2024.01.23

Czy w minionym roku sprzedało się więcej mieszkań niż w roku 2022? Jak wypadł czwarty kwartał ubiegłego roku? Jakimi decyzjami podjętymi w 2023 roku firmy mogą się pochwalić?  

Firmy z branży

APM Development

mazowieckie
ul. Bartycka 85
00-716 Warszawa
Tel.: +48 22 847 91 86, +48 22 847 91 84
Email.: apm@apm-development.pl
https://www.apm-development.com.pl

BARBARA STEFANIUK Agent Nieruchomości

ul. Wita Stwosza 48 lok. 109
02-661 Warszawa
Tel.: 783967015
Email.: info@bialelwy.pl
https://www.bialelwy.pl

BJM DEVELOPMENT S.C.

mazowieckie
ul. Klimontowska 26 lokal 48A
04-672 Warszawa
Tel.: tel./fax: 22 815 36 20
Email.: biuro@bjm-development.pl
https://www.bjm-development.pl/

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa NATOLIN

mazowieckie
ul. Lanciego 19 Lok. 140
02-792 Warszawa Warszawa
Tel.: 22 648 43 37
Email.: biuro@sbmnatolin.pl
https://www.sbmnatolin.pl/

Świadectwa energetyczne

ul.

Tel.: 721500700
Najnowsze artykuły:
Udane połączenie

Udane połączenie

Wnętrze / Salon

2024.04.29

Kolekcja mebli dębowych olejowanych Modern Loft to połączenie surowego industrialnego designu z ciepłem naturalnego drewna.
Elegancja i funkcjonalność

Elegancja i funkcjonalność

Wnętrze / Jadalnia

2024.01.30

Kolekcja Marone Elite to eleganckie i funkcjonalne meble drewniane, inspirowane urokami prowansalskiej scenerii. Wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego fińskiego, są trwałe i odporne na uszkodzenia. 
Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Nieruchomości / Dom

2024.01.23

Budownictwo o charakterze pasywnym i energooszczędnym wymaga stosowania rozwiązań, które znacząco ograniczą codzienne zużycie energii.