Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Rozwiązanie dla osób starszych oraz niepełnosprawnych
kalendarz 05/11 2019

Rozwiązanie dla osób starszych oraz niepełnosprawnych

Sprzęt

Niestety, ale z upływem lat spada sprawność ruchowa człowieka. Wtedy wiele osób zaczyna skarżyć się na trudności związane z pokonywaniem schodów we własnym domu lub budynku wielomieszkaniowym. Ten problem doskwiera szczególnie seniorom oraz osobom niepełnosprawnym mieszkającym w budynkach bez wind. Okazuje się, że jest na to rozwiązanie.

To właśnie dla tych osób przewidziano krzesełka schodowe (na torze prostym i krzywoliniowym), platformami schodowymi, podnośnikami pionowymi oraz schodołazami kroczącymi i gąsienicowymi (również używanymi). Windy przyschodowe przeznaczone do transportu osób niepełnosprawnych są bardzo często wybierane i przez Klientów prywatnych i przez przedsiębiorstwa, które chcą zniwelować bariery architektoniczne.

W ofercie firmy Windy Schodowe znajdują krzesełka schodowe angielskiej firmy Acorn Stairlifts, czyli czołowego producenta samobieżnych wind krzesełkowych. Krzesła dźwigowe firmy Acorn Stairlifts sprawdzają się z dużym powodzeniem w ponad 100 tysiącach domów na całym świecie. Krzesełko schodowe Acorn Superglide 130 to jedno a najlepszych urządzeń tego rodzaju na świecie. Ten rodzaj windy schodowej został zaprojektowany i wyprodukowany przez angielską firmę Acorn, która od wielu dziesięcioleci zajmuje się produkcją krzesełek dźwigowych.

Wszystkie elementy krzesełek schodowych zostały szczegółowo i wnikliwie zaprojektowane przez inżynierów firmy Acorn (producent urządzenia), dzięki czemu są one bezpieczne i ergonomiczne. Siedzisko w tym modelu windy krzesełkowej jest bardzo obszerne i wygodne oraz jako jedyne posiada przyciski sterujące na obydwu podłokietnikach.

Oprócz krzesełek schodowych na szynie prostej firma Acorn produkuje również windy krzesełkowe krzywoliniowe. Urządzenia te posiadają unikalny system szyny jezdnej, który pozwala dostarczyć i zainstalować urządzenie w bardzo krótkim czasie. 

W ofercie firmy Windy Schodowe znajdują się także krzesła schodowe holenderskiej firmy Otolift - są to urządzenia bardzo funkcjonalne i bezpieczne oraz dobrze komponujące się z wnętrzem domu. 

Szczególnej uwadze polecamy krzesełka schodowe na torze krzywoliniowym - produkowane przez firmę Otolift. Model Otolift TWO jest to urządzenie szczególnie dobrze sprawdzające się w blokach wielomieszkaniowych i budynkach użyteczności publicznej - dzięki możliwości zainstalowania dodatkowych baterii, wzmacniacza sygnału radiowego czy też wyposażenia windy krzesełkowej w kluczyk elektroniczny krzesło Otolift TWO nie ma sobie równych jeżeli chodzi o instalacje w tego rodzaju obiektach.

Jeżeli chodzi o platformy schodowe to w ofercie można znaleźć rozwiązania austriackiej firmy Ascendor oraz włoskiej firmy Extrema, a w tym np. platformy przyschodowe, które mogą być montowane na schodach prostych i zabiegowych wewnątrz lub na zewnątrz budynku.

Jako nowość polecana jest przede wszystkim platforma schodowa na torze prostym PLG7, czyli urządzenie o wyjątkowej, lekkiej i funkcjonalnej konstrukcji, a także urządzenie proste w instalacji i obsłudze.

Platformy PLG7 oraz PLK8 jako jedyne na rynku są wykonane ze stali nierdzewnej oraz napędzane silnikiem prądu stałego z baterii znajdujących się w platformie.

Platformy schodowe Ascendor są to urządzenia z górnej półki jeżeli chodzi o jakość wykonania oraz kulturę pracy. Jako tanią i szybką alternatywę polecamy tanią platformę schodową na szynie prostej, model Logic.

Spośród podnośników pionowych możemy wymienić model Kali B. Urządzenie to spisuje się doskonale w warunkach zewnętrznych, jest łatwe w instalacji i obsłudze oraz właściwie niezawodne, a co najisotniejsze - niezwykle atrakcyjne cenowo. Dodatkowo można nabyć także  podnośnik pionowy w szybie model Kali A. Jest to winda dla niepełnosprawnych o wysokości podnoszenia do 2999 mm, posiadająca pełne drzwi, a także gustowny szyb gwarantujący ochronę przed warunkami pogodowymi.

Firma posiada również w swojej ofercie platformy pionowe o mniejszej wysokości podnoszenia - model Liftboy oraz podnośniki Levicare montowane do ściany.

W ofercie znajdują się  także zarówno nowe schodołazy gąsienicowe jak i używane schodołazy kroczące. Transportery schodowe, dostosowane pod kątem transportowania osób niepełnosprawnych, czyli schodołazy to jedyne urządzenia dźwigowe, które nie są na stałe związane z danym miejscem. Można je zamontować na dowolnych schodach w budynku, a w razie potrzeby spakować do samochodu i przewieźć w wybrane przez Państwa miejsce.

RED
Źródło: www.windy-schodowe.pl
www.facebook.com/windy.schodowe.warszawa


Tagi:
windy schodowe, windy-schodowe.pl, windy schodowe dla starszych osób, windy dla osób niepełnosprawnych, windy schodowe dla osób niepełnosprawnych, Acorn Stairlifts, Acorn Superglide, Acorn, Otolift, Otolift TWO, Ascendor, Extrema, Platforma PLG7, Platforma PLK8, Kali B, Kali A, Ascendor, Liftboy, Levicare

Zobacz podobne artykuły:

Mistrzowski system okien aluminiowych
kalendarz 06/12 2022

Mistrzowski system okien aluminiowych

Wyposażenie / Sprzęt

2022.12.06

MasterWin Plus to najnowszy system okien aluminiowych od AWILUX przewidziany dla budynków niskoenergetycznych. Stworzony w trosce o komfort i bezpieczeństwo użytkowników, wyróżnia się nowoczesnym i precyzyjnym wykonaniem oraz...
PVC, aluminiowe czy drewniane – jakie okna wybrać?
kalendarz 02/08 2022

PVC, aluminiowe czy drewniane – jakie okna wybrać?

Wyposażenie

2022.08.02

Rynek stolarki okiennej pełny jest nowoczesnych rozwiązań.
Analizujemy trendy – jakie okna kupują Polacy?
kalendarz 21/09 2020

Analizujemy trendy – jakie okna kupują Polacy?

Wyposażenie / Sprzęt

2020.09.21

Ile okien najczęściej mają polskie domy? Jaki kolor dominuje na rynku stolarki otworowej? Rafał Buczek, ekspert z firmy Awilux, analizuje aktualne decyzje zakupowe Polaków dotyczące stolarki okiennej. 
Najnowsze artykuły:
Czy warto postawić na drewniane wyposażenie ogrodowe?

Czy warto postawić na drewniane wyposażenie ogrodowe?

Wyposażenie / Meble

2024.06.20

Od wiosny oraz latem często rozpoczynamy prace związane z przestrzenią wokół domu.
Polski rynek po 5 miesiącach – gdzie jesteśmy?

Polski rynek po 5 miesiącach – gdzie jesteśmy?

Nieruchomości / Inwestycje

2024.06.19

Zbliżamy się do półmetka 2024. Zanim powstaną oficjalne półroczne podsumowania sytuacji na rynku inwestycyjnym, Avison Young przedstawia bieżące wyniki.
Jak dużym wsparciem przy zakupie mieszkań okaże się kredyt Na Start?

Jak dużym wsparciem przy zakupie mieszkań okaże się kredyt Na Start?

Nieruchomości / Mieszkanie

2024.06.12

Nie znamy jeszcze ostatecznych zasad i terminu wejścia nowego programu dopłat do kredytów na zakup pierwszego mieszkania, ale zakładany limit dochodu beneficjentów oraz cen kupowanych nieruchomości dużej grupie potencjalnych ...