Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Rozwiązanie dla osób starszych oraz niepełnosprawnych
kalendarz 05/11 2019

Rozwiązanie dla osób starszych oraz niepełnosprawnych

Sprzęt

Niestety, ale z upływem lat spada sprawność ruchowa człowieka. Wtedy wiele osób zaczyna skarżyć się na trudności związane z pokonywaniem schodów we własnym domu lub budynku wielomieszkaniowym. Ten problem doskwiera szczególnie seniorom oraz osobom niepełnosprawnym mieszkającym w budynkach bez wind. Okazuje się, że jest na to rozwiązanie.

To właśnie dla tych osób przewidziano krzesełka schodowe (na torze prostym i krzywoliniowym), platformami schodowymi, podnośnikami pionowymi oraz schodołazami kroczącymi i gąsienicowymi (również używanymi). Windy przyschodowe przeznaczone do transportu osób niepełnosprawnych są bardzo często wybierane i przez Klientów prywatnych i przez przedsiębiorstwa, które chcą zniwelować bariery architektoniczne.

W ofercie firmy Windy Schodowe znajdują krzesełka schodowe angielskiej firmy Acorn Stairlifts, czyli czołowego producenta samobieżnych wind krzesełkowych. Krzesła dźwigowe firmy Acorn Stairlifts sprawdzają się z dużym powodzeniem w ponad 100 tysiącach domów na całym świecie. Krzesełko schodowe Acorn Superglide 130 to jedno a najlepszych urządzeń tego rodzaju na świecie. Ten rodzaj windy schodowej został zaprojektowany i wyprodukowany przez angielską firmę Acorn, która od wielu dziesięcioleci zajmuje się produkcją krzesełek dźwigowych.

Wszystkie elementy krzesełek schodowych zostały szczegółowo i wnikliwie zaprojektowane przez inżynierów firmy Acorn (producent urządzenia), dzięki czemu są one bezpieczne i ergonomiczne. Siedzisko w tym modelu windy krzesełkowej jest bardzo obszerne i wygodne oraz jako jedyne posiada przyciski sterujące na obydwu podłokietnikach.

Oprócz krzesełek schodowych na szynie prostej firma Acorn produkuje również windy krzesełkowe krzywoliniowe. Urządzenia te posiadają unikalny system szyny jezdnej, który pozwala dostarczyć i zainstalować urządzenie w bardzo krótkim czasie. 

W ofercie firmy Windy Schodowe znajdują się także krzesła schodowe holenderskiej firmy Otolift - są to urządzenia bardzo funkcjonalne i bezpieczne oraz dobrze komponujące się z wnętrzem domu. 

Szczególnej uwadze polecamy krzesełka schodowe na torze krzywoliniowym - produkowane przez firmę Otolift. Model Otolift TWO jest to urządzenie szczególnie dobrze sprawdzające się w blokach wielomieszkaniowych i budynkach użyteczności publicznej - dzięki możliwości zainstalowania dodatkowych baterii, wzmacniacza sygnału radiowego czy też wyposażenia windy krzesełkowej w kluczyk elektroniczny krzesło Otolift TWO nie ma sobie równych jeżeli chodzi o instalacje w tego rodzaju obiektach.

Jeżeli chodzi o platformy schodowe to w ofercie można znaleźć rozwiązania austriackiej firmy Ascendor oraz włoskiej firmy Extrema, a w tym np. platformy przyschodowe, które mogą być montowane na schodach prostych i zabiegowych wewnątrz lub na zewnątrz budynku.

Jako nowość polecana jest przede wszystkim platforma schodowa na torze prostym PLG7, czyli urządzenie o wyjątkowej, lekkiej i funkcjonalnej konstrukcji, a także urządzenie proste w instalacji i obsłudze.

Platformy PLG7 oraz PLK8 jako jedyne na rynku są wykonane ze stali nierdzewnej oraz napędzane silnikiem prądu stałego z baterii znajdujących się w platformie.

Platformy schodowe Ascendor są to urządzenia z górnej półki jeżeli chodzi o jakość wykonania oraz kulturę pracy. Jako tanią i szybką alternatywę polecamy tanią platformę schodową na szynie prostej, model Logic.

Spośród podnośników pionowych możemy wymienić model Kali B. Urządzenie to spisuje się doskonale w warunkach zewnętrznych, jest łatwe w instalacji i obsłudze oraz właściwie niezawodne, a co najisotniejsze - niezwykle atrakcyjne cenowo. Dodatkowo można nabyć także  podnośnik pionowy w szybie model Kali A. Jest to winda dla niepełnosprawnych o wysokości podnoszenia do 2999 mm, posiadająca pełne drzwi, a także gustowny szyb gwarantujący ochronę przed warunkami pogodowymi.

Firma posiada również w swojej ofercie platformy pionowe o mniejszej wysokości podnoszenia - model Liftboy oraz podnośniki Levicare montowane do ściany.

W ofercie znajdują się  także zarówno nowe schodołazy gąsienicowe jak i używane schodołazy kroczące. Transportery schodowe, dostosowane pod kątem transportowania osób niepełnosprawnych, czyli schodołazy to jedyne urządzenia dźwigowe, które nie są na stałe związane z danym miejscem. Można je zamontować na dowolnych schodach w budynku, a w razie potrzeby spakować do samochodu i przewieźć w wybrane przez Państwa miejsce.

RED
Źródło: www.windy-schodowe.pl
www.facebook.com/windy.schodowe.warszawa


Tagi:
windy schodowe, windy-schodowe.pl, windy schodowe dla starszych osób, windy dla osób niepełnosprawnych, windy schodowe dla osób niepełnosprawnych, Acorn Stairlifts, Acorn Superglide, Acorn, Otolift, Otolift TWO, Ascendor, Extrema, Platforma PLG7, Platforma PLK8, Kali B, Kali A, Ascendor, Liftboy, Levicare

Zobacz podobne artykuły:

Jak wietrzyć dom w okresie grzewczym?
kalendarz 06/11 2019

Jak wietrzyć dom w okresie grzewczym?

Wyposażenie / Sprzęt

2019.11.06

Wpuszczenie świeżego powietrza do wnętrza domu czy mieszkania jest dobre dla zdrowia i samopoczucia mieszkańców, jak i stanu całego budynku. Właściwa cyrkulacja powietrza w okresie grzewczym pomoże w walce z bakteriami, wirus...
5 lifehacków na odświeżenie domu i utrzymanie porządku
kalendarz 09/01 2019

5 lifehacków na odświeżenie domu i utrzymanie porządku

Wyposażenie / Sprzęt

2019.01.09

Sprzątanie to dla wielu z nas uciążliwa konieczność. Niechętnie poświęcamy na nie wolny czas, ale wszyscy lubimy, kiedy dom lśni czystością. Okazuje się, że nie zawsze trzeba spędzać na walce z bałaganem długie godziny – czas...
6 sprytnych sposobów na szybkie porządki po imprezie sylwestrowej
kalendarz 01/01 2019

6 sprytnych sposobów na szybkie porządki po imprezie sylwestrowej

Wyposażenie / Sprzęt

2019.01.01

Jedyną w swoim rodzaju sylwestrową noc chcesz spędzić z przyjaciółmi w domu bawiąc się na całego? Pamiętaj, im lepsza zabawa, tym większy bałagan! Podpowiadamy, jak uporać się z porządkami, aby nie spędzić na nich długich god...
Najnowsze artykuły:
Rynek mieszkaniowy przed koronawirusem

Rynek mieszkaniowy przed koronawirusem

Nieruchomości / Inwestycje

2020.03.27

Jak szła deweloperem sprzedaż mieszkań w pierwszych miesiącach bieżącego roku? Czy wyniki były lepsze od ubiegłorocznych? Czy popyt na rynku mieszkaniowym wciąż utrzymywał się na wysokim poziomie? 
Loft za miastem? Tak!

Loft za miastem? Tak!

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.03.25

Styl loftowy na trwałe już wpisał się w kanon urządzania wnętrz. Ale czy loft może powstać na przedmieściach? Okazuje się, że tak. Taki charakter ma dom pod Konstancinem.
Praca z domu – to prostsze niż myślisz 

Praca z domu – to prostsze niż myślisz 

Wyposażenie / Meble

2020.03.24

Czy sytuacja, w której się znaleźliśmy na trwałe zmieni codzienne funkcjonowanie milionów ludzi? Czy zmiany w sposobie wykonywania naszych obowiązków będą trwałe i czy aby domowe stanowisko pracy nie stanie się wkrótce standa...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.