Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Rekordowa ilość mieszkań oddawanych do użytkowania przez deweloperów
kalendarz 26/01 2017

Rekordowa ilość mieszkań oddawanych do użytkowania przez deweloperów

Mieszkanie

Na rynku można zaobserwować rekordową ilość mieszkań. Jak wyglądają statystyki za ubiegły rok i jak prezentują się prognozy na najbliższe dwa lata?

Z najnowszych danych GUS wynika, iż w 2016 r. liczba oddawanych mieszkań przez deweloperów była zdecydowanie wyższa niż w 2015 r. Zamknął się on bowiem wynikiem 78,5 tys. oddanych do użytku mieszkań. Jest to absolutnie rekordowy wynik w historii. W 2009 r., który do tej pory był najlepszy pod tym względem, deweloperzy oddali do użytku ponad 72 tys. mieszkań.

Czy to koniec rekordów i w kolejnych latach liczba mieszkań oddawanych do użytkowania przez deweloperów zacznie zdecydowanie spadać? Wręcz przeciwnie. W tym aspekcie możemy oczekiwać nowego rekordu w 2017 r. Jeśli za przejaw aktywności przyjmiemy liczbę oddawanych przez deweloperów mieszkań to 2017 r. nie będzie ostatnim tak dobrym rokiem. Kolejny, czyli 2018 r. powinien okazać się pod tym kątem równie dobry, a przy sprzyjających warunkach ma szansę być nawet lepszy.

Jak będzie wyglądać aktywność inwestycyjna deweloperów w bieżącym roku? Uwaga w pierwszym kwartale będzie skupiona na rywalizacji o środki z MdM i obserwowaniu wpływu podniesienie wkładu własnego na zachowanie klientów. Bez wątpienia możemy oczekiwać licznych kolejnych propozycji wprowadzanych przez deweloperów. W tym momencie trudno jednak wskazać konkretną liczbę, gdyż z jednej strony nie znamy jeszcze wszystkich strategii przyjętych na ten rok przez czołowych graczy. Z drugiej strony należy pamiętać, iż w pewnym stopniu konkretne tempo wprowadzania na rynek nowych propozycji będzie odpowiedzią na monitorowaną na bieżąco kondycję rynku. Traktując kolejne etapy wielofazowych projektów jako nowe propozycje, wstępnie można szacować, iż w Warszawie można spodziewać się w br. wprowadzenia około 150 inwestycji. Z kolei zarówno w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku liczba ta oscylować powinna w okolicach 100 nowych propozycji.

Grupa Emmerson S.A.
 

Zobacz podobne artykuły:

Gdzie znajdziesz informacje o promocjach na mieszkania?
kalendarz 16/07 2019

Gdzie znajdziesz informacje o promocjach na mieszkania?

Nieruchomości / Inwestycje

2019.07.16

Jaką drogą deweloperzy promują ofertę mieszkaniową? Jak docierają do klientów? Jakie formy marketingu uważają za najskuteczniejsze? 
O ile w tym roku wzrosną ceny mieszkań 
kalendarz 07/07 2019

O ile w tym roku wzrosną ceny mieszkań 

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.07.07

Jak dużego wzrostu cen nowych mieszkań możemy spodziewać się w tym roku? Co będzie miało wpływ na podwyżki? W jakich lokalizacjach wzrost będzie największy? 
Mieszkanie z ogródkiem – propozycja dla prawdziwych mieszczuchów
kalendarz 05/07 2019

Mieszkanie z ogródkiem – propozycja dla prawdziwych mieszczuchów

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.07.05

Mieszkanie z ogródkiem to rozwiązanie idealne dla typowych mieszczuchów, którzy są przyzwyczajeni do miasta i miejskiego stylu życia. Jednocześnie jednak chcą mieć dla siebie i dla rodziny nawet choćby niewielką wsypę zieleni...
Najnowsze artykuły:
Czy rynek mieszkaniowy zwalnia?

Czy rynek mieszkaniowy zwalnia?

Nieruchomości / Inwestycje

2019.07.19

Dlaczego w tym roku trafia na rynek mniej inwestycji mieszkaniowych? Czy deweloperzy wstrzymują budowy, bo spodziewają się spadku popytu? Czy oferta kurczy się ze względu na trudności ze zdobyciem gruntów, pozwoleń na budowę,...
Wystartowała budowa Osiedla Coopera

Wystartowała budowa Osiedla Coopera

Nieruchomości / Inwestycje

2019.07.18

Rozpoczęła się budowa Osiedla Coopera na warszawskim Bemowie. Unidevelopment zrealizuje ten projekt w 4 etapach. Łącznie, w 15 kameralnych, trzypiętrowych budynkach planowanych jest około 470 mieszkań.
Ex(a)cytujący pomysł na taras

Ex(a)cytujący pomysł na taras

Wyposażenie / Dekoracje

2019.07.17

Jest sześciokątna, geometryczna, nowoczesna i inspirowana naturą – płyta betonowa Exa, bo o niej mowa, to dobry wybór dla wszystkich pragnących stworzyć ciekawą aranżację na swoim tarasie.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.