Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Praga Południe uwalnia swój potencjał
kalendarz 18/01 2017

Praga Południe uwalnia swój potencjał

Mieszkanie

Praga Południe od lat przekonuje do siebie mieszkańców Warszawy.

 

Obecne i zaplanowane inwestycje są dowodem, że zarówno władze miasta, inwestorzy, jak i mieszkańcy stolicy doceniają potencjał tej dzielnicy. Zwłaszcza ci ostatni, którzy coraz chętniej przenoszą się na prawobrzeżną część Warszawy.

Rewitalizacja Kamionka
W 2015 roku został przyjęty Program Rewitalizacji Miasta st. Warszawy do roku 2020, w ramach którego zostaną przeprowadzone kompleksowe działania poprawiające jakość życia mieszkańców zdegradowanych obszarów. Prace będą koncentrować się w trzech dzielnicach prawobrzeżnej Warszawy: Targówku, Pradze Północ i Pradze Południe. W przypadku tej ostatniej dzielnicy, głównym działaniom rewitalizacyjnym zostanie objęty podobszar Kamionek, którego zabytkowa, przedwojenna zabudowa oraz poprzemysłowe tereny wymagają największej ingerencji. Jedną z kluczowych inwestycji podjętych w ramach Programu jest budowa Europejskiego Centrum Muzyki Sinfonia Varsovia oraz zagospodarowanie na potrzeby Orkiestry budynków przy ul. Grochowskiej 272. Kolejnymi zaplanowanymi działaniami będą prace związane z modernizacją kamienic na Kamionku, remonty nawierzchni i oświetlenia, zagospodarowany zostanie również popularny Bazar Rogatka.


 Inwestorzy celują w Pragę Południe
Oprócz działań podjętych przez władze stolicy, tereny Pragi Południe coraz częściej skupiają uwagę inwestorów. W tej części miasta nie brakuje dużych projektów. Jednym z nich jest kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy „Rondo Wiatraczna”, który powstał w miejsce wyburzonego Universamu Grochów. Planowana inwestycja zakłada wybudowanie galerii handlowej na dwóch kondygnacjach, powierzchni biurowych oraz mieszkalnych.
Inwestorów interesują również mniejsze projekty. Przykładem jest firma Magmillon, która w ramach autorskiego programu „Warszawskie Kamienice” zajmuje się renowacją kamienic oraz sprzedażą mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach stolicy. Tym razem Magmillon nabył kameralną kamienicę przy ulicy Lubomira 6, znajdującą się niedaleko wspomnianego Ronda Wiatraczna.
– Mamy w planach renowację i rozbudowę 80-letniej kamienicy w stylu modernistycznym oraz doprowadzenie jej do rozwiązań współczesnego budownictwa – twierdzi Kuba Karliński z firmy Magmillon. - Do istniejącego budynku zostanie dobudowane drugie skrzydło przylegające do kamienicy. Projekt zakłada 49 mieszkań od 23 do 105 m kw., dwie klatki schodowe obsługiwane przez windy oraz parking podziemny, miejsce dla rowerów i recepcję.
Nie ulega wątpliwości, że jednym z głównych katalizatorów kierujących uwagę inwestorów i mieszkańców w stronę Pragi Południe jest zaplanowana kolejna linia metra, której stacje będą biec w okolicach m.in. Dworca Wschodniego, Ronda Wiatraczna czy Ostrobramskiej. Mimo iż do powstania metra na Pradze Południe upłynie jeszcze dużo czasu, sporo osób już teraz zaczyna rozglądać się za atrakcyjnym mieszkaniem w tej części miasta. Zważywszy na to, że ceny nieruchomości po tej stronie Warszawy nadal są konkurencyjne w porównaniu z bardziej rozwiniętymi dzielnicami.

Agata Szlęzak

Zobacz podobne artykuły:

Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów​?
kalendarz 22/02 2019

Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów​?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.02.22

W jakiej cenie oferowane są najtańsze mieszkania na rynku deweloperskim? Jaką mają powierzchnię? W których osiedlach je znajdziemy?
Jaką powierzchnię mieszkania kupisz za przeciętne pobory?
kalendarz 20/02 2019

Jaką powierzchnię mieszkania kupisz za przeciętne pobory?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.02.20

Zgodnie z obiegową opinią to Warszawa oferuje najwyższe wynagrodzenia w Polsce. Sprawdzamy czy te wysokie zarobki pozwalają na zakup większego mieszkania niż w innych dużych miastach naszego kraju.
Lofty i nie tylko ze starych fabryk...
kalendarz 14/02 2019

Lofty i nie tylko ze starych fabryk...

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.02.14

Rewitalizacja starych budynków przywraca im nowe życie. Coraz częściej inwestorzy i architekci decydują się na przystosowanie industrialnych przestrzeni pamiętających czasy rewolucji przemysłowej i zamieniają je w nowoczesne ...
Najnowsze artykuły:
Przygniotły Cię długi? Po prostu walcz!

Przygniotły Cię długi? Po prostu walcz!

Prawo i Finanse

2019.03.12

O tym, że nie ma sytuacji bez wyjścia przy nadmiernym zadłużeniu i jak sobie wtedy radzić, rozmawiamy z naszym ekspertem od antywindykacji - Panem Krzysztofem Oppenheimem, prowadzącym Kancelarię Usług Finansowych, autorem blo...
Postaw na minimalizm wnętrza

Postaw na minimalizm wnętrza

Wnętrze

2019.02.21

Urządzając mieszkanie lub dom często wpadamy w zasadzkę przesytu.
Wełna alpaki - sposób na delikatność

Wełna alpaki - sposób na delikatność

Wyposażenie / Dekoracje

2019.02.10

Wełna alpaki jest delikatna, miękka i lekka, a przy tym bardzo mocna i odporna na zabrudzenia.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.