Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Praga Południe uwalnia swój potencjał
kalendarz 18/01 2017

Praga Południe uwalnia swój potencjał

Mieszkanie

Praga Południe od lat przekonuje do siebie mieszkańców Warszawy.

 

Obecne i zaplanowane inwestycje są dowodem, że zarówno władze miasta, inwestorzy, jak i mieszkańcy stolicy doceniają potencjał tej dzielnicy. Zwłaszcza ci ostatni, którzy coraz chętniej przenoszą się na prawobrzeżną część Warszawy.

Rewitalizacja Kamionka
W 2015 roku został przyjęty Program Rewitalizacji Miasta st. Warszawy do roku 2020, w ramach którego zostaną przeprowadzone kompleksowe działania poprawiające jakość życia mieszkańców zdegradowanych obszarów. Prace będą koncentrować się w trzech dzielnicach prawobrzeżnej Warszawy: Targówku, Pradze Północ i Pradze Południe. W przypadku tej ostatniej dzielnicy, głównym działaniom rewitalizacyjnym zostanie objęty podobszar Kamionek, którego zabytkowa, przedwojenna zabudowa oraz poprzemysłowe tereny wymagają największej ingerencji. Jedną z kluczowych inwestycji podjętych w ramach Programu jest budowa Europejskiego Centrum Muzyki Sinfonia Varsovia oraz zagospodarowanie na potrzeby Orkiestry budynków przy ul. Grochowskiej 272. Kolejnymi zaplanowanymi działaniami będą prace związane z modernizacją kamienic na Kamionku, remonty nawierzchni i oświetlenia, zagospodarowany zostanie również popularny Bazar Rogatka.


 Inwestorzy celują w Pragę Południe
Oprócz działań podjętych przez władze stolicy, tereny Pragi Południe coraz częściej skupiają uwagę inwestorów. W tej części miasta nie brakuje dużych projektów. Jednym z nich jest kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy „Rondo Wiatraczna”, który powstał w miejsce wyburzonego Universamu Grochów. Planowana inwestycja zakłada wybudowanie galerii handlowej na dwóch kondygnacjach, powierzchni biurowych oraz mieszkalnych.
Inwestorów interesują również mniejsze projekty. Przykładem jest firma Magmillon, która w ramach autorskiego programu „Warszawskie Kamienice” zajmuje się renowacją kamienic oraz sprzedażą mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach stolicy. Tym razem Magmillon nabył kameralną kamienicę przy ulicy Lubomira 6, znajdującą się niedaleko wspomnianego Ronda Wiatraczna.
– Mamy w planach renowację i rozbudowę 80-letniej kamienicy w stylu modernistycznym oraz doprowadzenie jej do rozwiązań współczesnego budownictwa – twierdzi Kuba Karliński z firmy Magmillon. - Do istniejącego budynku zostanie dobudowane drugie skrzydło przylegające do kamienicy. Projekt zakłada 49 mieszkań od 23 do 105 m kw., dwie klatki schodowe obsługiwane przez windy oraz parking podziemny, miejsce dla rowerów i recepcję.
Nie ulega wątpliwości, że jednym z głównych katalizatorów kierujących uwagę inwestorów i mieszkańców w stronę Pragi Południe jest zaplanowana kolejna linia metra, której stacje będą biec w okolicach m.in. Dworca Wschodniego, Ronda Wiatraczna czy Ostrobramskiej. Mimo iż do powstania metra na Pradze Południe upłynie jeszcze dużo czasu, sporo osób już teraz zaczyna rozglądać się za atrakcyjnym mieszkaniem w tej części miasta. Zważywszy na to, że ceny nieruchomości po tej stronie Warszawy nadal są konkurencyjne w porównaniu z bardziej rozwiniętymi dzielnicami.

Agata Szlęzak

Zobacz podobne artykuły:

Gdzie znajdziesz informacje o promocjach na mieszkania?
kalendarz 16/07 2019

Gdzie znajdziesz informacje o promocjach na mieszkania?

Nieruchomości / Inwestycje

2019.07.16

Jaką drogą deweloperzy promują ofertę mieszkaniową? Jak docierają do klientów? Jakie formy marketingu uważają za najskuteczniejsze? 
O ile w tym roku wzrosną ceny mieszkań 
kalendarz 07/07 2019

O ile w tym roku wzrosną ceny mieszkań 

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.07.07

Jak dużego wzrostu cen nowych mieszkań możemy spodziewać się w tym roku? Co będzie miało wpływ na podwyżki? W jakich lokalizacjach wzrost będzie największy? 
Mieszkanie z ogródkiem – propozycja dla prawdziwych mieszczuchów
kalendarz 05/07 2019

Mieszkanie z ogródkiem – propozycja dla prawdziwych mieszczuchów

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.07.05

Mieszkanie z ogródkiem to rozwiązanie idealne dla typowych mieszczuchów, którzy są przyzwyczajeni do miasta i miejskiego stylu życia. Jednocześnie jednak chcą mieć dla siebie i dla rodziny nawet choćby niewielką wsypę zieleni...
Najnowsze artykuły:
Czy rynek mieszkaniowy zwalnia?

Czy rynek mieszkaniowy zwalnia?

Nieruchomości / Inwestycje

2019.07.19

Dlaczego w tym roku trafia na rynek mniej inwestycji mieszkaniowych? Czy deweloperzy wstrzymują budowy, bo spodziewają się spadku popytu? Czy oferta kurczy się ze względu na trudności ze zdobyciem gruntów, pozwoleń na budowę,...
Wystartowała budowa Osiedla Coopera

Wystartowała budowa Osiedla Coopera

Nieruchomości / Inwestycje

2019.07.18

Rozpoczęła się budowa Osiedla Coopera na warszawskim Bemowie. Unidevelopment zrealizuje ten projekt w 4 etapach. Łącznie, w 15 kameralnych, trzypiętrowych budynkach planowanych jest około 470 mieszkań.
Ex(a)cytujący pomysł na taras

Ex(a)cytujący pomysł na taras

Wyposażenie / Dekoracje

2019.07.17

Jest sześciokątna, geometryczna, nowoczesna i inspirowana naturą – płyta betonowa Exa, bo o niej mowa, to dobry wybór dla wszystkich pragnących stworzyć ciekawą aranżację na swoim tarasie.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.