Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Podłogi z własną historią...
kalendarz 18/01 2017

Podłogi z własną historią...

Dekoracje

Marka Chapel Parket chce jeszcze mocniej rozwija ideę zawartą w słowach „podłogi z własną historią”.

Podczas tegorocznych targów DOMOTEX premierowo zaprezentowano produkt koncepcyjny - elementy wykonywane z ponad stuletniego drewna „z odzysku”. Na tym nie koniec nowości: uczestnicy hanowerskiego spotkania mieli okazję poznać także nowe kolory podłóg sygnowanych marką Chapel Parket. Oba rozwiązania zostały przyjęte bardzo pozytywnie, a odświeżone stoisko zostało uznane za najlepsze z dotychczas prezentowanych.


Tegoroczne targi DOMOTEX odbywały się w dniach 14-17 stycznia. Niemal w tym samym czasie w Monachium miało miejsce inne wydarzenie branżowe, tj. tagi BAU 2017. Wystawcy zwracali uwagę na ten fakt, a jednocześnie podkreślali rolę niesprzyjających podróżowaniu warunków atmosferycznych.

Na stoisku Chapel Parket na frekwencję jednak nikt nie narzekał. Dębowe podłogi tej marki są pokazywane w Hanowerze od ponad dekady. Tradycyjnie, ekspozycja o powierzchni ok. 150 metrów kwadratowych była usytuowana w centralnej części hali nr 8. Podobnie jak w poprzednim roku, stoisko było otwarte i przestronne. Choć konstrukcję wypełniono drewnianymi elementami różnego typu, goście mogli swobodne zapoznać się z całą ofertą, a całość sprawiała wrażenie niezwykle lekkiej. Odświeżona konstrukcja, z zupełnie nowymi elementami i rozwiązaniami oraz stylowymi meblami została okrzyknięta przez odwiedzających najlepszą ekspozycją w historii udziału marki Chapel Parket w targach.

Wzrok odwiedzających przyciągała przede wszystkim podłoga stoiska, którą tworzyło siedem rodzajów elementów; spośród których aż pięć zaprezentowano po raz pierwszy. Premierowo pokazano podłogi wykonane z ponad stuletniego drewna pochodzącego z konstrukcji budowlanych. - Imponujący wiek wykorzystanego surowca, to niejedyna cecha świadcząca o unikalnym charakterze tych elementów. Do ich wytworzenia posłużyły nieoczywiste w branży podłogowej gatunki, tj. dąb francuski i amerykański, grab oraz kasztan. Sam sposób ułożenia poszczególnych elementów także jest wyjątkowy - podkreśla Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket.

Idea zaprezentowana gościom stoiska marki Chapel Parket dobrze odzwierciedla cechy naturalnego drewna. Dowodzi, że jest to bardzo trwały materiał, który ma wszechstronne zastosowanie w budownictwie i wyposażeniu wnętrz, a jednocześnie stanowi doskonały materiał dla pasjonatów, którzy kreatywnie podchodzą do tego materiału. - Drewno jest znane i wykorzystywane od stuleci, a nadal inspiruje i potrafi zaskakiwać. Marka Chapel Parket słynie z postarzanych podłóg tworzonych z nowego surowca. Dzięki prezentowanej w Hanowerze koncepcji idziemy krok dalej; to ukłon w stronę inwestorów zainteresowanych starym drewnem w dosłownym znaczeniu tego słowa. Ta koncepcja to zarazem doskonały przykład upcyklingu, czyli procesu wtórnego wykorzystania surowca w produkt o większej wartości. Produkt koncepcyjny spotkał się z bardzo pozytywnymi reakcjami odwiedzających: elementy budziły ciekawość, przyciągały uwagę i były jednym z najczęściej fotografowanych obiektów w całym stoisku - relacjonuje Paweł Bekas.

Podłogi wykonane z ponad stuletniego drewna pozostają jeszcze koncepcją. Inne zaprezentowane nowości - niedostępne wcześniej odcienie drewna - już niebawem zostaną dołączone do asortymentu. - Dotychczas w ramach marki Chapel Parket oferowaliśmy niemal 50 kolorów, oferta zostanie jeszcze rozszerzona o kolejnych 15 odcieni. Każdy z nich ma swój indywidualny styl, a wszystkie są subtelne i odpowiednie zwłaszcza do stonowanych wnętrz. To propozycja dla osób poszukujących podłóg z naturalnego drewna, które jednocześnie są utrzymane w delikatnej stylistyce - wyjaśnia Sebastian Kos, ekspert marki Chapel Parket.

Poza nowościami, ekspozycję marki wypełniały próbki pozostałych kolekcji z asortymentu marki Chapel Parket, m.in. nacinane poprzecznie deski Chapel Hermitage, czy poddawane procesom postarzania podłogi Chapel Cathedral i Chapel Convent. Na stoisku nie mogło zabraknąć także bardzo popularnych w ostatnim czasie klepek układanych w klasyczną jodełkę i wzór francuski.

Dąb królował nie tylko w ekspozycji marki Chapel Parket: ten gatunek drewna cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem, stąd był obecny również w pawilonach innych wystawców.
Kolejne spotkanie branży podłogowej w Hanowerze odbędzie się w przyszłym roku. Jak informują organizatorzy targów DOMOTEX, wydarzenie będzie miało miejsce między 12, a 15 stycznia 2018 roku.

Autor tekstu i zdjęć: Anna Koza/Adventure Media

 

Zobacz podobne artykuły:

Natura utrwalona w betonie
kalendarz 24/10 2019

Natura utrwalona w betonie

Wyposażenie / Dekoracje

2019.10.24

Jest trwała, odporna, wymaga minimalnej konserwacji, a przy tym posiada wygląd naturalnego drewna. Betonowa deska Polbruk Lira to idealny pomysł na każdy taras. 
Ex(a)cytujący pomysł na taras
kalendarz 17/07 2019

Ex(a)cytujący pomysł na taras

Wyposażenie / Dekoracje

2019.07.17

Jest sześciokątna, geometryczna, nowoczesna i inspirowana naturą – płyta betonowa Exa, bo o niej mowa, to dobry wybór dla wszystkich pragnących stworzyć ciekawą aranżację na swoim tarasie.
Nowy wymiar możliwości
kalendarz 09/07 2019

Nowy wymiar możliwości

Wyposażenie / Dekoracje

2019.07.09

W architekturze kształtowanie przestrzeni otaczającej budynek jest niemal tak ważne, jak on sam. Dlatego przy projektach nowoczesnych domów warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które do nich pasują. 
Najnowsze artykuły:
Czy rządowe programy mieszkaniowe są konkurencją dla deweloperów?

Czy rządowe programy mieszkaniowe są konkurencją dla deweloperów?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.11.21

Czy deweloperzy zauważają wpływ programu Mieszkanie Plus lub Funduszu Mieszkań na Wynajem na rynek w lokalizacjach, w których realizują inwestycje? Czy rządowe propozycje rzutują na decyzje nabywców mieszkań? Czy stanowią kon...
Planuj jesienią – buduj wiosną

Planuj jesienią – buduj wiosną

Nieruchomości / Dom

2019.11.20

Długie wieczory i jesienna słota to idealny czas na przemyślenia, jakie zmiany można wprowadzić w otoczeniu domu na wiosnę. Podpowiadamy, jak zaaranżować je w stylu nowoczesnym. 
Drugi etap Osiedla Coopera już w sprzedaży

Drugi etap Osiedla Coopera już w sprzedaży

Nieruchomości / Inwestycje

2019.11.19

Unidevelopment rozpoczął sprzedaż mieszkań w drugim etapie Osiedla Coopera. Inwestycja realizowana jest w dynamicznie rozwijającej się części warszawskiego Bemowa, która w związku z budową II linii metra przyciąga wielu nowyc...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.