Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Oszczędzanie może być proste - jak oszczędnie gotować?
kalendarz 20/11 2020

Oszczędzanie może być proste - jak oszczędnie gotować?

Kuchnia

Rodzaj paliwa zasilającego sprzęt kuchenny czy ekonomiczne podejście do procesu przyrządzania posiłków mogą przynieść wiele znaczących korzyści, które szybko przekładają się na zasobność naszego portfela.  

Odpowiednio zaplanowana i wyposażona kuchnia każdego dnia przyczynia się do prowadzenia oszczędnego życia. Robienie przemyślanych zakupów, przyswojenie ekonomicznych nawyków w przyrządzaniu posiłków czy gotowanie na nowoczesnym sprzęcie minimalizującym rachunki nie tylko podreperuje nasz aktualny budżet, ale pozwoli także w perspektywie czasu na odłożenie pewnych oszczędności. Jakie codzienne nawyki zmienić, aby móc cieszyć się dobrymi posiłkami bez nadmiernych wydatków?

Tanie gotowanie

Przyrządzanie posiłków może być oszczędne – i wcale nie chodzi o rezygnowanie z wartościowych produktów. Optymalizacja kosztów codziennego gotowania polega również na świadomym przygotowywaniu posiłków. 

- Ekonomiczne gotowanie pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. By szybciej oraz taniej przygotować posiłek, warto zwrócić uwagę na nasze przyzwyczajenia. Wlewanie letniej lub ciepłej wody do garnka pozwoli zdecydowanie szybciej ją zagotować niż w przypadku bardzo zimnego płynu. Warto też sprawdzić, czy do gotowania makaronu lub ryżu nie wlewamy kilkukrotnie większej ilości wody, niż jest wymagana. W efekcie nie tylko dłużej się ona gotuje, ale też jest później po prostu wylewana do zlewu. – mówi Kamila Prałat, ekspertka z firmy SOLGAZ, polskiego producenta innowacyjnego sprzętu AGD i dodaje - Warto pamiętać, że w skali roku każda drobna zmiana może przynieść zaskakujące efekty. Wypracowanie dobrych nawyków pozwoli nie tylko na zmniejszenie opłat eksploatacyjnych, ale również będzie miało dobry wpływ na środowisko.

Gotuj z głową

Budowanie oszczędności w kuchni polega nie tylko na minimalizowaniu kosztów przyrządzanych posiłków, ale także na optymalizacji samego procesu gotowania. Nowoczesne sprzęty AGD oferują najwyższe klasy energetyczne i funkcjonalne rozwiązania, które doskonale pomagają w tanim gotowaniu. A do wyboru mamy kuchenki elektryczne, indukcyjne, jak i modele zasilane gazem. Wybierając jednak te pierwsze lub drugie, musimy zmierzyć się z pojawiającym się problemem rosnących cen prądu. Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki, ceny prądu w Polsce dla gospodarstw domowych wzrosły w ostatnich czterech latach aż o 10 % - z 46 gr do 53 gr za 1 kWh. W przypadku cen gazu, od 1 lipca 2020 roku spadły one dla gospodarstw domowych o 10,6 %. Gaz wciąż więc pozostaje najtańszym paliwem zasilającym sprzęt kuchenny, a - co więcej - w wielu polskich domach gaz wliczany jest ryczałtowo w czynsz. Z tego względu wiele osób planujących remont kuchni lub wymianę sprzętu AGD wraca do tradycyjnego gazu.

Gotuj na gazie 

Warto mieć na uwadze to, że kuchenki gazowe z otwartym płomieniem generują dużo mocy, która nie trafia bezpośrednio do ogrzania garnka lub patelni, tylko rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Rozwiązaniem, które umożliwia maksymalne wykorzystanie potencjału gazu jako najtańszego surowca, są płyty gazowe bez płomieni produkowane przez polską firmę SOLGAZ. Płyty gaz-pod-szkłem działają w taki sposób, aby cała moc stworzona pod ceramiką trafiła wprost do pola grzewczego i została wykorzystana do jak najszybszego przygotowania posiłku bez strat paliwa. 

Połączenie nowoczesnej i innowacyjnej w skali światowej technologii wraz z jednym z najtańszych w Polsce paliw, czyli gazem, zaowocowało stworzeniem kuchenki gazowej bez płomieni. Według niezależnych badań, płyta gaz-pod-szkłem SOLGAZ zużywa do 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchenka gazowa. Palniki kuchenek pracują cyklicznie, co oznacza, że wyłączają pobieranie gazu, gdy powierzchnia jest już odpowiednio nagrzana, a uruchamiają pobór paliwa wtedy, gdy jest to konieczne. Ponadto, kuchenki gazowe bez płomieni od SOLGAZ oferują darmowe pola grzewcze, w których kumuluje się niewykorzystane ciepło. Dzięki temu możemy podgrzać potrawę bez dodatkowego poboru gazu. 

Nowoczesne płyty gazowe bez płomieni to rozwiązania czerpiące z zaawansowanej techniki, które gwarantują użytkownikom wygodę, bezpieczeństwo i stałe koszty. Kuchenki gaz-pod-szkłem SOLGAZ oferują także szereg funkcjonalności, które ułatwiają codzienne gotowanie. Jedną z nich jest możliwość manualnego ustawienia parametrów pracy płyty – na przykład stałej temperatury i czasu pracy sprzętu. Innym ciekawym narzędziem jest funkcja STOP&GO, która umożliwia nagłe zatrzymanie pracy płyty, a następnie wznowienie gotowania przy zachowaniu wcześniej ustawionych parametrów.
W poszukiwaniu optymalizacji domowych kosztów bardzo często rezygnujemy z przyjemności życia codziennego. Jednak wzbogacanie domowego budżetu można rozpocząć od właściwego wyposażenia domu i wyuczenia pewnych nawyków, również tych, związanych z ekonomicznym gotowaniem. W perspektywie czasu pomogą nam one zbudować niemałe oszczędności.
RED
Źródło: SOLGAZ
 


Tagi:
SOLGAZ, kuchnie, kuchnien solgaz

Zobacz podobne artykuły:

Jak urządzić aneks kuchenny? 
kalendarz 18/05 2022

Jak urządzić aneks kuchenny? 

Wnętrze / Kuchnia

2022.05.18

Coraz częściej zamiast oddzielonej od salonu kuchni, w naszych domach i mieszkaniach pojawia się aneks kuchenny.
Inteligentny okap kominowy 
kalendarz 25/04 2022

Inteligentny okap kominowy 

Wnętrze / Kuchnia

2022.04.25

Prócz samego wyboru dopasowanej płyty grzewczej, trudno dziś sobie wyobrazić wyposażanie kuchni bez pełnego skompletowania gamy nowoczesnych i inteligentnych sprzętów AGD – w tym okapu kuchennego. 
Jak zaaranżować kwadratową kuchnię?
kalendarz 12/04 2022

Jak zaaranżować kwadratową kuchnię?

Wnętrze / Kuchnia

2022.04.12

Ten, kto zetknął się z urządzaniem kuchni dobrze wie, że czeka go niełatwe zadanie.
Najnowsze artykuły:
Czy nowa ustawa deweloperska wpłynie na start kolejnych inwestycji mieszkaniowych?

Czy nowa ustawa deweloperska wpłynie na start kolejnych inwestycji mieszkaniowych?

Nieruchomości / Inwestycje

2022.06.28

Czy deweloperzy zmieniają decyzje dotyczące startu następnych inwestycji w związku z wejściem w życie nowej ustawy deweloperskiej? Czy wprowadzają zmiany w projektach? Jakie inwestycje trafią na rynek?    
Balustrady dla nowoczesnych przeszkleń

Balustrady dla nowoczesnych przeszkleń

Wyposażenie

2022.06.22

Miejska zabudowa coraz częściej zdominowana jest przez budynki z dużymi oknami, sięgającymi nierzadko od podłogi po sufit. Z tego powodu ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom – niezależnie od kondyg...
Ile zapłacimy za najtańsze mieszkania deweloperskie?

Ile zapłacimy za najtańsze mieszkania deweloperskie?

Nieruchomości / Mieszkanie

2022.06.21

W jakiej cenie znajdziemy najtańsze mieszkania jedno i dwupokojowe w ofercie deweloperów? W których inwestycjach są dostępne? W jakim metrażu? Czy takie mieszkania cieszą się teraz największym powodzeniem na rynku? 

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.