Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Moskitiery do okien elewacyjnych oraz drzwi balkonowych
kalendarz 15/05 2020

Moskitiery do okien elewacyjnych oraz drzwi balkonowych

Dekoracje

Moskitiery z założenia chronią mieszkańców przed owadami – ale nie tylko. Stanowią one również zabezpieczenie przed wpadającymi do środka liśćmi, zabrudzeniami, blokują większe powiewy wiatru oraz częściowo powstrzymują deszcz. 

W ofercie Awilux znajdują się moskitiery dopasowane do okien elewacyjnych, drzwi tarasowych, systemów przesuwnych oraz podnoszono-przesuwnych. W zależności od zastosowania wyróżniamy trzy typy moskitier: ramkowe, plisowane oraz przesuwne. 

- Moskitiery składają się z aluminiowej ramki oraz siatki wykonanej z włókna węglowego lub materiałów syntetycznych odpornych na czynniki zewnętrze, zarówno atmosferyczne, jak i mechaniczne. Siatki dostępne są w dwóch kolorach – szarym i czarnym – natomiast kolor ramki można dostosować do kolorystyki okna – mówi Rafał Buczek, ekspert z firmy Awilux. 

Moskitiery do okien
Najczęściej stosowanymi moskitierami do okien elewacyjnych są tradycyjne moskitiery ramkowe. Są one montowane do ramy okna za pomocą blaszek dociskających czy zatrzasków. Jej główną zaletą jest konkurencyjna cena i to, że spełnia ona swoje zadanie. Moskitiera ramkowa dostępna w ofercie Awilux po zamontowaniu stanowi integralną część okna. Zaleca się, by na okres zimy zdemontować moskitierę.

- Innym rodzajem moskitier stosowanych w przypadku okien elewacyjnych są moskitiery zintegrowane z roletą. Oczywiście ten rodzaj moskitiery należy zamówić z całym systemem. Wewnątrz skrzynki jest zamontowana rolka, na której jest umieszczona moskitiera. Jest ona zsuwana na prowadnicy w dół. Zaletą jest to, że w dowolnym momencie możemy ją podnieść do góry i schować, bez konieczności całkowitego demontażu – dodaje ekspert Awilux. 

Moskitiery do drzwi
Do tradycyjnych drzwi balkonowych jednoskrzydłowych najczęściej wybieraną moskitierą jest moskitiera drzwiowa, czyli umieszczona na ramie, która ma zawiasy i możemy ją otwierać na zewnątrz po otwarciu skrzydła do środka. 

- Innym rodzajem moskitier stosowanych w przypadku drzwi tarasowych jest moskitiera przesuwna IST. Dzięki swojej delikatnej formie nie zaburza ona estetyki elewacji. Moskitiery przesuwne posiadają ramkę, która jest przesuwana na prowadnicach, a te montowane są do ramy. Ten rodzaj moskitier stosowany jest w systemach uchylno-przesuwnych. Moskitiera wyposażona jest w specjalne szczotki, które w momencie, gdy ramka moskitiery dojeżdża do ramy okiennej dodatkowo doszczelniają konstrukcję, dzięki czemu owady nie mogą się przedostać między ramą okna a ramką moskitiery. W momencie otwarcia systemu moskitiera przesuwa się na skrzydło bierne, a w momencie zamknięcia - na skrzydło czynne. Tego rodzaju moskitiery w większości przypadków nie demontujemy na czas zimy – tłumaczy Rafał Buczek. 

Kolejnym rodzajem moskitiery jest moskitiera plisowana, która najczęściej stosowana jest do systemów podnoszono-przesuwnych. Moskitiera plisowana może zostać schowana w specjalnej kasecie, która zamontowana jest na ramie okiennej. Ten rodzaj moskitiery wyróżnia niski próg, co jest dużą zaletą tego rozwiązania, a także specjalna listwa magnetyczna, która dodatkowo doszczelnia moskitierę. - Konstrukcja moskitiery plisowanej opiera się na dwóch aluminiowych prowadnicach przymocowanych do fasady budynku lub do witryny drzwiowej. W nich porusza się siatka. Ruchoma cześć moskitiery wyposażona jest w uchwyt ułatwiający otwieranie oraz magnesy trzymające ją w pozycji zamkniętej. W zależności od potrzeb mieszkańców oraz konstrukcji okna można zdecydować się na moskitierę zsuwaną do środka lub na boki, a także konstrukcję jedno- lub dwuskrzydłową – dodaje ekspert Awilux.

Jak dbać o moskitierę?
Moskitierę należy regularnie czyścić z kurzu i innych zabrudzeń. W tym celu wystarczy użyć delikatnych detergentów lub mydła. Należy pamiętać, że do czyszczenia siateczek nie stosować ostrych narzędzi, które mogą je uszkodzić. 

Warto wiedzieć, że moskitiera nie koliduje z możliwością otwarcia okna i umycia go. Okna w Polsce otwierają się do środka, a moskitiery są stosowane na zewnątrz. Wyjątek stanowią moskitiery ramkowe, które na czas mycia ramy okiennej należy zdjąć, co jest bardzo prostą i szybką czynnością. 

Moskitiery można montować do większości okien i drzwi. Wyjątek stanowią rozwiązania o nietypowych kształtach lub o bardzo dużych rozmiarach. Współczesne moskitiery nie zaburzają estetyki i designu okien oraz drzwi. Warto je stosować ze względu na wysoką funkcjonalność - chronią one wnętrza przed niechcianymi insektami, podmuchami wiatru oraz zabrudzeniami z zewnątrz. 
RED 
Źródło: Awilux


Tagi:
Awilux, moskitiery, moskitery awilux

Zobacz podobne artykuły:

Kiedy impregnować? Zasady pielęgnacji kostki brukowej
kalendarz 08/06 2020

Kiedy impregnować? Zasady pielęgnacji kostki brukowej

Wyposażenie / Dekoracje

2020.06.08

Kostki i wielkoformatowe płyty betonowe to materiały najczęściej używane do budowy nawierzchni wokół posesji i w przydomowym ogrodzie. Podpowiadamy, jak o nie dbać, żeby cieszyć się ich pięknym wyglądem przez długi czas....
Solidne podstawy, czyli legary z aluminium od JAF
kalendarz 19/05 2020

Solidne podstawy, czyli legary z aluminium od JAF

Wyposażenie / Dekoracje

2020.05.19

Deski kompozytowe to nowoczesny i efektowny sposób na wytrzymały taras. Co zrobić, żeby zdobił nasz ogród jak najdłużej? 
Moskitiery do okien elewacyjnych oraz drzwi balkonowych
kalendarz 15/05 2020

Moskitiery do okien elewacyjnych oraz drzwi balkonowych

Wyposażenie / Dekoracje

2020.05.15

Moskitiery z założenia chronią mieszkańców przed owadami – ale nie tylko. Stanowią one również zabezpieczenie przed wpadającymi do środka liśćmi, zabrudzeniami, blokują większe powiewy wiatru oraz częściowo powstrzymują deszc...
Najnowsze artykuły:
Czarne wnętrza w kuchni – trend z charakterem

Czarne wnętrza w kuchni – trend z charakterem

Wnętrze / Kuchnia

2020.10.19

Czerń z dumą wkroczyła do świata designu i naszych mieszkań. Coraz częściej decydujemy się nie tylko na sprzęt AGD w kolorze czarnym, ale także na ciemne dodatki, ściany czy meble. 
Ostatnie wolne mieszkania w inwestycji Zielonki Residence

Ostatnie wolne mieszkania w inwestycji Zielonki Residence

Nieruchomości / Inwestycje

2020.10.14

Stołeczny deweloper Kreator Dom Invest sprzedał już ponad 70 procent mieszkań z całości inwestycji w Zielonkach-Parceli w gminie Stare Babice. To kameralne osiedle jest nie tylko świetnie skomunikowane z centrum i posiada dos...
Upadłość konsumencka: jeśli upadać to z głową  a nie na głowę! 

Upadłość konsumencka: jeśli upadać to z głową  a nie na głowę! 

Prawo i Finanse

2020.10.12

Na temat sensowności i opłacalności wchodzenia w upadłość konsumencką oraz o innych sposobach radzenia sobie z problemami finansowymi, rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Krzysztofem Oppenheimem, właścici...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.