Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Monitoring domu. Konieczność czy fanaberia?
kalendarz 13/09 2021

Monitoring domu. Konieczność czy fanaberia?

Dom

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych staje przed dylematem czy warto zainwestować w monitoring?

Spokój i poczucie bezpieczeństwa są bezcenne. Wielu z nas ma ubezpieczone domy od zalania, pożaru a nawet kradzieży. Ale po co liczyć na odszkodowanie skoro można zadziałać „przed”? W przypadku zdarzeń losowych takich jak np. zalanie nasz wpływ na ograniczenie zdarzenia jest niewielki, natomiast w przypadku włamania i kradzieży możemy już działać realnie. Jednym z kroków które możemy podjąć jest zainstalowanie w domu monitoringu. 

Kamery  zewnętrzne są najpopularniejszą formą którą wybierają konsumenci. Już sam widok migającego światełka nad drzwiami, oknem czy na tarasie – może odstraszyć niejednego złodzieja. Gdy jednak już dojdzie do włamania, nagrania z kamer powinny znacznie zwiększyć szanse na ujęcie przestępców i odzyskanie zrabowanego mienia. Nowoczesne kamery połączone są często z systemem alarmowym co dodatkowo zwiększa szansę na przepłoszenie  ewentualnych intruzów.

Wybierając monitoring zewnętrzny, warto zwrócić uwagę na jakość urządzenia i wybrać kamerę mega pikselową gdyż zapewnia ona wyższą rozdzielczość od analogowej. Warunki do nagrywania zewnętrznego są bardziej niekorzystne i należy wziąć to pod uwagę (noc, zmienna pogoda). Warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt odporny na mróz, wilgoć, wysokie temperatury czy porwisty wiatr.

Gdzie montować kamery? Warto prześledzić potencjalną drogę złodzieja i punkty w których mógłby dostać się do domu. Najczęściej jest to: garaż, okna (w tym piwniczne), taras. Co kamery mają monitorować? Najlepiej aby był to podjazd, otoczenie wokół całego domu, wjazd do garażu. Ważne! Należy starać się aby nie dopuścić do sytuacji tzw. „martwego pola” gdyż potencjalni złodzieje najczęściej wykorzystują je do ukrycia tożsamości.

Istotną informacją jest, że dom podłączony do monitoringu traktowany jest przez towarzystwa ubezpieczeniowe jako dodatkowo zabezpieczony przed kradzieżą i dzięki temu właściciel nieruchomości może liczyć na zniżki.
RED 

Zobacz podobne artykuły:

Dom Y - otwarty na ogród
kalendarz 25/03 2022

Dom Y - otwarty na ogród

Nieruchomości / Dom

2022.03.25

Dom Y to projekt architektów z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL.
Jakie cechy powinien mieć dom nowoczesny?
kalendarz 13/10 2021

Jakie cechy powinien mieć dom nowoczesny?

Nieruchomości / Dom

2021.10.13

Jak stworzyć nowoczesny dom, który będzie zachwycać zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym? 
Dobry klimat w domu
kalendarz 18/08 2021

Dobry klimat w domu

Nieruchomości / Dom

2021.08.18

Dom jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu. Dom powinien gwarantować nam bezpieczeństwo oraz dbać o nasze zdrowie. Elementami, które mają wpływ na te aspekty, jest między innymi instalacja wentylacyjna oraz grzewcza....
Najnowsze artykuły:
Jak urządzić taras?

Jak urządzić taras?

Ogród

2022.05.25

Zadbana i pięknie zaaranżowana przestrzeń tarasowa to marzenie wielu osób.
Sytuacja kredytowa w Polsce

Sytuacja kredytowa w Polsce

Prawo i Finanse

2022.05.24

Sytuacja w Polsce nie napawa optymizmem w kwestii kredytów hipotecznych.
Czy Ukraińcy kupują mieszkania w Polsce?

Czy Ukraińcy kupują mieszkania w Polsce?

Nieruchomości / Mieszkanie

2022.05.21

Czy osoby przyjeżdżające z Ukrainy zainteresowane są zakupem mieszkań w naszym kraju?

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.