Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Kamienice nabierają wartości
kalendarz 20/01 2017

Kamienice nabierają wartości

Mieszkanie

Rynek kamienic w ostatnim czasie mocno ożywił się. W widoczny sposób wzrosło zainteresowanie zabytkowymi budynkami. Inwestorzy coraz częściej nabywają właśnie tego typu budynki.

Rynek nieruchomości z roku na rok ciągle ewoluuje. Nieprzerwanie powstają nowe projekty mieszkaniowe, które znajdują swoich nabywców. Deweloperzy prześcigają się w budowaniu kameralnych osiedli oraz wysokich apartamentowców. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania cały czas rośnie, jednak deweloperom coraz trudniej jest znajdować odpowiednie lokalizacje pod swoje inwestycje. Centra miast są już szczelnie zabudowane, a poszukujący mieszkań nie chcą mieszkać na obrzeżach. Tu właśnie ważną rolę odgrywają kamienice.


Kamienice występują w zasadzie w każdym większym mieście. Czasami są to bardzo dobrze utrzymane i reprezentacyjne budynki, niekiedy nadgryzione zębem czasu obiekty wymagające gruntownej renowacji - w obu przypadkach stanowią łakomy kąsek dla inwestorów, z jednej ważnej przyczyny. Większość kamienic znajduje się w znakomitych punktach, są zlokalizowane na starówkach, w centrach miast oraz prestiżowych dzielnicach, czyli tam gdzie chcą mieszkać Polacy.


Ostatnimi czasy prawdziwy boom na kamienice przeżywa stolica, gdzie ceny budynków osiągają dziesiątki milionów złotych, a inwestorzy cały czas szukają „perełek” do renowacji. Takie odświeżone, lecz nadal zabytkowe budynki przyciągają nowych mieszkańców, którzy są w stanie zapłacić więcej za lokalizację, prestiż i historyczne mury. Przykładem jest warszawska Stara Praga, gdzie kamienice stanowią lwią część architektury. Zabytkowe budynki takie jak Kamienica Pod Sowami, gdzie ceny najdroższych apartamentów przekraczają pułap 20 tysięcy za metr czy Brzeska 18, w której większość mieszkań znalazła swoich właścicieli jeszcze zanim na dobre rozpoczęły się prace remontowe - to tylko dowody na to, jakie jest obecnie zapotrzebowanie na lokale w kamienicach.


Zainteresowanie kamienicami nie omija średniej wielkości miast, wszak tam również występują takie zabytkowe perły, a nie brakuje też osób chętnych zamieszkać pośród historycznych murów. Przykładem jest Olsztyn, stolica Warmii i Mazur, a zarazem największe miasto w regionie. W Olsztynie przez większość roku prym wiodą studenci, którzy stanowią istotną siłę nabywczą, w wakacje zaś jest to ważny ośrodek turystyczny Krainy Tysiąca Jezior.


Jak ocenia Katarzyna Sabat z firmy Emmerson, kamienice w Olsztynie mogą być bardzo atrakcyjne dla inwestorów. – Olsztyn jest największym miastem warmińsko-mazurskiego i to właśnie w jego okolicy skupia się większość inwestycji w regionie. Budowana obwodnica, czy powstałe jakiś czas temu lotnisko w podolsztyńskich Szymanach to tylko niektóre z nich. Potrzeby mieszkaniowe w tym mieście również ulegają zmianie i coraz więcej olsztynian poszukuje mieszkań w dobrych lokalizacjach - zauważa menedżer z firmy Emmerson, podając przykłady takich nieruchomości. - Posiadamy obecnie w naszej ofercie dwie piękne kamienice zlokalizowane w samym sercu Starego Miasta, które dzięki znakomitej lokalizacji stanowią świetną okazję dla inwestorów. Obiekty z powodzeniem mogą zostać zaadaptowane na elegancki hotel lub pensjonat, który idealnie wkomponuje się w turystyczny charakter okolicy – podsumowuje Katarzyna Sabat z firmy Emmerson.
RED
Źródło: Grupa Emmerson

Zobacz podobne artykuły:

Gdzie znajdziesz informacje o promocjach na mieszkania?
kalendarz 16/07 2019

Gdzie znajdziesz informacje o promocjach na mieszkania?

Nieruchomości / Inwestycje

2019.07.16

Jaką drogą deweloperzy promują ofertę mieszkaniową? Jak docierają do klientów? Jakie formy marketingu uważają za najskuteczniejsze? 
O ile w tym roku wzrosną ceny mieszkań 
kalendarz 07/07 2019

O ile w tym roku wzrosną ceny mieszkań 

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.07.07

Jak dużego wzrostu cen nowych mieszkań możemy spodziewać się w tym roku? Co będzie miało wpływ na podwyżki? W jakich lokalizacjach wzrost będzie największy? 
Mieszkanie z ogródkiem – propozycja dla prawdziwych mieszczuchów
kalendarz 05/07 2019

Mieszkanie z ogródkiem – propozycja dla prawdziwych mieszczuchów

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.07.05

Mieszkanie z ogródkiem to rozwiązanie idealne dla typowych mieszczuchów, którzy są przyzwyczajeni do miasta i miejskiego stylu życia. Jednocześnie jednak chcą mieć dla siebie i dla rodziny nawet choćby niewielką wsypę zieleni...
Najnowsze artykuły:
Czy rynek mieszkaniowy zwalnia?

Czy rynek mieszkaniowy zwalnia?

Nieruchomości / Inwestycje

2019.07.19

Dlaczego w tym roku trafia na rynek mniej inwestycji mieszkaniowych? Czy deweloperzy wstrzymują budowy, bo spodziewają się spadku popytu? Czy oferta kurczy się ze względu na trudności ze zdobyciem gruntów, pozwoleń na budowę,...
Wystartowała budowa Osiedla Coopera

Wystartowała budowa Osiedla Coopera

Nieruchomości / Inwestycje

2019.07.18

Rozpoczęła się budowa Osiedla Coopera na warszawskim Bemowie. Unidevelopment zrealizuje ten projekt w 4 etapach. Łącznie, w 15 kameralnych, trzypiętrowych budynkach planowanych jest około 470 mieszkań.
Ex(a)cytujący pomysł na taras

Ex(a)cytujący pomysł na taras

Wyposażenie / Dekoracje

2019.07.17

Jest sześciokątna, geometryczna, nowoczesna i inspirowana naturą – płyta betonowa Exa, bo o niej mowa, to dobry wybór dla wszystkich pragnących stworzyć ciekawą aranżację na swoim tarasie.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.