Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Ile zapłacimy za wykończenie mieszkania przez dewelopera?
kalendarz 03/02 2017

Ile zapłacimy za wykończenie mieszkania przez dewelopera?

Mieszkanie

Wiele osób decydując się na zakup mieszkania rozważa wykończenie je przez dewelopera. Ile ono kosztuje? W których inwestycjach jest oferowane?

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.:
Widzimy wzrost zainteresowania klientów usługą wykończenia mieszkania pod klucz, zwłaszcza w przypadku klientów kupujących na cele inwestycyjne. Chcąc sprostać tym oczekiwaniom nawiązaliśmy współpracę z podmiotem, który profesjonalnie projektuje i robi wykończenie mieszkań. Dla wielu osób to duże ułatwienie, oszczędność czasu i pieniędzy.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.:
Wykończenie mieszkań pod klucz jest szczególnie istotne dla kupujących mieszkania w celach inwestycyjnych. Pozwala na oszczędność czasu oraz zmniejsza zaangażowanie w proces przygotowania mieszkania pod wynajem. Stąd też coraz większe zainteresowanie tego rodzaju usługami. Oferujemy klientom kilka typów pakietów wykończeniowych. Szczególnie popularny jest pakiet „Srebrny” w cenie od 460 netto zł za mkw., obejmujący zakresem zarówno przygotowanie indywidualnego projektu, jak i bogaty wybór materiałów wykończeniowych. W ofercie znajduje się także pakiety: „Złoty” w cenie od 550 zł netto za mkw. i „Platinium” w kwocie od 820 zł netto za mkw., które oferują jeszcze szerszy wybór wysokiej jakości materiałów wykończeniowych.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.:
Oferta handlowa Grupy Murapol obejmuje także usługę wykończenia mieszkania pod klucz. Wyjściowe ceny pakietów uzależnione są od metraży mieszkań i zaczynają się od 450 zł za mkw. Nasza oferta różni się od usług dostępnych u innych deweloperów tym, że w ramach pakietów podstawowych, poza standardowym wykończeniem, klient otrzymuje również meble kuchenne oraz pełne oświetlenie. Ponadto, w związku z tym że każdego klienta traktujemy indywidualnie, dajemy możliwość wyboru artykułów wykończeniowych spośród wszystkich dostępnych na rynku towarów, nie ograniczając się do kilku pozycji, jak to ma miejsce w innych firmach. Współpraca z wiodącymi dostawcami tego rodzaju towarów pozwala nam postawić do dyspozycji klientów nawet 60 tys. produktów wykończeniowych. Ponadto klienci mogą uzupełniać pakiety wyjściowe o dodatkowe usługi, takie jak pełne umeblowanie mieszkań, czy wyposażenie w sprzęt RTV AGD. W ten sposób klienci sami tworzą pakiety wykończeniowe zgodne z ich preferencjami oraz budżetami, jakimi dysponują na ten cel.
 
Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska:
Pakiety wykończeniowe to jeden z naszych kluczowych produktów. Ceny są zróżnicowane, ponieważ proponujemy trzy warianty, różniące się jakością zastosowanych materiałów i poziomem wykończenia. Oferta obejmuje m.in. podłogi, drzwi, glazurę i terakotę, ceramikę i armaturę, malowanie mieszkania. Jeśli chodzi o mieszkania kupowane w celach inwestycyjnych, to nabywcy w zdecydowanej większości decydują się również na pakiety wykończeniowe.

Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon Gdańsk:
Przyjęliśmy politykę nie wiązania się z jedną firmą wykończeniową. Wszystkim klientom zainteresowanym taką usługą przekazujemy kontakty do kilku, czy nawet kilkunastu sprawdzonych firm. Ich oferty są bardzo różne: od tanich rozwiązań typu „pakietowego”, chętnie zamawianych przez inwestorów kupujących na wynajem w cenie od 450 zł/mkw. do indywidualnych projektów. Współpracujemy zarówno z dużymi firmami, jak i z niezależnymi architektami. Warunkiem jest, aby dysponowali własną, sprawdzoną ekipą wykonawczą.

Ewa Skibińska, dyrektor marketingu Red Real Estate Development:
Wykończenie mieszkania spotyka się rosnącym zainteresowaniem klientów inwestycyjnych. Dużą popularnością inwestorów cieszą się nasze lofty, soft lofty i apartamenty we wrocławskim osiedlu Nowa Papiernia Ultra Nova. To mieszkania o wysokim standardzie, które dają większą stopę zwrotu niż mieszkania tradycyjne. Tutaj inwestorzy mogą liczyć na wykończenie apartamentu w cenie nieruchomości oraz bezpłatną pomoc personalnego stylisty wnętrz.   

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.:
Obserwujemy wzrost zainteresowania zakupem mieszkań w celach inwestycyjnych. Klientom, którzy swoje zaangażowanie w wykończenie lokalu chcą ograniczyć do niezbędnego minimum oferujemy   atrakcyjne  pakiety wykończeniowe. Dzięki temu można  skorzystać z pomocy doświadczonego architekta i zaaranżować mieszkanie już na etapie zakupu, a następnie odebrać klucze do gotowego do wynajęcia, wykończonego lokalu. Dodatkową zaletą oferty „Mieszkanie pod klucz” jest możliwość sfinansowania zakupu mieszkania i wykończenia jednym kredytem. Cena standardowego pakietu wykończeniowego to 495 zł za metr kwadratowy.

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest:
Wszystkie nasze inwestycje przyciągają indywidualnych inwestorów, którzy kupują mieszkania pod dalszy wynajem. To około 30 proc. naszych klientów. Duża część inwestorów korzysta z pakietów wykończeniowych mieszkań. Standardowe wykończenie kosztuje około 700 zł/mkw. W tej cenie jest położenie podłóg, montaż drzwi wewnętrznych, jak również zabudowa kuchni z wyposażeniem AGD oraz pełne wykończenie łazienki. Wersje rozszerzone wykończeń mieszkań to pakiety Premium i VIP, które charakteryzują się odmiennym doborem materiałów dekoracyjnych oraz szerszym zakresem wykończenia. Dla każdego klienta przygotowujemy indywidualną wycenę, uwzględniając wszystkie potrzeby i sugestie.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:
Coraz częściej klienci kupujący mieszkania w celach inwestycyjnych pytają o pakiety wykończeniowe, gdyż sami po prostu nie mają czasu, żeby zająć się tym kompleksowo. W ramach współpracy z profesjonalną firmą oferujemy trzy pakiety wykończeniowe: Standard, Premium, VIP. Ceny za wykończenie zaczynają się od 650 zł/mkw.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.:   
Spośród aktualnej oferty J.W. Construction idealnym rozwiązaniem dla inwestorów są aparthotele Wola Invest. To specjalna propozycja, w ramach której klient otrzymuje wykończony i wyposażony apartament z usługą  pełnego zarządzania lokalem i serwisem hotelowym. W tej grupie klientów jest wiele osób kupujących po kilka takich apartamentów.  Część klientów mieszkaniowych również zakup mieszkania traktuje inwestycyjnie. Zdarza się tak np. w przypadku rodziców, którzy nabywają lokal z myślą o czasowym wynajmowaniu by w przyszłości przekazać mieszkania swoim dzieciom.

Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development:   
Odpowiadając na potrzeby klientów Marvipol Development wraz z pracownią Galerie Venis przygotował pakiety wykończenia wnętrz pod klucz. Rodzaje i zakres pakietów zależą od indywidualnych preferencji. Ceny pakietów uzależnione są od rodzaju prac. Najtańszy z nich pakiet style kosztuje 499 zł/mkw., design jest w cenie 770 zł/mkw., a za avantgarde trzeba zapłacić od 1190 zł/mkw. We wrześniu wprowadziliśmy dwie nowości. W ramach wykończenia mieszkania pod klucz można wybrać pakiety z plusem: style+ oraz design+, które są rozszerzone o aranżację oświetlenia oraz projektu zabudowy kuchennej, a także dodatkową godzinną konsultację.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:
Patrząc na zainteresowanie pakietami wykończeniowymi w kontekście nabywców inwestycyjnych, zauważyliśmy że w niektórych projektach grupa ta stanowi do 30 proc. nabywców. Oferta wykończenia lokalu pod klucz to znaczące ułatwienie dla inwestorów i często to właśnie oni decydują się na takie rozwiązanie. W naszej ofercie przygotowanej we współpracy z firmą Galerie Venis dostępne są trzy pakiety wykończeniowe: Basic, Lifestyle i Premium w przedziale cenowym od 540 zł/mkw. do nieco ponad 1200 zł/mkw. Proponowane przez nas pakiety cechuje szeroka gama bardzo atrakcyjnych materiałów oraz możliwość współpracy z profesjonalnym zespołem projektantów wnętrz. Stąd też poza inwestorami, oferta jest równie często wybierana przez ludzi młodych, kupujących pierwsze mieszkanie.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates:
Szacujemy, że ok. 15-20 proc. naszych klientów korzysta z oferty wykończenia pod klucz. Obserwujemy rosnące zainteresowanie tą propozycją. Ma ona wiele zalet, w tym stosowanie obniżonej stawki VAT, możliwość finansowania prac wykończeniowych kredytem hipotecznym, gwarancja jakości, czy wsparcie projektanta wnętrz.  
Oferujemy wykończenie pod klucz we współpracy z doświadczonymi architektami wnętrz. W tym zakresie klienci otrzymują fachową pomoc projektanta podczas aranżacji wnętrz oraz wizualizację 3D kuchni i/lub łazienki. Zakres prac wykończeniowych obejmuje m.in.: montaż drzwi wewnętrznych, ułożenie podłóg, dwukrotne malowanie ścian, układanie płytek ceramicznych, czy montaż armatury. Za dopłatą istnieje możliwość zlecenia dodatkowych prac, np.: wykonania kuchni na zamówienie. W drugim etapie warszawskiej inwestycji Apartamenty Krasińskiego klienci mogą wybierać spośród trzech różnych pakietów przygotowanych z firmą Decoroom: wersję Standard w cenie 650 zł/mkw., Premium za 950 zł za mkw. lub VIP w kwocie 1300 zł/mkw.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:
Zrezygnowaliśmy z oferty wykończenia mieszkań ze względu na zbyt małe zainteresowanie klientów.
 
Katarzyna Pietrzak, Senior Marketing Manager w Nexity Polska:
Wielu klientów kupuje mieszkania pod inwestycje i zainteresowanych jest pakietami wykończeniowymi. Oferujemy trzy rodzaje pakietów wykończeń, z których najtańszy jest w cenie od 599 zł/mkw. Pakiety różnią się asortymentem.

Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego:
Osoby kupujące nieruchomości w naszych projektach pytają czasem o pakiety wykończeniowe. W takich przypadkach robimy indywidualną wycenę dla każdego klienta, która uwzględnia jego wymagania i wytyczne dotyczące wykończenia.

Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa:
Rynek zakupów inwestycyjnych konsekwentnie się rozwija. Również w naszych projektach Miasto Wola i Stacja Kazimierz obserwujemy duże zainteresowanie kupnem mieszkań pod wynajem. Osoby które decydują się na zakup lokalu w naszych inwestycjach mogą skorzystać z oferowanych przez nas pakietów wykończenia pod klucz. W zależności od pakietu wykończenie mieszkania kosztuje od 600 zł/mkw. do 1100 zł brutto/mkw.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:
Nasi klienci, kupujący mieszkania w inwestycjach w Krakowie i Katowicach nie są zainteresowani pakietami wykończeniowymi.

Kamil Niedźwiedzki
analityk serwisu Dompress.pl


Tagi:
Wykończenie mieszkania, wykończenie mieszkania przez dewelopera

Zobacz podobne artykuły:

Czy komercyjne mieszkania będą powstawać na gruntach gminnych?
kalendarz 03/02 2021

Czy komercyjne mieszkania będą powstawać na gruntach gminnych?

Nieruchomości / Mieszkanie

2021.02.03

Czy deficyt terenów pod budowę mieszkań skłania deweloperów do pozyskiwania gruntów gminnych i współpracy z samorządami? Czy firmy będą budować na państwowych działkach w zamian przekazując część mieszkań? ...
Jaki trend w mieszkaniówce przyniósł 2020?
kalendarz 09/01 2021

Jaki trend w mieszkaniówce przyniósł 2020?

Nieruchomości / Mieszkanie

2021.01.09

Jakie zmiany wywołała pandemia na rynku nowych mieszkań? Jakie trendy zarysowały się na nim najwyraźniej w minionym roku? 
Ile kosztują najtańsze mieszkania trzypokojowe u deweloperów?
kalendarz 18/11 2020

Ile kosztują najtańsze mieszkania trzypokojowe u deweloperów?

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.11.18

W których osiedlach znajdziemy trzypokojowe mieszkania w niskich cenach? Ile kosztują? Jaki mają metraż? 
Najnowsze artykuły:
Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Wnętrze / Kuchnia

2021.02.16

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu, przyrządzając codzienne posiłki z domownikami lub gośćmi. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się kuchnie otwarte na salon, które aktualnie spotykane są w now...
Nowoczesne rozwiązania na podłogi, ściany i drzwi 

Nowoczesne rozwiązania na podłogi, ściany i drzwi 

Wnętrze

2021.02.10

Drewno szczotkowate, naturalne kolory ziemi oraz dbałość o środowisko - rok 2021 z pewnością będzie czerpał z kolorów, materiałów i kształtów, które daje nam natura. Jednak czy te trendy dotyczyć będą również kwestii podłóg, ...
Jaki kurs przyjęli deweloperzy mieszkaniowi? 

Jaki kurs przyjęli deweloperzy mieszkaniowi? 

Nieruchomości / Inwestycje

2021.02.05

W jaką stronę zmierza rynek nowych mieszkań? Jak pandemia wpływa na sprzedaż? Jakie założenia sprzedażowe przyjęli deweloperzy na ten rok? 

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.