Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Gdy lubicie surowe wnętrza
kalendarz 12/09 2018

Gdy lubicie surowe wnętrza

Mieszkanie

Dawniej były siedliskiem biedniejszej społeczności, szczególnie upodobali je sobie ubodzy artyści, którzy tworzyli tam swoje pracownie. Obecnie lofty są kojarzone z luksusem, na który pozwolić sobie mogą nieliczni.

Pierwsze lofty powstawały między innymi w Londynie czy Nowym Jorku, gdzie opustoszałe pofabryczne budynki stawały się miejscem zamieszkania uboższej części społeczeństwa. W latach 60 tego typu pomieszczenia były popularne zwłaszcza wśród artystów ze względu na bardzo niskie koszty wynajmu. Dzięki dużej przestrzeni oraz wysokim oknom, dającym więcej światła, lofty często stawały się także pracowniami malarskimi lub galeriami sztuki.

Obecnie lofty utożsamiane są z surowymi, lecz luksusowymi wnętrzami, za które trzeba zapłacić niemałe pieniądze.  W największych światowych metropoliach: Nowym Jorku, Londynie czy Berlinie znajdują się całe kompleksy składające się z poprzemysłowych budynków przerobionych na apartamentowce.

W Polsce tego typu projekty zaczęły pojawiać się stosunkowo niedawno. Pierwsze lokale mieszkalne powstały w Łodzi, gdzie inwestor postanowił zaadaptować opuszczoną fabrykę Karola Scheiblera. Kolejne takie inwestycje zawitały m.in. do Warszawy, Żyrardowa, czy Krakowa.

Adaptacja dawnych fabryk, magazynów czy spichlerzy nie jest łatwym, ani tanim zadaniem, dlatego też deweloperzy, chcąc wykorzystać postępującą modę, postanowili budować od podstaw kompleksy nawiązujące stylem do postindustrialnych obiektów – w ten sposób powstały soft lofty.

Jest to świetny kompromis dla osób, którym podobają się wnętrza w tym stylu, jednakże obawiają się o kondycję samego budynku. Soft lofty w apartamentowcach zachowują swój surowy charakter, jednocześnie posiadając dodatkowe udogodnienia, które cechują nowoczesne budownictwo. – Ocenia Marzena Besowska z Emmerson Realty S.A. – Przykładem jest piękny apartament w stylu loftowym na warszawskiej Pradze, na terenie kompleksu Soho Factory. Ten 145 metrowy soft loft został stylowo wykończony z dbałością o szczegóły. Niewątpliwie zaletą apartamentu jest maksymalizacja części wspólnych oraz duże możliwości aranżacyjne – opisuje Marzena Besowska.
RED
Źródło: Emmerson


Tagi:
lofty, Soho Factory, lofty Soho Factory

Zobacz podobne artykuły:

Sytuacja w mieszkaniówce
kalendarz 09/07 2020

Sytuacja w mieszkaniówce

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.07.09

Jaki wpływ ma obecna sytuacja na świecie i czym różni się od kryzysu z 2008 roku? Czy w opinii deweloperów, scenariusz sprzed lat może się powtórzyć? W których aspektach? 
Praca zdalna szansą na zakup większego mieszkania
kalendarz 13/06 2020

Praca zdalna szansą na zakup większego mieszkania

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.06.13

Aż ¼ osób, które pracują obecnie poza siedzibą firmy mogłaby kontynuować pracę zdalną.
Czy są chętni na mieszkania? 
kalendarz 04/06 2020

Czy są chętni na mieszkania? 

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.06.04

Jakie jest zainteresowanie zakupem mieszkań po okresie lockdown-u? Czy klienci wrócili do stacjonarnych biur sprzedaży? Czy nabywcy z gotówką, chcący zainwestować w nieruchomości mogą liczyć na rabat od dewelopera?
Najnowsze artykuły:
Czarne wnętrza w kuchni – trend z charakterem

Czarne wnętrza w kuchni – trend z charakterem

Wnętrze / Kuchnia

2020.10.19

Czerń z dumą wkroczyła do świata designu i naszych mieszkań. Coraz częściej decydujemy się nie tylko na sprzęt AGD w kolorze czarnym, ale także na ciemne dodatki, ściany czy meble. 
Ostatnie wolne mieszkania w inwestycji Zielonki Residence

Ostatnie wolne mieszkania w inwestycji Zielonki Residence

Nieruchomości / Inwestycje

2020.10.14

Stołeczny deweloper Kreator Dom Invest sprzedał już ponad 70 procent mieszkań z całości inwestycji w Zielonkach-Parceli w gminie Stare Babice. To kameralne osiedle jest nie tylko świetnie skomunikowane z centrum i posiada dos...
Upadłość konsumencka: jeśli upadać to z głową  a nie na głowę! 

Upadłość konsumencka: jeśli upadać to z głową  a nie na głowę! 

Prawo i Finanse

2020.10.12

Na temat sensowności i opłacalności wchodzenia w upadłość konsumencką oraz o innych sposobach radzenia sobie z problemami finansowymi, rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Krzysztofem Oppenheimem, właścici...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.