Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Gdy lubicie surowe wnętrza
kalendarz 12/09 2018

Gdy lubicie surowe wnętrza

Mieszkanie

Dawniej były siedliskiem biedniejszej społeczności, szczególnie upodobali je sobie ubodzy artyści, którzy tworzyli tam swoje pracownie. Obecnie lofty są kojarzone z luksusem, na który pozwolić sobie mogą nieliczni.

Pierwsze lofty powstawały między innymi w Londynie czy Nowym Jorku, gdzie opustoszałe pofabryczne budynki stawały się miejscem zamieszkania uboższej części społeczeństwa. W latach 60 tego typu pomieszczenia były popularne zwłaszcza wśród artystów ze względu na bardzo niskie koszty wynajmu. Dzięki dużej przestrzeni oraz wysokim oknom, dającym więcej światła, lofty często stawały się także pracowniami malarskimi lub galeriami sztuki.

Obecnie lofty utożsamiane są z surowymi, lecz luksusowymi wnętrzami, za które trzeba zapłacić niemałe pieniądze.  W największych światowych metropoliach: Nowym Jorku, Londynie czy Berlinie znajdują się całe kompleksy składające się z poprzemysłowych budynków przerobionych na apartamentowce.

W Polsce tego typu projekty zaczęły pojawiać się stosunkowo niedawno. Pierwsze lokale mieszkalne powstały w Łodzi, gdzie inwestor postanowił zaadaptować opuszczoną fabrykę Karola Scheiblera. Kolejne takie inwestycje zawitały m.in. do Warszawy, Żyrardowa, czy Krakowa.

Adaptacja dawnych fabryk, magazynów czy spichlerzy nie jest łatwym, ani tanim zadaniem, dlatego też deweloperzy, chcąc wykorzystać postępującą modę, postanowili budować od podstaw kompleksy nawiązujące stylem do postindustrialnych obiektów – w ten sposób powstały soft lofty.

Jest to świetny kompromis dla osób, którym podobają się wnętrza w tym stylu, jednakże obawiają się o kondycję samego budynku. Soft lofty w apartamentowcach zachowują swój surowy charakter, jednocześnie posiadając dodatkowe udogodnienia, które cechują nowoczesne budownictwo. – Ocenia Marzena Besowska z Emmerson Realty S.A. – Przykładem jest piękny apartament w stylu loftowym na warszawskiej Pradze, na terenie kompleksu Soho Factory. Ten 145 metrowy soft loft został stylowo wykończony z dbałością o szczegóły. Niewątpliwie zaletą apartamentu jest maksymalizacja części wspólnych oraz duże możliwości aranżacyjne – opisuje Marzena Besowska.
RED
Źródło: Emmerson


Tagi:
lofty, Soho Factory, lofty Soho Factory

Zobacz podobne artykuły:

Urban Jungle – styl botaniczny w pięknym mieszkaniu w Sopocie
kalendarz 11/01 2019

Urban Jungle – styl botaniczny w pięknym mieszkaniu w Sopocie

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.01.11

Mieszkanie pełne świeżości, zieleni i nadmorskiej energii – to najnowszy projekt gdańskiej pracowni JT Grupa.
Lofty – stare mury, nowy styl
kalendarz 10/01 2019

Lofty – stare mury, nowy styl

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.01.10

Na zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych mianem loftów określa się lokale mieszkalne urządzane w budynkach, które dawniej, zwykle w XIX lub w początkach XX wieku pełniły funkcje przemysłowe. Dzisiaj również w Polsce m...
Jakie mieszkania najszybciej znikają z oferty deweloperów?
kalendarz 09/01 2019

Jakie mieszkania najszybciej znikają z oferty deweloperów?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.01.09

Jakie mieszkania wyprzedają się zaraz po rozpoczęciu sprzedaży w nowych inwestycjach?
Najnowsze artykuły:
Deweloperzy o zmianach przepisów związanych z obrotem gruntami rolnymi

Deweloperzy o zmianach przepisów związanych z obrotem gruntami rolnymi

Nieruchomości / Inwestycje

2019.01.10

Czy proponowane zmiany w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego ułatwią firmom zakup ziemi pod inwestycje mieszkaniowe? Jak przygotowywaną nowelizację przepisów o obrocie gruntami rolnymi oceniają deweloperzy?
5 lifehacków na odświeżenie domu i utrzymanie porządku

5 lifehacków na odświeżenie domu i utrzymanie porządku

Wyposażenie / Sprzęt

2019.01.09

Sprzątanie to dla wielu z nas uciążliwa konieczność. Niechętnie poświęcamy na nie wolny czas, ale wszyscy lubimy, kiedy dom lśni czystością. Okazuje się, że nie zawsze trzeba spędzać na walce z bałaganem długie godziny – czas...
Mieszkanie z loftowym sznytem

Mieszkanie z loftowym sznytem

Wnętrze

2019.01.08

Lofty, czyli mieszkania przerobione ze starych hali i fabryk charakteryzują się surowym, industrialnym wystrojem. Ten stosunkowo młody trend spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem i chętnie wplatany jest jako element dekora...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.