Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Dobry klimat w domu
kalendarz 18/08 2021

Dobry klimat w domu

Dom

Dom jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu. Dom powinien gwarantować nam bezpieczeństwo oraz dbać o nasze zdrowie. Elementami, które mają wpływ na te aspekty, jest między innymi instalacja wentylacyjna oraz grzewcza. Co zrobić, by działały wydajnie, a jednocześnie wspierały nasze codzienne funkcjonowanie?

Praca poszczególnych instalacji wpływa na komfort życia mieszkańców. Z tego powodu właściwie dobrana oraz zamontowana izolacja może w skuteczny sposób nie tylko poprawić samą wydajność instalacji wentylacyjnej lub grzewczej, ale również poprawić pracę całego budynku, jak i zagwarantować nam bezpieczne mieszkanie. Karolina Król z firmy Thermaflex podpowiada, dlaczego odpowiednia izolacja wpływa na polepszenie klimatu i komfortu w domu. 

Płuca domu
Powietrze, którym oddychamy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, możliwość regeneracji, skupienia oraz ogólną kondycję organizmu. Nie bez przyczyny instalację wentylacyjną porównuje się do układu oddechowego budynku. Właściwie zaplanowana wentylacja odpowiada za regularną wymianę powietrza znajdującego się wewnątrz budynku. W ciągu dnia gromadzą się w nim zanieczyszczenia, takie jak wirusy, grzyby, pleśnie, drożdże, alergeny czy endotoksyny, a także wilgoć, które zagrażają mieszkańcom, jak i samej konstrukcji budynku.
- Brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza wpływa na obniżenie komfortu życia mieszkańców oraz może przyczynić się do rozwoju różnego rodzaju chorób. Najwięcej zanieczyszczeń, ze względu na specyfikę pomieszczeń, pojawia się w kuchni i łazience. Powstające tam wilgoć, gaz czy tłuszcz muszą zostać skutecznie usunięte z wnętrz zanim rozprzestrzenią się po reszcie mieszkania czy domu. Za odpowiedni przepływ powietrza odpowiadają kanały wentylacyjne, które muszą podlegać regularnym konserwacjom. Domowe systemy wentylacyjne powinny być również wspomagane poprzez okap lub pochłaniacz  – w przypadku kuchni – dodatkowe otwory w drzwiach oraz tradycyjne wietrzenie – mówi Karolina Król z firmy Thermaflex, 

Na poprawne działanie wentylacji ogromny wpływ ma odpowiednia izolacja kanałów wentylacyjnych. Poszukując najlepszych materiałów izolacyjnych, należy skupić się na rozwiązaniach, które stworzą skuteczną barierę dla pary wodnej. Dzięki temu unikniemy uszkodzenia powierzchni rur poprzez korozję – wpływa ona nie tylko na pogorszenie pracy instalacji, ale skutkuje też dużymi kosztami naprawy. Skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem dostępnym na rynku są wysokiej jakości materiały izolacyjne ThermaSmart PRO firmy Thermaflex. Skutecznie chronią one instalację, są trwałe, niepalne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wykorzystaniu wyjątkowej pianki poliolefinowej o zamkniętej strukturze komórkowej, system gwarantuje pełną wydajność przez cały cykl swojego życia. 

W duecie z instalacją grzewczą 
Instalacja wentylacyjna ma ogromny wpływ na działanie instalacji grzewczej. Właściwa wymiana powietrza pozwala uniknąć strat ciepła. Jak to możliwe?  
- W zanieczyszczonym powietrzu, które nie jest we właściwy sposób wymieniane, gromadzi się wilgoć. Gdy mamy do czynienia z jej nadmiarem, budynek wymusza zwiększenie ogrzewania. W efekcie zła praca instalacji wentylacyjnej wpływa na wzrost strat energii, czyli - w skrócie - rosnące koszty ogrzewania – tłumaczy Karolina Król z firmy Thermaflex. 

Instalacja grzewcza przede wszystkim wpływa na komfort termiczny przebywania w budynkach oraz na wysokość rachunków. Choć każdy człowiek indywidualnie odczuwa odpowiednią dla siebie temperaturę, to przyjęło się, że najlepszy komfort cieplny gwarantuje nam temperatura między 18 a 22°C. W takich okolicznościach ciało najlepiej się regeneruje, jak i jest najbardziej wydajne, jeśli chodzi o pracę fizyczną, jak i umysłową. Dobrze wykonana instalacja grzewcza to zatem klucz do sukcesu w wielu dziedzinach. 
- Warto jednak pamiętać, że redukując zużycie energii cieplnej, zmniejszamy także emitowanie szkodliwych substancji do atmosfery. Z tego powodu bardzo ważny jest wybór wysokiej jakości materiałów izolacyjnych. Przyczyni się on zarówno do ograniczenia kosztów utrzymania domu, jak i korzystnego wpływu na ekologię. Izolacje muszą być wykonane z materiałów dobrej jakości, odpowiednio dobrane do systemu oraz  właściwie zamontowane. Tylko w ten sposób spełnią swoje zadanie – dodaje eksperta z firmy Thermaflex.

Do odpowiedniej izolacji instalacji grzewczych również sprawdzi się system izolacji technicznych ThermaSmart PRO firmy Thermaflex. Jest to kompletny system o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych. System pozwala znacząco obniżyć wydatki na energię, ograniczając do minimum starty ciepła. ThermaSmart PRO został stworzony z myślą o tym, aby zapewniać wysoką jakość, wydajność oraz wytrzymałość izolacji przez długie lata.

Bez właściwie zamontowanej i zaizolowanej instalacji wentylacyjnej oraz grzewczej, komfort mieszkania w budynkach jest niemożliwy do osiągnięcia. Wydajność tych dwóch systemów ma ogromny wpływ na stworzenie zdrowego klimatu w pomieszczeniach, jak i ma realny wpływ na koszty utrzymania budynku. 

RED
Źródło: Thermaflex


Tagi:
Thermaflex, wentylacja grzewcza, wentylacja Thermaflex

Zobacz podobne artykuły:

Monitoring domu. Konieczność czy fanaberia?
kalendarz 13/09 2021

Monitoring domu. Konieczność czy fanaberia?

Nieruchomości / Dom

2021.09.13

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych staje przed dylematem czy warto zainwestować w monitoring?
Jak ochronić dom przed nadmiernym słońcem w upalne lato?
kalendarz 05/07 2021

Jak ochronić dom przed nadmiernym słońcem w upalne lato?

Nieruchomości / Dom

2021.07.05

Nadmierne nagrzewanie pomieszczeń jest problemem, który skutecznie utrudnia nam możliwość koncentracji, odpoczynku lub po prostu ukrycia się przed panującym za oknami ukropem.
Holenderski chłód na elewacjach i we wnętrzach
kalendarz 01/07 2021

Holenderski chłód na elewacjach i we wnętrzach

Nieruchomości / Dom

2021.07.01

Główną cechą holenderskiego stylu jest przestronność. Zarówno na elewacjach, jak i przy aranżacji wnętrz króluje stonowana kolorystyka.
Najnowsze artykuły:
Kawalerka w męskim stylu

Kawalerka w męskim stylu

Nieruchomości / Mieszkanie

2021.09.27

Męskie wnętrza - prostota i klasa.
Drewno w kuchni – tak czy nie?

Drewno w kuchni – tak czy nie?

Wnętrze / Kuchnia

2021.09.24

Drewno od najdawniejszych czasów stanowi naturalny, długotrwały i piękny surowiec wykończeniowy, którego charakterystyczny wygląd doskonale wpasowuje się zarówno w klasyczne, jaki i nowoczesne wnętrza.
Łazienka jak z Instagrama

Łazienka jak z Instagrama

Wnętrze / Łazienka

2021.09.23

Styl boho zawładnął naszą wyobraźnią na dobre. Nic dziwnego, wprowadza do wnętrz przyjazny eklektyzm.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.