Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Czy będzie zainteresowanie nabywców dużymi powierzchniami do mieszkania i inwestowania?
kalendarz 21/01 2017

Czy będzie zainteresowanie nabywców dużymi powierzchniami do mieszkania i inwestowania?

Mieszkanie

Na dzień dzisiejszy duże powierzchnie mieszkalne nie są w naszym kraju popularne. Wydaje sie jednak, że pomimo tego znajdują nabywców.  Powierzchnie luksusowe i w dobrych lokalizacjach świetnie odnajdują się w swojej niszy.

Duże lokale i apartamenty stanowią tylko kilka procent wszystkich ofert na rynku mieszkaniowym. Na zakup takich lokali mogą sobie pozwolić zamożne osoby oraz inwestorzy, którzy chcą wypracować dużą stopę zwrotu.


Wysoki standard dużej powierzchni
Głównym czynnikiem, który decyduje o zakupie dużego mieszkania lub apartamentu jest nie tylko zasobność portfela i wielkość rodzinny. Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na zakup 4 pokojowego mieszkania o powierzchni przekraczającej 70 mkw. Deweloperzy w swoich projektach zawsze planują po kilka dużych lokali, jednak w większości są one w średnim standardzie i stanowią typowe „zapchajdziury”, na które w końcu, po dużym rabacie ktoś się zdecyduje, bo musi.

Odrębną kategorię stanowią inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym standardzie, gdzie zarówno sam budynek jak i części wspólne są na najwyższym poziomie. Wybór takiej nieruchomości to chęć podniesienia swojego standardu życia ponad przeciętną, ale także określenie swojej pozycji społecznej i zawodowej poprzez przynależność do określonej grupy mieszkańców.  W tego typu projektach deweloperzy skupiają się na jak najlepszym wyeksponowaniu i przystosowaniu największych mieszkań do rangi super apartamentów.  Osiedla, w których znajdują się apartamenty powinny znajdować się w prestiżowych lokalizacjach, dobrze skomunikowanych, z bogatą infrastrukturą. W okolicy powinny mieścić się kina, teatry, prestiżowe uczelnie. Kolejnym ważnym czynnikiem musi być wysoka jakość materiałów użytych do budowy zarówno inwestycji mieszkaniowej, jak i samych apartamentów. Obecność marmurów oraz drewnianych elementów stanowi dodatkową wartość podkreślającą prestiż nieruchomości.

Najwięcej tego typu nieruchomości można znaleźć w Warszawie, gdzie ceny w centrum potrafią dochodzić do 20 tys. za metr kwadratowy, a nawet i więcej. Także mieszkańcy innych miast mają spory wachlarz wyboru, jednak ceny są tu znacznie niższe. Dla Krakowa to poziom 12-15 tys., a Poznania 8-10 tys. Dobrym przykładem jest poznańska inwestycja Maraton Gardens, gdzie wybrane apartamenty o najwyższym standardzie czekają na nabywców.
- Inwestycja Maraton Gardens, poza atrakcyjną lokalizacją oraz bliskością Starego Rynku w Poznaniu, oferuje niezwykle wysoki standard wykończenia, który znakomicie wpisuje się w rekreacyjny charakter osiedla. Dzięki wykończeniu materiałami najwyższej jakości takimi jak szlachetne gatunki drewna czy marmuru, inwestycja daje poczucie prestiżu i komfortu zamieszkania  - opisuje Paweł Beym z firmy Emmerson, podając jednocześnie przykład 150 - metrowego apartamentu, który zajmuje całe piętro, dzięki czemu przyszły właściciel ma zagwarantowany spokój i dyskrecję na najwyższym poziomie oraz brak sąsiadów. Przy czym cena za tak wyjątkowy standard nie wydaje się wygórowana.

Z zyskiem dla inwestora
Inwestorzy zainteresowani zakupem nieruchomości pod wynajem również coraz częściej decydują się na duże, 4-pokojowe mieszkania. Podyktowane jest to oczywiście stawkami wynajmu takich lokali, które dają zadowalającą stopę zwrotu, znacznie przekraczającą 10 procent w skali roku. Prym pod tym względem wiedzie Warszawa, gdzie stawki wynajmu takich lokali są najwyższe.

Zdaniem ekspertów, rynek dużych mieszkań, które są atrakcyjne dla inwestorów nie kończy się tylko na Warszawie. Apartamenty w Krakowie, który co roku odwiedza masa zagranicznych gości, mogą przynosić zyski z wynajmu krótkoterminowego, zaś w Poznaniu, gdzie w okolicy swoje zakłady otwierają światowe koncerny, grupę docelową dla luksusowych lokali stanowią dyrektorzy i menadżerowie. Poznań to także targi i zagraniczni goście oczekujący najwyższego standardu najmowanych apartamentów.

Niewątpliwie okazją do przyjrzenia się bliżej ofertom dostępnym na poznańskim rynku nieruchomości, będą organizowane w dniach 15-16 października „Targi Nowy Adres”. Jest to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich, którzy poszukują mieszkań, tych bardziej luksusowych, jak i o niższym standardzie.
Grupa Emmerson

Zobacz podobne artykuły:

Lofty i nie tylko ze starych fabryk...
kalendarz 14/02 2019

Lofty i nie tylko ze starych fabryk...

2019.02.14

Rewitalizacja starych budynków przywraca im nowe życie. Coraz częściej inwestorzy i architekci decydują się na przystosowanie industrialnych przestrzeni pamiętających czasy rewolucji przemysłowej i zamieniają je w nowoczesne ...
Next Ursus – własny kawałek miasta
kalendarz 09/02 2019

Next Ursus – własny kawałek miasta

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.02.09

Współczesne osiedla skupiają w swoim obrębie wszystkie najważniejsze miejsca, które są odwiedzane na co dzień, gwarantując jednocześnie mieszkańcom spokój i ciszę.
Polacy polują na nieruchomości w górach
kalendarz 01/02 2019

Polacy polują na nieruchomości w górach

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.02.01

28 stycznia rozpoczęły się ferie w kolejnych czterech województwach. Ferie to okres, kiedy sporo rodziców decyduje się na urlop i spędzenie przynajmniej kilku dni na odpoczynku razem ze swoimi pociechami. Oczywiście o tej por...
Najnowsze artykuły:
Wełna alpaki - sposób na delikatność

Wełna alpaki - sposób na delikatność

Wyposażenie / Dekoracje

2019.02.10

Wełna alpaki jest delikatna, miękka i lekka, a przy tym bardzo mocna i odporna na zabrudzenia.
Kwiatowe motywy

Kwiatowe motywy

Wyposażenie / Dekoracje

2019.02.08

W 2019 roku we wnętrzach nie powinno zabraknąć kwiatowych, odważnych wzorów.
Okna do domu energooszczędnego i pasywnego – jak je wybrać?

Okna do domu energooszczędnego i pasywnego – jak je wybrać?

Nieruchomości / Dom

2019.02.07

Podczas budowy domu pasywnego i energooszczędnego szukamy rozwiązań, które zminimalizują zużycie energii.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.