Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Czy będzie zainteresowanie nabywców dużymi powierzchniami do mieszkania i inwestowania?
kalendarz 21/01 2017

Czy będzie zainteresowanie nabywców dużymi powierzchniami do mieszkania i inwestowania?

Mieszkanie

Na dzień dzisiejszy duże powierzchnie mieszkalne nie są w naszym kraju popularne. Wydaje sie jednak, że pomimo tego znajdują nabywców.  Powierzchnie luksusowe i w dobrych lokalizacjach świetnie odnajdują się w swojej niszy.

Duże lokale i apartamenty stanowią tylko kilka procent wszystkich ofert na rynku mieszkaniowym. Na zakup takich lokali mogą sobie pozwolić zamożne osoby oraz inwestorzy, którzy chcą wypracować dużą stopę zwrotu.


Wysoki standard dużej powierzchni
Głównym czynnikiem, który decyduje o zakupie dużego mieszkania lub apartamentu jest nie tylko zasobność portfela i wielkość rodzinny. Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na zakup 4 pokojowego mieszkania o powierzchni przekraczającej 70 mkw. Deweloperzy w swoich projektach zawsze planują po kilka dużych lokali, jednak w większości są one w średnim standardzie i stanowią typowe „zapchajdziury”, na które w końcu, po dużym rabacie ktoś się zdecyduje, bo musi.

Odrębną kategorię stanowią inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym standardzie, gdzie zarówno sam budynek jak i części wspólne są na najwyższym poziomie. Wybór takiej nieruchomości to chęć podniesienia swojego standardu życia ponad przeciętną, ale także określenie swojej pozycji społecznej i zawodowej poprzez przynależność do określonej grupy mieszkańców.  W tego typu projektach deweloperzy skupiają się na jak najlepszym wyeksponowaniu i przystosowaniu największych mieszkań do rangi super apartamentów.  Osiedla, w których znajdują się apartamenty powinny znajdować się w prestiżowych lokalizacjach, dobrze skomunikowanych, z bogatą infrastrukturą. W okolicy powinny mieścić się kina, teatry, prestiżowe uczelnie. Kolejnym ważnym czynnikiem musi być wysoka jakość materiałów użytych do budowy zarówno inwestycji mieszkaniowej, jak i samych apartamentów. Obecność marmurów oraz drewnianych elementów stanowi dodatkową wartość podkreślającą prestiż nieruchomości.

Najwięcej tego typu nieruchomości można znaleźć w Warszawie, gdzie ceny w centrum potrafią dochodzić do 20 tys. za metr kwadratowy, a nawet i więcej. Także mieszkańcy innych miast mają spory wachlarz wyboru, jednak ceny są tu znacznie niższe. Dla Krakowa to poziom 12-15 tys., a Poznania 8-10 tys. Dobrym przykładem jest poznańska inwestycja Maraton Gardens, gdzie wybrane apartamenty o najwyższym standardzie czekają na nabywców.
- Inwestycja Maraton Gardens, poza atrakcyjną lokalizacją oraz bliskością Starego Rynku w Poznaniu, oferuje niezwykle wysoki standard wykończenia, który znakomicie wpisuje się w rekreacyjny charakter osiedla. Dzięki wykończeniu materiałami najwyższej jakości takimi jak szlachetne gatunki drewna czy marmuru, inwestycja daje poczucie prestiżu i komfortu zamieszkania  - opisuje Paweł Beym z firmy Emmerson, podając jednocześnie przykład 150 - metrowego apartamentu, który zajmuje całe piętro, dzięki czemu przyszły właściciel ma zagwarantowany spokój i dyskrecję na najwyższym poziomie oraz brak sąsiadów. Przy czym cena za tak wyjątkowy standard nie wydaje się wygórowana.

Z zyskiem dla inwestora
Inwestorzy zainteresowani zakupem nieruchomości pod wynajem również coraz częściej decydują się na duże, 4-pokojowe mieszkania. Podyktowane jest to oczywiście stawkami wynajmu takich lokali, które dają zadowalającą stopę zwrotu, znacznie przekraczającą 10 procent w skali roku. Prym pod tym względem wiedzie Warszawa, gdzie stawki wynajmu takich lokali są najwyższe.

Zdaniem ekspertów, rynek dużych mieszkań, które są atrakcyjne dla inwestorów nie kończy się tylko na Warszawie. Apartamenty w Krakowie, który co roku odwiedza masa zagranicznych gości, mogą przynosić zyski z wynajmu krótkoterminowego, zaś w Poznaniu, gdzie w okolicy swoje zakłady otwierają światowe koncerny, grupę docelową dla luksusowych lokali stanowią dyrektorzy i menadżerowie. Poznań to także targi i zagraniczni goście oczekujący najwyższego standardu najmowanych apartamentów.

Niewątpliwie okazją do przyjrzenia się bliżej ofertom dostępnym na poznańskim rynku nieruchomości, będą organizowane w dniach 15-16 października „Targi Nowy Adres”. Jest to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich, którzy poszukują mieszkań, tych bardziej luksusowych, jak i o niższym standardzie.
Grupa Emmerson

Zobacz podobne artykuły:

Sytuacja w mieszkaniówce
kalendarz 09/07 2020

Sytuacja w mieszkaniówce

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.07.09

Jaki wpływ ma obecna sytuacja na świecie i czym różni się od kryzysu z 2008 roku? Czy w opinii deweloperów, scenariusz sprzed lat może się powtórzyć? W których aspektach? 
Praca zdalna szansą na zakup większego mieszkania
kalendarz 13/06 2020

Praca zdalna szansą na zakup większego mieszkania

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.06.13

Aż ¼ osób, które pracują obecnie poza siedzibą firmy mogłaby kontynuować pracę zdalną.
Czy są chętni na mieszkania? 
kalendarz 04/06 2020

Czy są chętni na mieszkania? 

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.06.04

Jakie jest zainteresowanie zakupem mieszkań po okresie lockdown-u? Czy klienci wrócili do stacjonarnych biur sprzedaży? Czy nabywcy z gotówką, chcący zainwestować w nieruchomości mogą liczyć na rabat od dewelopera?
Najnowsze artykuły:
Czarne wnętrza w kuchni – trend z charakterem

Czarne wnętrza w kuchni – trend z charakterem

Wnętrze / Kuchnia

2020.10.19

Czerń z dumą wkroczyła do świata designu i naszych mieszkań. Coraz częściej decydujemy się nie tylko na sprzęt AGD w kolorze czarnym, ale także na ciemne dodatki, ściany czy meble. 
Ostatnie wolne mieszkania w inwestycji Zielonki Residence

Ostatnie wolne mieszkania w inwestycji Zielonki Residence

Nieruchomości / Inwestycje

2020.10.14

Stołeczny deweloper Kreator Dom Invest sprzedał już ponad 70 procent mieszkań z całości inwestycji w Zielonkach-Parceli w gminie Stare Babice. To kameralne osiedle jest nie tylko świetnie skomunikowane z centrum i posiada dos...
Upadłość konsumencka: jeśli upadać to z głową  a nie na głowę! 

Upadłość konsumencka: jeśli upadać to z głową  a nie na głowę! 

Prawo i Finanse

2020.10.12

Na temat sensowności i opłacalności wchodzenia w upadłość konsumencką oraz o innych sposobach radzenia sobie z problemami finansowymi, rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Krzysztofem Oppenheimem, właścici...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.