Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Ciekawa inwestycja na warszawskiej Ochocie
kalendarz 06/01 2018

Ciekawa inwestycja na warszawskiej Ochocie

Mieszkanie

Mowa o inwestycji Dom Awangarda. W budynku, znajdującym się na warszawskiej Ochocie, powstało 313 mieszkań, do których od grudnia ubiegłego roku wprowadzają się nowi lokatorzy.

Dom Awangarda wybudowany przez spółkę Unidevelopment znajduje się w centralnej części Warszawy, przy ul. Szczęśliwickiej. W 6-kondygnacyjnym budynku powstało 313 mieszkań o powierzchniach od 27 m² do 142 m². Większość z nich znalazła już nabywców. Na początku grudnia deweloper rozpoczął przekazywanie kluczy klientom. Na dzień dzisiejszy w ofercie pozostało jeszcze kilka mieszkań o metrażach powyżej 80 m2.

„Od momentu premiery mieszkania w tej inwestycji sprzedawały się w bardzo dobrym tempie. Nie było to dużym zaskoczeniem, ponieważ Dom Awangarda jest rzeczywiście wyjątkowym projektem. Ze względu na swoją lokalizację w starej części Ochoty, ciekawą architekturę i wysoki standard wykończenia, przyciągał on wiele osób, które poszukiwały swojego docelowego mieszkania. W biurze sprzedaży inwestycji pojawiali się również inwestorzy kupujący lokale na wynajem, dla których jest to doskonała lokata kapitału. Wraz z zakończeniem budowy możemy z pewnością stwierdzić, że udało nam się spełnić oczekiwania tej wymagającej grupy klientów. Uzyskując pozwolenie na użytkowanie, mieliśmy sprzedane 95% mieszkań” – mówi Ewa Przeździecka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment S.A.

Lokalizacja

Inwestycja zlokalizowana jest w bardzo atrakcyjnej okolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zachodniego, który przechodzi właśnie gruntowną rewitalizację i ma być gotowy na początku 2018 roku. W pobliżu znajdują się również szkoły, przedszkola, dom kultury i ośrodek sportowy oraz wiele innych punktów i instytucji, do których w kilka minut można dotrzeć pieszo. Nieco dalej położony jest też Park Szczęśliwicki, centra handlowe Blue City i Reduta oraz kina i teatry. Mieszkańcy mogą korzystać z licznych połączeń komunikacji miejskiej.

Estetyka i funkcjonalność

Inwestycja została zrealizowania w zgodzie z charakterem tej części Ochoty. Dom Awangarda nawiązuje do tradycji architektury modernistycznej, która dominuje wśród okolicznych kamienic. Budynek ma jasną kolorystykę elewacji, przełamaną ażurowymi balustradami i podokiennymi zdobieniami.

Przy okazji, zastosowano tu też wiele rozwiązań wpływających na funkcjonalność budynku. Na terenie parkingu podziemnego znalazło się miejsce na nowoczesny punkt ładowania samochodów elektrycznych. Deweloper zastosował ułatwienia dla rodzin z dziećmi – przy każdej klatce znajduje się wózkarnia - oraz udogodnienia dla cyklistów. Poza pomieszczeniami dla rowerów, na patio znalazły się dedykowane dla nich stojaki. Oczywiście do lokali na parterze przynależeć będą ogródki, a na wyższych piętrach balkony, loggie i tarasy.

Część centralną nieruchomości zajmuje zielone patio, na którym pozostawiono duże, stare drzewa, tworzące wraz z elementami małej architektury i placem zabaw wyjątkową przestrzeń. Przypomina ona swoim charakterem dziedzińce, często spotykane w tej części Warszawy. Roślinność nie jest tu ograniczona przez podziemny parking, jak ma to miejsce w wielu nowych inwestycjach. W przypadku Domu Awangarda garaż znajduje się pod częścią mieszkalną oraz tylko częściowo pod patio.

Projekt inwestycji Dom Awangarda przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. Wykonawcą prac budowlanych był UNIBEP S.A.
RED
Źródło: Unidevelopment S.A.


Tagi:
Dom Awangarda, Unidevelopment S.A.

Zobacz podobne artykuły:

Praca zdalna szansą na zakup większego mieszkania
kalendarz 13/06 2020

Praca zdalna szansą na zakup większego mieszkania

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.06.13

Aż ¼ osób, które pracują obecnie poza siedzibą firmy mogłaby kontynuować pracę zdalną.
Czy są chętni na mieszkania? 
kalendarz 04/06 2020

Czy są chętni na mieszkania? 

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.06.04

Jakie jest zainteresowanie zakupem mieszkań po okresie lockdown-u? Czy klienci wrócili do stacjonarnych biur sprzedaży? Czy nabywcy z gotówką, chcący zainwestować w nieruchomości mogą liczyć na rabat od dewelopera?
Czy spadło tempo budowy mieszkań?
kalendarz 27/05 2020

Czy spadło tempo budowy mieszkań?

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.05.27

Jak duże opóźnienia w realizacji inwestycji mieszkaniowych spowodowało zatrzymanie gospodarki? Co najbardziej utrudnia prowadzenie prac budowlanych?
Najnowsze artykuły:
Ciepły dom od podstaw

Ciepły dom od podstaw

Nieruchomości / Dom

2020.07.03

Planując termomodernizację domu, warto pamiętać o fundamentach. Ich termoizolacja stanowi ważny element prac ociepleniowych. 
Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów?

Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów?

Nieruchomości / Inwestycje

2020.07.02

W jakiej cenie kupimy najtańsze mieszkania na rynku deweloperskim? O jakim metrażu? W których inwestycjach je znajdziemy? 
Raksa - nowy klasyk Nobonobo

Raksa - nowy klasyk Nobonobo

Wyposażenie / Meble

2020.07.01

Jest powściągliwa w formie, a o jej wyrafinowaniu decydują detale. Wyjątkowo komfortową sofę Raksa dla Nobonobo zaprojektował Tomek Rygalik.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.