Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Bitwa o MdM
kalendarz 28/01 2017

Bitwa o MdM

Mieszkanie

Nowy rok przyniósł rekordowy popyt na mieszkania z dopłatą w ramach programu MdM. Stalo się tak za sprawą odblokowania od 1 stycznia drugiej połowy puli środków przeznaczonych na 2017 r.

Trzeba przyznać, iż klienci dobrze przygotowali się do nowego rozdania środków w MdM. Obserwując poprzedni rok zdawali sobie bowiem dobrze sprawę, iż środki szybko się skończą i nie wystarczy ich dla wszystkich chętnych. Jeszcze w końcówce roku zgromadzili oni wszelkie wymagane dokumenty, tak by bez zwłoki wnioskować o dopłatę już z początkiem 2017 r. W pierwszych dniach środki przeznaczone na ten cel topniały wręcz w oczach (dziennie ubywało kilkadziesiąt mln zł). W mediach pojawiło się szereg alarmujących informacji, iż pula MdM 2017 zostanie wyczerpana już po kilku, maksymalnie kilkunastu dniach. Część banków profilaktycznie wstrzymała nawet przyjmowanie nowych wniosków. Jak się okazało, nieco się z tym pospieszyły, gdyż dzienne tempo wykorzystania środków po kilku dniach skokowo spadło. Po 25 stycznia w puli na ten rok pozostawało jeszcze ok. 10 mln zł. Oznacza to, iż tak jak się początkowo spodziewaliśmy, tegoroczne dopłaty zostaną ostatecznie wyczerpane po miesiącu.

Czy osoby, które nie „załapały się” na tegoroczną pulę środków bezpowrotnie straciły już szansę na dopłatę do mieszkania? Niekoniecznie, gdyż do wzięcia pozostaje wciąż nieco ponad 200 mln zł z przyszłorocznej puli. Szacujemy, że wyczerpią się one po ok. 4 miesiącach br. Ale nawet to nie będzie jeszcze definitywnie oznaczać końca programu MDM. W styczniu 2018 r. przeżyjemy „powtórkę z rozrywki”, czyli będziemy obserwować analogiczną sytuacją jak w ostatnich dniach. Odblokowana zostanie wtedy druga połowa środków z puli 2018 r. (381 mln zł). Po ich szybkim rozdysponowaniu nastąpi ostateczne zakończenie programu MdM.

Grupa Emmerson S.A.

Zobacz podobne artykuły:

Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów​?
kalendarz 22/02 2019

Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów​?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.02.22

W jakiej cenie oferowane są najtańsze mieszkania na rynku deweloperskim? Jaką mają powierzchnię? W których osiedlach je znajdziemy?
Jaką powierzchnię mieszkania kupisz za przeciętne pobory?
kalendarz 20/02 2019

Jaką powierzchnię mieszkania kupisz za przeciętne pobory?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.02.20

Zgodnie z obiegową opinią to Warszawa oferuje najwyższe wynagrodzenia w Polsce. Sprawdzamy czy te wysokie zarobki pozwalają na zakup większego mieszkania niż w innych dużych miastach naszego kraju.
Lofty i nie tylko ze starych fabryk...
kalendarz 14/02 2019

Lofty i nie tylko ze starych fabryk...

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.02.14

Rewitalizacja starych budynków przywraca im nowe życie. Coraz częściej inwestorzy i architekci decydują się na przystosowanie industrialnych przestrzeni pamiętających czasy rewolucji przemysłowej i zamieniają je w nowoczesne ...
Najnowsze artykuły:
Przygniotły Cię długi? Po prostu walcz!

Przygniotły Cię długi? Po prostu walcz!

Prawo i Finanse

2019.03.12

O tym, że nie ma sytuacji bez wyjścia przy nadmiernym zadłużeniu i jak sobie wtedy radzić, rozmawiamy z naszym ekspertem od antywindykacji - Panem Krzysztofem Oppenheimem, prowadzącym Kancelarię Usług Finansowych, autorem blo...
Postaw na minimalizm wnętrza

Postaw na minimalizm wnętrza

Wnętrze

2019.02.21

Urządzając mieszkanie lub dom często wpadamy w zasadzkę przesytu.
Wełna alpaki - sposób na delikatność

Wełna alpaki - sposób na delikatność

Wyposażenie / Dekoracje

2019.02.10

Wełna alpaki jest delikatna, miękka i lekka, a przy tym bardzo mocna i odporna na zabrudzenia.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.