Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Bitwa o MdM
kalendarz 28/01 2017

Bitwa o MdM

Mieszkanie

Nowy rok przyniósł rekordowy popyt na mieszkania z dopłatą w ramach programu MdM. Stalo się tak za sprawą odblokowania od 1 stycznia drugiej połowy puli środków przeznaczonych na 2017 r.

Trzeba przyznać, iż klienci dobrze przygotowali się do nowego rozdania środków w MdM. Obserwując poprzedni rok zdawali sobie bowiem dobrze sprawę, iż środki szybko się skończą i nie wystarczy ich dla wszystkich chętnych. Jeszcze w końcówce roku zgromadzili oni wszelkie wymagane dokumenty, tak by bez zwłoki wnioskować o dopłatę już z początkiem 2017 r. W pierwszych dniach środki przeznaczone na ten cel topniały wręcz w oczach (dziennie ubywało kilkadziesiąt mln zł). W mediach pojawiło się szereg alarmujących informacji, iż pula MdM 2017 zostanie wyczerpana już po kilku, maksymalnie kilkunastu dniach. Część banków profilaktycznie wstrzymała nawet przyjmowanie nowych wniosków. Jak się okazało, nieco się z tym pospieszyły, gdyż dzienne tempo wykorzystania środków po kilku dniach skokowo spadło. Po 25 stycznia w puli na ten rok pozostawało jeszcze ok. 10 mln zł. Oznacza to, iż tak jak się początkowo spodziewaliśmy, tegoroczne dopłaty zostaną ostatecznie wyczerpane po miesiącu.

Czy osoby, które nie „załapały się” na tegoroczną pulę środków bezpowrotnie straciły już szansę na dopłatę do mieszkania? Niekoniecznie, gdyż do wzięcia pozostaje wciąż nieco ponad 200 mln zł z przyszłorocznej puli. Szacujemy, że wyczerpią się one po ok. 4 miesiącach br. Ale nawet to nie będzie jeszcze definitywnie oznaczać końca programu MDM. W styczniu 2018 r. przeżyjemy „powtórkę z rozrywki”, czyli będziemy obserwować analogiczną sytuacją jak w ostatnich dniach. Odblokowana zostanie wtedy druga połowa środków z puli 2018 r. (381 mln zł). Po ich szybkim rozdysponowaniu nastąpi ostateczne zakończenie programu MdM.

Grupa Emmerson S.A.

Zobacz podobne artykuły:

Gdzie znajdziesz informacje o promocjach na mieszkania?
kalendarz 16/07 2019

Gdzie znajdziesz informacje o promocjach na mieszkania?

Nieruchomości / Inwestycje

2019.07.16

Jaką drogą deweloperzy promują ofertę mieszkaniową? Jak docierają do klientów? Jakie formy marketingu uważają za najskuteczniejsze? 
O ile w tym roku wzrosną ceny mieszkań 
kalendarz 07/07 2019

O ile w tym roku wzrosną ceny mieszkań 

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.07.07

Jak dużego wzrostu cen nowych mieszkań możemy spodziewać się w tym roku? Co będzie miało wpływ na podwyżki? W jakich lokalizacjach wzrost będzie największy? 
Mieszkanie z ogródkiem – propozycja dla prawdziwych mieszczuchów
kalendarz 05/07 2019

Mieszkanie z ogródkiem – propozycja dla prawdziwych mieszczuchów

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.07.05

Mieszkanie z ogródkiem to rozwiązanie idealne dla typowych mieszczuchów, którzy są przyzwyczajeni do miasta i miejskiego stylu życia. Jednocześnie jednak chcą mieć dla siebie i dla rodziny nawet choćby niewielką wsypę zieleni...
Najnowsze artykuły:
Czy rynek mieszkaniowy zwalnia?

Czy rynek mieszkaniowy zwalnia?

Nieruchomości / Inwestycje

2019.07.19

Dlaczego w tym roku trafia na rynek mniej inwestycji mieszkaniowych? Czy deweloperzy wstrzymują budowy, bo spodziewają się spadku popytu? Czy oferta kurczy się ze względu na trudności ze zdobyciem gruntów, pozwoleń na budowę,...
Wystartowała budowa Osiedla Coopera

Wystartowała budowa Osiedla Coopera

Nieruchomości / Inwestycje

2019.07.18

Rozpoczęła się budowa Osiedla Coopera na warszawskim Bemowie. Unidevelopment zrealizuje ten projekt w 4 etapach. Łącznie, w 15 kameralnych, trzypiętrowych budynkach planowanych jest około 470 mieszkań.
Ex(a)cytujący pomysł na taras

Ex(a)cytujący pomysł na taras

Wyposażenie / Dekoracje

2019.07.17

Jest sześciokątna, geometryczna, nowoczesna i inspirowana naturą – płyta betonowa Exa, bo o niej mowa, to dobry wybór dla wszystkich pragnących stworzyć ciekawą aranżację na swoim tarasie.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.