Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Zabezpiecz taras
kalendarz 14/09 2021

Zabezpiecz taras

Nieruchomości

Kończące się lato to ostatni moment żeby pomyśleć o zabezpieczeniu naszych tarasów przed jesienno-zimową aurą. Deszcz, śnieg i mróz mogą spowodować szkody które uniemożliwią nam swobodne korzystanie z tarasów podczas kolejnej wiosny i lata. Jak zadbać o te miejsca? Podpowiadamy!

Tarasy najczęściej wykonane są z płytek ceramicznych a także z desek kompozytowych. Każde z nich wymagają innej pielęgnacji i zabezpieczeń. Do drewnianych powierzchni polecamy użyć olejów wodnych i i olejów rozpuszczalnikowych. Zwiększają one odporność na wilgoć, pleśń i odbarwienia. Ważne!  Podczas olejowania ważne jest by wybrać odpowiednią temperaturę która nie spada poniżej 5 stopni Celcjusza. Przy niskim temperaturach może bowiem dojść do ścięcia się oleju podczas procesu schnięcia.  Należy również pamiętać, aby nie używać ostrych narzędzi które mogą uszkodzić drewno. Zalegający śnieg zamiatać a nie zeskrobywać.

Tarasy i balkony wykończone przy użyciu płytek ceramicznych i gresu wymagają dużo mniejszego zaangażowania w zabezpieczeniu na zimę niż tarasy drewniane. Użyte materiały cechują się dużą wytrzymałością na niskie temperatury i wilgoć. Istotne jest jednak, aby odpowiednio wcześnie zadbać o uszczelnienie fug, tak aby woda z roztopionego śniegu nie dostała się w głąb posadzki. Nagromadzona w ten sposób woda pod wpływem mrozu mogłaby bowiem ją rozsadzić i poważnie uszkodzić. Warto więc przy użyciu silikonowych impregnatów odpowiednio wcześnie uszczelnić szczeliny.

Najmniej wymagającym rodzajem tarasu są tarasy z desek kompozytowych składające się z mączki drzewnej i PCV. Cechują się wysoką wytrzymałością na niekorzystne warunki zewnętrzne i nie wymagają szczególnej pielęgnacji i zabezpieczeń.

Warto zadbać o tarasy już dziś i zanim przyjdą przymrozki odpowiednio wcześniej zadziałać. Wygląd tarasu to niejednokrotnie wizytówka domu, niewątpliwie zaś ogromna zaleta obcowania z naturą bez wychodzenia z domu.
RED

Zobacz podobne artykuły:

Czy Ukraińcy kupują mieszkania w Polsce?
kalendarz 21/05 2022

Czy Ukraińcy kupują mieszkania w Polsce?

Nieruchomości / Mieszkanie

2022.05.21

Czy osoby przyjeżdżające z Ukrainy zainteresowane są zakupem mieszkań w naszym kraju?
Czy w umowach deweloperskich pojawią się klauzule waloryzujące ceny mieszkań?
kalendarz 03/05 2022

Czy w umowach deweloperskich pojawią się klauzule waloryzujące ceny mieszkań?

Nieruchomości / Mieszkanie

2022.05.03

Czy szybko rosnąca inflacja i koszty budowy oraz utrudnienia w realizacji inwestycji powodujące opóźnienia sprawią, że w umowach deweloperskich pojawią się klauzule waloryzujące ceny mieszkań?
Jak konflikt w Ukrainie wpływa na nasz rynek mieszkaniowy?
kalendarz 13/04 2022

Jak konflikt w Ukrainie wpływa na nasz rynek mieszkaniowy?

Nieruchomości / Mieszkanie

2022.04.13

Czy inwazja na Ukrainę wywarła wpływ na decyzje zakupowe nabywców mieszkań? Czy są opóźnienia w realizacji projektów mieszkaniowych? Czy pojawiły się trudności z pracownikami na budowach lub terminami dostaw materiałów budowl...
Najnowsze artykuły:
Jak urządzić taras?

Jak urządzić taras?

Ogród

2022.05.25

Zadbana i pięknie zaaranżowana przestrzeń tarasowa to marzenie wielu osób.
Sytuacja kredytowa w Polsce

Sytuacja kredytowa w Polsce

Prawo i Finanse

2022.05.24

Sytuacja w Polsce nie napawa optymizmem w kwestii kredytów hipotecznych.
Nowoczesne okucia to nowoczesny dom

Nowoczesne okucia to nowoczesny dom

Wyposażenie / Meble

2022.05.20

Okucia meblowe to bohater drugiego planu, a ich zasługi często umykają naszej uwadze.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.