Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Sytuacja kredytowa w Polsce
kalendarz 24/05 2022

Sytuacja kredytowa w Polsce

Prawo i Finanse

Sytuacja w Polsce nie napawa optymizmem w kwestii kredytów hipotecznych. Nasz kraj zmaga się z ogromnym kryzysem ekonomicznym, który według ekspertów nabiera rozpędu. Szalejąca inflacja, ogromne podwyżki kosztów życia i widmo kolejnych wzrostów cen zmuszają Polaków do „przyciśnięcia pasa”.

Podstawowym warunkiem egzystencji każdego człowieka jest posiadanie własnego lokum. Oczywiście można wynajmować mieszkanie i funkcjonować w ten sposób wiele lat, ale osiągając pewną stabilizację każdy marzy o własnych czterech kątach. Ceny za nieruchomości w Polsce są bardzo wysokie i nie przekładają się w żaden sposób na realne zarobki. Jedynym wyjściem w zdecydowanej większości decyzji o zakupie własnego mieszkania jest kredyt hipoteczny.

Aby otrzymać taki kredyt należy spełnić szereg warunków stawianych przez bank. Zdolność kredytowa, wpłata własna i możliwości kredytobiorcy są bardzo szczegółowo analizowane przez instytucje finansowe.

Banki zapowiadają zaostrzenie polityki kredytowej uzasadniając swoje działania pogarszającym się stanem gospodarki krajowej, podniesieniem stóp procentowych. Zauważany spadek popytów na kredyt wiąże się z pogorszeniem się sytuacji ekonomicznej Polaków, tendencją do zmian w wydatkach konsumpcyjnych oraz prognoz na rynku nieruchomości.

Czy warto zatem interesować się kredytami hipotecznymi?
Oczywiście. Mieszkać gdzieś trzeba, a nie każdy ma możliwość otrzymania spadku czy zakupu nieruchomości za gotówkę. Warto jednak (szczególnie w tych czasach) skorzystać z doradców finansowych którzy posiadają ogromne doświadczenie i dostęp do szczegółowych ofert i wymagań banków. Podejmując jedną z kluczowych decyzji w życiu warto zdać się na profesjonalistów. Lata doświadczeń i znajomość rynku w sektorze finansów doradców kredytowych realnie przełoży się na bezpieczny i przemyślany wybór odpowiedniego kredytu.
HOMETRENDY.PL 


Tagi:
kredyty hipoteczne, polityka kredytowa

Zobacz podobne artykuły:

Czy odmrożenie kredytów wystarczy, by ruszyła sprzedaż mieszkań?
kalendarz 30/12 2022

Czy odmrożenie kredytów wystarczy, by ruszyła sprzedaż mieszkań?

Prawo i Finanse

2022.12.30

Czy wyhamowanie podwyżek stóp procentowych i zniesienie rekomendacji KNF, która drastycznie obniża zdolność kredytową, sprawiłoby zdaniem deweloperów, że klienci wrócą do biur sprzedaży? Czy odblokowanie dostępu do finansowan...
Komornik nie taki straszny, jak go malują
kalendarz 05/07 2022

Komornik nie taki straszny, jak go malują

Prawo i Finanse

2022.07.05

O tym jak sobie radzić, kiedy nie starcza „do pierwszego” i jak się ochronić przed egzekucją komorniczą, rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Krzysztofem Oppenheimem, właścicielem Kancelarii Doradztwa Fina...
Czy Polski Ład wykończy przedsiębiorców? Jak się bronić? 
kalendarz 16/12 2021

Czy Polski Ład wykończy przedsiębiorców? Jak się bronić? 

Prawo i Finanse

2021.12.16

O trudnym losie polskich przedsiębiorców oraz o sposobach radzenia sobie z problemami, które mogą spotkać na swojej drodze, rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Krzysztofem Oppenheimem, właścicielem Kancel...
Najnowsze artykuły:
Zainwestuj na lata

Zainwestuj na lata

Wyposażenie / Meble

2023.11.08

Zakup mebli drewnianych to najczęściej inwestycja na lata
Ile za kawalerkę od dewelopera?

Ile za kawalerkę od dewelopera?

Nieruchomości / Mieszkanie

2023.11.06

W których projektach deweloperskich można kupić kawalerkę? W jakim metrażu i cenie? 
Jakie systemy rezerwacji mieszkań mają deweloperzy?

Jakie systemy rezerwacji mieszkań mają deweloperzy?

Nieruchomości / Mieszkanie

2023.10.18

Jakie warunki rezerwacji mieszkań oferują deweloperzy? Ile czasu mają nabywcy na uzyskanie decyzji kredytowej? Czy sposób rezerwacji uzależniony jest od profilu inwestycji?