Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Sytuacja kredytowa w Polsce
kalendarz 24/05 2022

Sytuacja kredytowa w Polsce

Prawo i Finanse

Sytuacja w Polsce nie napawa optymizmem w kwestii kredytów hipotecznych. Nasz kraj zmaga się z ogromnym kryzysem ekonomicznym, który według ekspertów nabiera rozpędu. Szalejąca inflacja, ogromne podwyżki kosztów życia i widmo kolejnych wzrostów cen zmuszają Polaków do „przyciśnięcia pasa”.

Podstawowym warunkiem egzystencji każdego człowieka jest posiadanie własnego lokum. Oczywiście można wynajmować mieszkanie i funkcjonować w ten sposób wiele lat, ale osiągając pewną stabilizację każdy marzy o własnych czterech kątach. Ceny za nieruchomości w Polsce są bardzo wysokie i nie przekładają się w żaden sposób na realne zarobki. Jedynym wyjściem w zdecydowanej większości decyzji o zakupie własnego mieszkania jest kredyt hipoteczny.

Aby otrzymać taki kredyt należy spełnić szereg warunków stawianych przez bank. Zdolność kredytowa, wpłata własna i możliwości kredytobiorcy są bardzo szczegółowo analizowane przez instytucje finansowe.

Banki zapowiadają zaostrzenie polityki kredytowej uzasadniając swoje działania pogarszającym się stanem gospodarki krajowej, podniesieniem stóp procentowych. Zauważany spadek popytów na kredyt wiąże się z pogorszeniem się sytuacji ekonomicznej Polaków, tendencją do zmian w wydatkach konsumpcyjnych oraz prognoz na rynku nieruchomości.

Czy warto zatem interesować się kredytami hipotecznymi?
Oczywiście. Mieszkać gdzieś trzeba, a nie każdy ma możliwość otrzymania spadku czy zakupu nieruchomości za gotówkę. Warto jednak (szczególnie w tych czasach) skorzystać z doradców finansowych którzy posiadają ogromne doświadczenie i dostęp do szczegółowych ofert i wymagań banków. Podejmując jedną z kluczowych decyzji w życiu warto zdać się na profesjonalistów. Lata doświadczeń i znajomość rynku w sektorze finansów doradców kredytowych realnie przełoży się na bezpieczny i przemyślany wybór odpowiedniego kredytu.
HOMETRENDY.PL 


Tagi:
kredyty hipoteczne, polityka kredytowa

Zobacz podobne artykuły:

Jak się legalnie pozbyć komornika? Oto kilka sposobów
kalendarz 08/01 2024

Jak się legalnie pozbyć komornika? Oto kilka sposobów

Prawo i Finanse

2024.01.08

Rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Panem Krzysztofem Oppenheimem, właścicielem Kancelarii Doradztwa Finansowego, który opowiada jak można legalnie obronić się przed skuteczną egzekucją komorniczą....
Czy odmrożenie kredytów wystarczy, by ruszyła sprzedaż mieszkań?
kalendarz 30/12 2022

Czy odmrożenie kredytów wystarczy, by ruszyła sprzedaż mieszkań?

Prawo i Finanse

2022.12.30

Czy wyhamowanie podwyżek stóp procentowych i zniesienie rekomendacji KNF, która drastycznie obniża zdolność kredytową, sprawiłoby zdaniem deweloperów, że klienci wrócą do biur sprzedaży? Czy odblokowanie dostępu do finansowan...
Komornik nie taki straszny, jak go malują
kalendarz 05/07 2022

Komornik nie taki straszny, jak go malują

Prawo i Finanse

2022.07.05

O tym jak sobie radzić, kiedy nie starcza „do pierwszego” i jak się ochronić przed egzekucją komorniczą, rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Krzysztofem Oppenheimem, właścicielem Kancelarii Doradztwa Fina...
Najnowsze artykuły:
Jaki jest wybór małych mieszkań w ofercie deweloperów?

Jaki jest wybór małych mieszkań w ofercie deweloperów?

Nieruchomości / Mieszkanie

2024.05.13

Jak dużo najbardziej poszukiwanych mieszkań jedno i dwupokojowych o powierzchni do 45 mkw. mają aktualnie w sprzedaży deweloperzy? Jak bardzo zakupy w Bezpiecznym Kredycie 2 proc. uszczupliły ofertę takich lokali? W których p...
Udane połączenie

Udane połączenie

Wnętrze / Salon

2024.04.29

Kolekcja mebli dębowych olejowanych Modern Loft to połączenie surowego industrialnego designu z ciepłem naturalnego drewna.
Co jest dziś najważniejsze dla osób kupujących mieszkania?

Co jest dziś najważniejsze dla osób kupujących mieszkania?

Nieruchomości / Mieszkanie

2024.04.03

Jakie czynniki decydują o wyborze mieszkań? Co jest teraz kluczowe dla nabywców? Jakie nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane są w nowych inwestycjach? Które są najwyżej punktowane przez kupujących?