Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Sytuacja kredytowa w Polsce
kalendarz 24/05 2022

Sytuacja kredytowa w Polsce

Prawo i Finanse

Sytuacja w Polsce nie napawa optymizmem w kwestii kredytów hipotecznych. Nasz kraj zmaga się z ogromnym kryzysem ekonomicznym, który według ekspertów nabiera rozpędu. Szalejąca inflacja, ogromne podwyżki kosztów życia i widmo kolejnych wzrostów cen zmuszają Polaków do „przyciśnięcia pasa”.

Podstawowym warunkiem egzystencji każdego człowieka jest posiadanie własnego lokum. Oczywiście można wynajmować mieszkanie i funkcjonować w ten sposób wiele lat, ale osiągając pewną stabilizację każdy marzy o własnych czterech kątach. Ceny za nieruchomości w Polsce są bardzo wysokie i nie przekładają się w żaden sposób na realne zarobki. Jedynym wyjściem w zdecydowanej większości decyzji o zakupie własnego mieszkania jest kredyt hipoteczny.

Aby otrzymać taki kredyt należy spełnić szereg warunków stawianych przez bank. Zdolność kredytowa, wpłata własna i możliwości kredytobiorcy są bardzo szczegółowo analizowane przez instytucje finansowe.

Banki zapowiadają zaostrzenie polityki kredytowej uzasadniając swoje działania pogarszającym się stanem gospodarki krajowej, podniesieniem stóp procentowych. Zauważany spadek popytów na kredyt wiąże się z pogorszeniem się sytuacji ekonomicznej Polaków, tendencją do zmian w wydatkach konsumpcyjnych oraz prognoz na rynku nieruchomości.

Czy warto zatem interesować się kredytami hipotecznymi?
Oczywiście. Mieszkać gdzieś trzeba, a nie każdy ma możliwość otrzymania spadku czy zakupu nieruchomości za gotówkę. Warto jednak (szczególnie w tych czasach) skorzystać z doradców finansowych którzy posiadają ogromne doświadczenie i dostęp do szczegółowych ofert i wymagań banków. Podejmując jedną z kluczowych decyzji w życiu warto zdać się na profesjonalistów. Lata doświadczeń i znajomość rynku w sektorze finansów doradców kredytowych realnie przełoży się na bezpieczny i przemyślany wybór odpowiedniego kredytu.
HOMETRENDY.PL 


Tagi:
kredyty hipoteczne, polityka kredytowa

Zobacz podobne artykuły:

Czy Polski Ład wykończy przedsiębiorców? Jak się bronić? 
kalendarz 16/12 2021

Czy Polski Ład wykończy przedsiębiorców? Jak się bronić? 

Prawo i Finanse

2021.12.16

O trudnym losie polskich przedsiębiorców oraz o sposobach radzenia sobie z problemami, które mogą spotkać na swojej drodze, rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Krzysztofem Oppenheimem, właścicielem Kancel...
Zadłużeni  po uszy po pandemii: jak żyć?
kalendarz 28/05 2021

Zadłużeni  po uszy po pandemii: jak żyć?

Prawo i Finanse

2021.05.28

O trudnym powrocie do rzeczywistości po zakończeniu lockdownu oraz o sposobach radzenia sobie z problemami finansowymi, rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji Krzysztofem Oppenheimem, właścicielem Kancelarii D...
Upadłość konsumencka: jeśli upadać to z głową  a nie na głowę! 
kalendarz 12/10 2020

Upadłość konsumencka: jeśli upadać to z głową  a nie na głowę! 

Prawo i Finanse

2020.10.12

Na temat sensowności i opłacalności wchodzenia w upadłość konsumencką oraz o innych sposobach radzenia sobie z problemami finansowymi, rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Krzysztofem Oppenheimem, właścici...
Najnowsze artykuły:
Czy nowa ustawa deweloperska wpłynie na start kolejnych inwestycji mieszkaniowych?

Czy nowa ustawa deweloperska wpłynie na start kolejnych inwestycji mieszkaniowych?

Nieruchomości / Inwestycje

2022.06.28

Czy deweloperzy zmieniają decyzje dotyczące startu następnych inwestycji w związku z wejściem w życie nowej ustawy deweloperskiej? Czy wprowadzają zmiany w projektach? Jakie inwestycje trafią na rynek?    
Balustrady dla nowoczesnych przeszkleń

Balustrady dla nowoczesnych przeszkleń

Wyposażenie

2022.06.22

Miejska zabudowa coraz częściej zdominowana jest przez budynki z dużymi oknami, sięgającymi nierzadko od podłogi po sufit. Z tego powodu ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom – niezależnie od kondyg...
Ile zapłacimy za najtańsze mieszkania deweloperskie?

Ile zapłacimy za najtańsze mieszkania deweloperskie?

Nieruchomości / Mieszkanie

2022.06.21

W jakiej cenie znajdziemy najtańsze mieszkania jedno i dwupokojowe w ofercie deweloperów? W których inwestycjach są dostępne? W jakim metrażu? Czy takie mieszkania cieszą się teraz największym powodzeniem na rynku? 

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.