Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Praca zdalna szansą na zakup większego mieszkania
kalendarz 13/06 2020

Praca zdalna szansą na zakup większego mieszkania

Nieruchomości / Mieszkanie

Aż ¼ osób, które pracują obecnie poza siedzibą firmy mogłaby kontynuować pracę zdalną. Według raportu Nationale-Nederlanden aż 40% pracowników deklaruje również, że taki tryb pracy jest znacznie efektywniejszy. Jednym z pośrednich efektów dla zatrudnionych jest też możliwość zakupu tańszego i większego mieszkania poza miastem, w którym znajduje się siedziba pracodawcy. Realnie oznacza to wzrost zainteresowania mniejszymi ośrodkami miejskimi jak np. Radomiem, skąd do Warszawy można dojechać w około godzinę.  

W ciągu ostatnich tygodni, w wyniku obostrzeń związanych z epidemią i ograniczeniami w funkcjonowaniu firm, wielu pracodawców miało okazję przekonać się jak wyglądałaby praca zdalna wdrożona w ich firmie na stałe. Zmuszone zostały do tego również przedsiębiorstwa, które do tej pory nie brały pod uwagę możliwości skorzystania z takiego rozwiązania. Eksperci zwracają uwagę, że część z tych firm znacznie bardziej doceni taki sposób funkcjonowania i chętniej będzie stosować ten model wykonywania obowiązków służbowych, nawet już po ustabilizowaniu się sytuacji w kraju. Jedną z takim firm jest obecnie Twitter, który zadeklarował, że do biur na stałe powrócą tylko ci pracownicy, którzy sami tak zdecydują.

Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie firmy Antal, ponad 2,5 mln pracowników firm może bez problemu wykonywać swoją pracę zdalnie. Stanowi to ok. 15% ogółu. Co istotne, w badaniu ujęte zostały wyłącznie osoby zatrudnione na etacie, nie brano natomiast pod uwagę osób samozatrudnionych oraz tzw. freelancerów. 

Coraz więcej osób deklaruje również, że praca zdalna i elastyczne godziny pracy są dla nich bardziej atrakcyjne niż benefity oferowane przez pracodawców, np. w postaci dostępu do świeżych owoców, kawy, przekąsek czy nawet dopłat do obiadów. Według badań przeprowadzonych przez Kantar Public na zlecenie startupu Crossover aż 57% pracowników chciałoby wykonywać swoją pracę zdalnie, a 81% decydować przy tym o czasie realizacji obowiązków. 

Osoby, które przeszły częściowo lub całkowicie na pracę zdalną odczuwają znacznie większy komfort psychiczny i są mniej podatne na oddziaływanie stresu, który związany jest z ich pracą. Raport Owl Labs pokazuje również, że takie osoby są średnio o 22% szczęśliwsze i potrafią zachować zdrową równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Co zaskakujące, są również bardziej skłonne do pracy po godzinach, jeśli zajdzie taka konieczność.  

Jak pokazują badania przeprowadzone w 2019 r. przez Urząd m.st. Warszawy i firmę Orange, w okresie przed wprowadzeniem obostrzeń, ponad 2 mln osób zamieszkujących poza Warszawą dojeżdżało do niej każdego dnia do pracy. W momencie, gdy firmy chętniej będą stosowały zdalny model wykonywania obowiązków służbowych, znacznie więcej osób zdecyduje się również na zakup mieszkania poza miastem, w którym znajduje się siedziba ich firmy. 

Jak wynika z raportu Expandera i Rentier.io, wśród 16 największych miast w Polsce, najtańsze mieszkanie kupimy obecnie w Radomiu. Średnia cena za metr kwadratowy jest tutaj aż dwa razy niższa niż w Warszawie. Oznacza to, że za 50 metrowe mieszkanie w Radomiu zapłacimy średnio 260 tys. zł, w Warszawie natomiast 530 tys.zł. Przykładowo, z ulicy Listopadowej, znajdującej się w odległości 10 minut od centrum Radomia i jednocześnie niedaleko drogi ekspresowej S7 na ul. Domaniewską, gdzie znajduje się znaczna większość biurowców w Warszawie, dojedziemy w nieco ponad godzinę. W godzinach szczytu tyle mniej więcej zajmuje powrót z ul. Domaniewskiej do dzielnic znajdujących się na obrzeżach Warszawy. W Radomiu wieloetapową inwestycję mieszkaniową, Osiedle Idea, realizuje obecnie warszawski deweloper - spółka Unidevelopment.

Niesłabnące zainteresowanie Osiedlem Idea, pokazuje, że klienci doceniają nasze inwestycje. Funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania, wysoka jakość wykonania i ciekawie zaaranżowana zieleń w otoczeniu inwestycji, to właśnie te aspekty, na które zwracają największą uwagę - mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment SA. 

Aktualnie realizowanym etapem inwestycji, z terminem odbioru mieszkań w najbliższych miesiącach, jest Idea Alfa. Jest to trzypiętrowy budynek z windami, znajdujący się przy ul. Listopadowej w spokojnej dzielnicy Wacyn. Zaprojektowano w nim 51 mieszkań o powierzchniach od 30 do 78 m2. Łączy kameralny charakter z wieloma udogodnieniami zapewniającymi komfort przyszłym mieszkańcom. Powstaje tu garaż podziemny z 36 miejscami postojowymi, jak również 36 naziemnych miejsc parkingowych. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą również boksy rowerowe oraz komórki lokatorskie. Do mieszkań położonych na parterze przynależą prywatne ogródki, a do tych na piętrze balkony z pięknym widokiem na zieleń. Etap Alfa to również ciekawie zaaranżowane zielone tereny rekreacyjne otaczające tutejszy akwen sprzyjające relaksowi na świeżym powietrzu. Budowa realizowana jest zgodnie z planem i powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Ceny dostępnych lokali zaczynają się od 4900 zł/m2.
RED
Źródło: Unidevelopment SA


Tagi:
mieszkania, mieszkanie, unidevelopment, mieszkania unidevelopment, mieszkanie unidevelopment

Zobacz podobne artykuły:

Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów?
kalendarz 02/07 2020

Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów?

Nieruchomości / Inwestycje

2020.07.02

W jakiej cenie kupimy najtańsze mieszkania na rynku deweloperskim? O jakim metrażu? W których inwestycjach je znajdziemy? 
O czym warto pamiętać przeprowadzając prace renowacyjne fasady domu?
kalendarz 12/06 2020

O czym warto pamiętać przeprowadzając prace renowacyjne fasady domu?

Nieruchomości / Dom

2020.06.12

Elewacja domu nie tylko pełni funkcję reprezentacyjną, ale przede wszystkim chroni budynek przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, jak i przed uszkodzeniami mechanicznymi. 
Czy mieszkania z ogródkami i tarasami są dziś bardziej poszukiwane?
kalendarz 10/06 2020

Czy mieszkania z ogródkami i tarasami są dziś bardziej poszukiwane?

Nieruchomości / Inwestycje

2020.06.10

Czy kupujący interesują się dziś bardziej mieszkaniami z ogródkami i dużymi tarasami? W których inwestycjach je znajdziemy? Ile kosztują? 
Najnowsze artykuły:
Ciepły dom od podstaw

Ciepły dom od podstaw

Nieruchomości / Dom

2020.07.03

Planując termomodernizację domu, warto pamiętać o fundamentach. Ich termoizolacja stanowi ważny element prac ociepleniowych. 
Raksa - nowy klasyk Nobonobo

Raksa - nowy klasyk Nobonobo

Wyposażenie / Meble

2020.07.01

Jest powściągliwa w formie, a o jej wyrafinowaniu decydują detale. Wyjątkowo komfortową sofę Raksa dla Nobonobo zaprojektował Tomek Rygalik.
Sezon na termomodernizację w pełni!

Sezon na termomodernizację w pełni!

Nieruchomości / Dom

2020.06.25

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie. 

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.