Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Praca zdalna szansą na zakup większego mieszkania
kalendarz 13/06 2020

Praca zdalna szansą na zakup większego mieszkania

Nieruchomości / Mieszkanie

Aż ¼ osób, które pracują obecnie poza siedzibą firmy mogłaby kontynuować pracę zdalną. Według raportu Nationale-Nederlanden aż 40% pracowników deklaruje również, że taki tryb pracy jest znacznie efektywniejszy. Jednym z pośrednich efektów dla zatrudnionych jest też możliwość zakupu tańszego i większego mieszkania poza miastem, w którym znajduje się siedziba pracodawcy. Realnie oznacza to wzrost zainteresowania mniejszymi ośrodkami miejskimi jak np. Radomiem, skąd do Warszawy można dojechać w około godzinę.  

W ciągu ostatnich tygodni, w wyniku obostrzeń związanych z epidemią i ograniczeniami w funkcjonowaniu firm, wielu pracodawców miało okazję przekonać się jak wyglądałaby praca zdalna wdrożona w ich firmie na stałe. Zmuszone zostały do tego również przedsiębiorstwa, które do tej pory nie brały pod uwagę możliwości skorzystania z takiego rozwiązania. Eksperci zwracają uwagę, że część z tych firm znacznie bardziej doceni taki sposób funkcjonowania i chętniej będzie stosować ten model wykonywania obowiązków służbowych, nawet już po ustabilizowaniu się sytuacji w kraju. Jedną z takim firm jest obecnie Twitter, który zadeklarował, że do biur na stałe powrócą tylko ci pracownicy, którzy sami tak zdecydują.

Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie firmy Antal, ponad 2,5 mln pracowników firm może bez problemu wykonywać swoją pracę zdalnie. Stanowi to ok. 15% ogółu. Co istotne, w badaniu ujęte zostały wyłącznie osoby zatrudnione na etacie, nie brano natomiast pod uwagę osób samozatrudnionych oraz tzw. freelancerów. 

Coraz więcej osób deklaruje również, że praca zdalna i elastyczne godziny pracy są dla nich bardziej atrakcyjne niż benefity oferowane przez pracodawców, np. w postaci dostępu do świeżych owoców, kawy, przekąsek czy nawet dopłat do obiadów. Według badań przeprowadzonych przez Kantar Public na zlecenie startupu Crossover aż 57% pracowników chciałoby wykonywać swoją pracę zdalnie, a 81% decydować przy tym o czasie realizacji obowiązków. 

Osoby, które przeszły częściowo lub całkowicie na pracę zdalną odczuwają znacznie większy komfort psychiczny i są mniej podatne na oddziaływanie stresu, który związany jest z ich pracą. Raport Owl Labs pokazuje również, że takie osoby są średnio o 22% szczęśliwsze i potrafią zachować zdrową równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Co zaskakujące, są również bardziej skłonne do pracy po godzinach, jeśli zajdzie taka konieczność.  

Jak pokazują badania przeprowadzone w 2019 r. przez Urząd m.st. Warszawy i firmę Orange, w okresie przed wprowadzeniem obostrzeń, ponad 2 mln osób zamieszkujących poza Warszawą dojeżdżało do niej każdego dnia do pracy. W momencie, gdy firmy chętniej będą stosowały zdalny model wykonywania obowiązków służbowych, znacznie więcej osób zdecyduje się również na zakup mieszkania poza miastem, w którym znajduje się siedziba ich firmy. 

Jak wynika z raportu Expandera i Rentier.io, wśród 16 największych miast w Polsce, najtańsze mieszkanie kupimy obecnie w Radomiu. Średnia cena za metr kwadratowy jest tutaj aż dwa razy niższa niż w Warszawie. Oznacza to, że za 50 metrowe mieszkanie w Radomiu zapłacimy średnio 260 tys. zł, w Warszawie natomiast 530 tys.zł. Przykładowo, z ulicy Listopadowej, znajdującej się w odległości 10 minut od centrum Radomia i jednocześnie niedaleko drogi ekspresowej S7 na ul. Domaniewską, gdzie znajduje się znaczna większość biurowców w Warszawie, dojedziemy w nieco ponad godzinę. W godzinach szczytu tyle mniej więcej zajmuje powrót z ul. Domaniewskiej do dzielnic znajdujących się na obrzeżach Warszawy. W Radomiu wieloetapową inwestycję mieszkaniową, Osiedle Idea, realizuje obecnie warszawski deweloper - spółka Unidevelopment.

Niesłabnące zainteresowanie Osiedlem Idea, pokazuje, że klienci doceniają nasze inwestycje. Funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania, wysoka jakość wykonania i ciekawie zaaranżowana zieleń w otoczeniu inwestycji, to właśnie te aspekty, na które zwracają największą uwagę - mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment SA. 

Aktualnie realizowanym etapem inwestycji, z terminem odbioru mieszkań w najbliższych miesiącach, jest Idea Alfa. Jest to trzypiętrowy budynek z windami, znajdujący się przy ul. Listopadowej w spokojnej dzielnicy Wacyn. Zaprojektowano w nim 51 mieszkań o powierzchniach od 30 do 78 m2. Łączy kameralny charakter z wieloma udogodnieniami zapewniającymi komfort przyszłym mieszkańcom. Powstaje tu garaż podziemny z 36 miejscami postojowymi, jak również 36 naziemnych miejsc parkingowych. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą również boksy rowerowe oraz komórki lokatorskie. Do mieszkań położonych na parterze przynależą prywatne ogródki, a do tych na piętrze balkony z pięknym widokiem na zieleń. Etap Alfa to również ciekawie zaaranżowane zielone tereny rekreacyjne otaczające tutejszy akwen sprzyjające relaksowi na świeżym powietrzu. Budowa realizowana jest zgodnie z planem i powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Ceny dostępnych lokali zaczynają się od 4900 zł/m2.
RED
Źródło: Unidevelopment SA


Tagi:
mieszkania, mieszkanie, unidevelopment, mieszkania unidevelopment, mieszkanie unidevelopment

Zobacz podobne artykuły:

Okna do domów energooszczędnych i pasywnych
kalendarz 23/01 2024

Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Nieruchomości / Dom

2024.01.23

Budownictwo o charakterze pasywnym i energooszczędnym wymaga stosowania rozwiązań, które znacząco ograniczą codzienne zużycie energii.
Jakimi wynikami deweloperzy zamknęli 2023? 
kalendarz 23/01 2024

Jakimi wynikami deweloperzy zamknęli 2023? 

Nieruchomości / Mieszkanie

2024.01.23

Czy w minionym roku sprzedało się więcej mieszkań niż w roku 2022? Jak wypadł czwarty kwartał ubiegłego roku? Jakimi decyzjami podjętymi w 2023 roku firmy mogą się pochwalić?  
Ile za kawalerkę od dewelopera?
kalendarz 06/11 2023

Ile za kawalerkę od dewelopera?

Nieruchomości / Mieszkanie

2023.11.06

W których projektach deweloperskich można kupić kawalerkę? W jakim metrażu i cenie? 

Firmy z branży

APM Development

mazowieckie
ul. Bartycka 85
00-716 Warszawa
Tel.: +48 22 847 91 86, +48 22 847 91 84
Email.: apm@apm-development.pl
https://www.apm-development.com.pl

BJM DEVELOPMENT S.C.

mazowieckie
ul. Klimontowska 26 lokal 48A
04-672 Warszawa
Tel.: tel./fax: 22 815 36 20
Email.: biuro@bjm-development.pl
https://www.bjm-development.pl/

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa NATOLIN

mazowieckie
ul. Lanciego 19 Lok. 140
02-792 Warszawa Warszawa
Tel.: 22 648 43 37
Email.: biuro@sbmnatolin.pl
https://www.sbmnatolin.pl/

Świadectwa energetyczne

ul.

Tel.: 721500700
Najnowsze artykuły:
Elegancja i funkcjonalność

Elegancja i funkcjonalność

Wnętrze / Jadalnia

2024.01.30

Kolekcja Marone Elite to eleganckie i funkcjonalne meble drewniane, inspirowane urokami prowansalskiej scenerii. Wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego fińskiego, są trwałe i odporne na uszkodzenia. 
Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Nieruchomości / Dom

2024.01.23

Budownictwo o charakterze pasywnym i energooszczędnym wymaga stosowania rozwiązań, które znacząco ograniczą codzienne zużycie energii.
Jak się legalnie pozbyć komornika? Oto kilka sposobów

Jak się legalnie pozbyć komornika? Oto kilka sposobów

Prawo i Finanse

2024.01.08

Rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Panem Krzysztofem Oppenheimem, właścicielem Kancelarii Doradztwa Finansowego, który opowiada jak można legalnie obronić się przed skuteczną egzekucją komorniczą....