Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Naturalny wybór do płytek i kamienia naturalnego
kalendarz 27/12 2022

Naturalny wybór do płytek i kamienia naturalnego

Ogród

Parę słów o Optoflex Marmi 30.

Specjalnie zmodyfikowany, elastyczny, biały klej z trasem klasy C2TE o uniwersalnym przeznaczeniu - Optoflex Marmi 30 marki OPTOLITH - dedykowany jest do montażu płytek, w tym tych z kamienia naturalnego o nieregularnej grubości. Nadaje się również do wyrównywania podłoża. Może być stosowany zarówno w technologii cienko-, jak i grubowarstwowej do 30mm. Unikalna receptura ogranicza również występowanie wykwitów i przebarwień. Klej ten doskonale sprawdzi się na tarasach, balkonach, a także w przypadku ogrzewania podłogowego.  

Optoflex Marmi 30 marki OPTOLITH jest fabrycznie przygotowaną mieszanką wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i dodatków, gotową do użycia po dodaniu wody. Zawiera tras reński, a skład tego uniwersalnego kleju sygnowany jest znakiem NIE DO PODROBIENIA. Ze względu na podwyższone parametry techniczne, może być stosowany na wszystkich ogólnie spotykanych podłożach budowlanych i do montażu każdego rodzaju okładziny. Biały cement i zawartość trasu w kleju zapobiega wykwitom i przebarwieniom na wrażliwych okładzinach z kamienia naturalnego. Marmi 30 można niwelować nierówności podłoża. Przeznaczona jest ona do klejenia zarówno w technologii cienkowarstwowej, jak i grubowarstwowej, przy maksymalnej grubości warstwy do 30 mm.

Klej Marmi 30 marki OPTOLITH z grupy asortymentowej Optoflex posiada klasę C2TE. Oznacza to, że nadaje się do prac na w miarę stabilnych podłożach. Jego elastyczność pozwala na stosowanie go przy klejeniu płytek na ogrzewaniu podłogowym. Zmniejszony spływ umożliwia montaż elementów okładziny od góry ściany, a wydłużony czas otwarty pozwala nałożyć klej od razu na większą powierzchnię, skracając czas wykonania prac. Optoflex Marmi 30 gwarantuje uzyskanie podwyższonej przyczepności co najmniej 1,0 N/mm2.

Pełna gama zastosowania
Elastyczny Optoflex Marmi 30 – biały z trasem – marki OPTOLITH szczególnie zalecany jest do płytek z kamienia naturalnego i płytek klinkierowych. Można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, również przy przyklejaniu glazury, terakoty i gresu. Sprawdza się zarówno w przypadku ścian, jak i podłóg. Będąc wodo- i mrozoodpornym po związaniu - jest odporny jest na temperatury od -20°C do +80°C. Umożliwia układanie płytek ceramicznych prasowanych i odlewanych, płytek z prefabrykowanego betonu na powierzchniach poziomych i pionowych – w tym na elewacjach w strefach cokołowych oraz na tarasach i balkonach. Marmi 30 przeznaczony jest na wszelkiego rodzaju mineralne podłoża budowlane: betonowe, cementowe, cementowo-wapienne, wapienne, gipsowe, anhydrytowe oraz na płyty gipsowo-kartonowe, gipsowo-włókniste, płyty ze styroduru i styropianowe, uszczelnienia podpłytkowe, a także na stare dobrze przywierające powłoki malarskie (olejne i emulsyjne). 

Świetnie sprawdza się w przypadku podłoży ogrzewanych i schładzanych, stąd może być stosowany na ogrzewanie podłogowe i ścienne czy w pomieszczeniach chłodni. Znajdzie też zastosowanie przy renowacjach starych podłoży ceramicznych metodą „płytki na płytki”.

Specjalna receptura Marmi 30 umożliwia grubowarstwowe użycie kleju – można wykonać nim warstwę wyrównawczą i po jej wyschnięciu układać na niej płytki, jak i jednorazowo przy montażu płytek nanieść warstwę o wymaganej grubości (max 30mm). 

Przygotowanie podłoża i aplikacja
Podłoże musi być nośne, suche, czyste i nie przemarznięte. Przed zastosowaniem Optoflex Marmi 30 należy usunąć z podłoża pył i luźne fragmenty, a także pozostałości środków antyadhezyjnych, a następnie zagruntować je. 

W przypadku podłoży gipsowych i anhydrytowych, używamy gruntu odcinającego Optogrunt SuperContact ETR, inne powierzchnie chłonne gruntujemy przy pomocy gruntu do powierzchni chłonnych Optogrunt Flat. Na powierzchnie kredujące lub silnie pylące, zastosujmy grunt głęboko penetrujący, taki jak AquaForte. Gruntowanie można również wykonać używając odpowiednio rozcieńczonego z wodą AquaPrim Konzentrat.

Po wykonaniu tych czynności, zawartość worka rozrabiamy z około 6,5-7 litrami czystej wody za pomocą mieszadła wolnoobrotowego - aż do uzyskania jednakowej konsystencji wolnej od grudek. Po około 5 minutach masę ponownie krótko mieszamy. Tak przygotowana zaprawa jest zdatna do użycia przez 3 godziny. W przypadku jej częściowego związania, niedopuszczalne jest ponowne rozrabianie jej wodą. Przygotowanego kleju nie powinniśmy także mieszać z wodą czy suchą zaprawą w celu zmiany konsystencji. 

Zaprawę Optoflex Marmi 30 marki OPTOLITH nakładamy pacą zębatą o odpowiednim rozmiarze dostosowanym do gabarytów płytek. Te z kolei układamy przed rozpoczęciem procesu tworzenia „naskórka”. Montowane elementy okładziny dociskamy mocno do podłoża tak, aby cała powierzchnia płytki pokryta była klejem. Spoiny oczyszczamy z resztek kleju zanim ten stwardnieje. Uwaga! Próby usunięcia związanego kleju mogą doprowadzić do uszkodzenia powierzchni okładziny. Płytki przyklejone na Marmi 30 po około 48 godzinach spoinujemy. Pełne obciążanie może nastąpić nie wcześniej niż po 14 dniach. Temperatura podczas stosowania kleju nie może być niższa niż +5°C. 

Klej nadaje się do nierównego podłoża oraz do okładzin o nieregularnej grubości. Można wyrównać podłoże warstwą kleju i mocować do niej płytki po jej wyschnięciu, jak i od razu nałożyć warstwę o wymaganej grubości (max 30mm). Przy grubościach przekraczających 15 mm należy liczyć się z wydłużonym czasem wiązania. 

Temperatura powietrza, podłoża oraz produktu powinna zawierać się w granicach +5°C do +25°C. Niższa lub wyższa wpływa negatywnie na właściwości kleju. Pamiętajmy, by chronić produkt przed przemrożeniem i bezpośrednim słońcem w pierwszych 24 godzinach po nałożeniu. Do zaprawy nie wolno dodawać żadnych obcych domieszek, a do rozrabiania można użyć jedynie czystej wody.

Biały, elastyczny klej klasy C2TE z trasem reńskim o uniwersalnym przeznaczeniu - Optoflex Marmi 30 marki OPTOLITH przeznaczony jest do stosowania zarówno w technologii cienko-, jak i grubowarstwowej do 30mm. Doskonale sprawdza się do płytek i kamienia naturalnego, zapobiegając wykwitom i przebarwieniom na wszelkich, wrażliwych okładzinach. Pozwala na bardzo szerokie spektrum zastosowań, w tym klejenie elementów o nieregularnej grubości.
HOMETRENDY.PL
Źródło: Hufgard Optolith Bauprodukte Polska Sp. z o. o.


Tagi:
Optoflex Marmi 30

Zobacz podobne artykuły:

Trendy 2023 w aranżacji przestrzeni wokół domu. Szarości i ekologia w modzie!
kalendarz 25/05 2023

Trendy 2023 w aranżacji przestrzeni wokół domu. Szarości i ekologia w modzie!

Ogród

2023.05.25

Duże formaty płyt, geometryczne i ekstrawaganckie kształty, elementy pełne, ażurowe i ekologiczne, a prawie wszystkie utrzymane w odcieniach szarości lub beży.
Nie posypuj kostki solą! Lepiej nie robić tego zimą!
kalendarz 15/12 2022

Nie posypuj kostki solą! Lepiej nie robić tego zimą!

Ogród

2022.12.15

Kostki i płyty betonowe to niesłychanie wytrzymałe materiały do budowy alejek i podjazdów w otoczeniu domu, które wymagają minimalnych zabiegów konserwacyjnych. Aby jednak zachowały swój wygląd jak najdłużej, najlepiej wręcz ...
Relaks nad basenem
kalendarz 26/08 2022

Relaks nad basenem

Nieruchomości / Dom

2022.08.26

Dom z basenem to marzenie, które nie jest wcale trudne do spełnienia.
Najnowsze artykuły:
O ile wzrosły w tym roku ceny nowych mieszkań?

O ile wzrosły w tym roku ceny nowych mieszkań?

Nieruchomości / Mieszkanie

2023.08.30

Jaki wzrost cen mieszkań przyniosło pierwsze półrocze br.? O ile jeszcze mogą być droższe do końca roku? Co głównie wpływa na podwyżki?        
Kuchenne trendy 

Kuchenne trendy 

Wnętrze / Kuchnia

2023.08.23

Jakie kuchnie cieszą się popularnością? Które są znane i lubiane?
Ile trzeba mieć na lokal usługowy w nowym osiedlu?

Ile trzeba mieć na lokal usługowy w nowym osiedlu?

Nieruchomości / Mieszkanie

2023.08.09

Jak kształtują się ceny lokali usługowych w nowych inwestycjach mieszkaniowych? Czy jest na nie popyt? Jakie lokale cieszą się największym zainteresowaniem? Czy projektowanych jest ich teraz więcej? W których osiedlach są dos...