Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Kompleksowo na Bobrowieckiej
kalendarz 07/01 2017

Kompleksowo na Bobrowieckiej

Nieruchomości

W stolicy coraz trudniej o atrakcyjną lokalizację pod budowę nowych inwestycji.

Deweloperzy praktycznie cały czas monitorują rynek nieruchomości w poszukiwaniu terenów, na których mogą powstać nowe projekty. Niektóre firmy starają się iść o krok dalej i, gdy tylko znajdą odpowiedni teren, budują całe kompleksy biurowo-mieszkalne, tworząc miejsca o charakterze małych dzielnic. Przykładem jest Kompleks Bobrowiecka na Dolnym Mokotowie, który realizuje spółka Spectra Development.

Mokotów tradycyjnie jest jedną z najchętniej wybieranych dzielnic zarówno pod względem wynajęcia powierzchni biurowej, jak i zamieszkania. Dobra komunikacja, bliskość centrum miasta oraz prestiżowa okolica - nic dziwnego, że firmy deweloperskie stale poszukują w tym miejscu terenów pod budowę swoich inwestycji. Spółka Spectra Development, której głównym inwestorem jest Jerzy Starak – czołowy polski biznesmen, prowadzi budowę nowoczesnego kompleksu biurowo-mieszkalnego, który idealnie wkomponuje się w przestrzeń Dolnego Mokotowa.
 

Inwestycje na Bobrowieckiej są realizowane obecnie pod numerami 8 i 10. Pod numerem 6 stoi już pięciokondygnacyjny biurowiec, który został oddany w 2006 roku i stanowi wizytówkę dewelopera. Inwestor od samego początku postawił na innowacyjność, wysoką jakość i ponadczasowość. Całości dopełnia rzeźba znakomitego polskiego artysty Igora Mitoraja oraz instalacja autorstwa Wojciecha Fangora, które prezentują się przed budynkiem. We wnętrzach biurowca  prezentowane są dzieła wybitnych polskich artystów XX wieku oraz prace młodych polskich twórców sztuki współczesnej.

Sukces pierwszego projektu zachęcił inwestora do podjęcia kolejnych działań na rynku nieruchomości. Kameralny projekt mieszkaniowy Bobrowiecka 10 wyróżnia się nowoczesną architekturą oraz rozwiązaniami zapewniającymi maksymalny komfort mieszkańców. Duże wrażenie robi również jakość materiałów wykorzystanych do wykończenia budynku podnosząca prestiż inwestycji. Wysokie, przeszklone od podłogi do sufitu apartamenty z loggiami zyskały uznanie wśród klientów o czym świadczy fakt, że jeszcze przed świętami ponad połowa lokali znalazła swoich nabywców. Nowatorskim rozwiązaniem jest także wykorzystanie części wspólnych budynku, zwłaszcza dwóch zielonych dziedzińców. Na jednym z nich zostanie zachowany pomnik przyrody w postaci wiekowej Czarnej Olszy. Drzewo stało się również wizytówką inwestycji i zostało umieszczone w jej logotypie. W sumie na Bobrowieckiej 10 znajdować się będą 123 funkcjonalne apartamenty, a na parterze osiem lokali usługowych. Inwestycja zostanie oddana już w pierwszym kwartale tego roku.

Kolejnym projektem realizowanym przez Spectra Development jest biurowiec Bobrowiecka 8. Budynek ten będzie nawiązywał stylistyką do swojego bezpośredniego sąsiada spod 6, jednak zostanie wyposażony w jeszcze nowocześniejsze rozwiązania zapewniające komfort pracy najemców. Na ponad 24 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowej znajdą się m.in. nowoczesne centrum konferencyjne, kantyna wraz z restauracją i kawiarnią, , renomowany klub fitness, parking podziemny na 501 samochodów oraz miejsca dla rowerów, jak i szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Jak przystało na projekty realizowane przez tego inwestora, nie może zabraknąć również inspiracji sztuką. Tak też jest w tym przypadku, gdzie wewnątrz budynku zaprojektowano ogród sztuki oraz specjalną przestrzeń wystawienniczą New Spectra Art Space. Planowane zakończenie budowy biurowca ma nastąpić już we wrześniu tego roku.
Takie projekty są receptą na nieład architektoniczny, który od lat jest zauważalny w polskim budownictwie. Kompleksy budowane przez jednego inwestora gwarantują jednolitą, harmonijną stylistykę. O ten element przy projektowaniu budynków na Bobrowieckiej zadbała renomowana pracownia JEMS Architekci, która odpowiadała za projekt Budynku Borowiecka 6 oraz, której powierzone zostało projektowanie budynku biurowego i mieszkaniowych powstających pod numerami 8 i 10 tworząc  miejsce o unikalnym stylu i charakterze.
Źródło: Emmerson

Zobacz podobne artykuły:

Jaki kurs przyjęli deweloperzy mieszkaniowi? 
kalendarz 05/02 2021

Jaki kurs przyjęli deweloperzy mieszkaniowi? 

Nieruchomości / Inwestycje

2021.02.05

W jaką stronę zmierza rynek nowych mieszkań? Jak pandemia wpływa na sprzedaż? Jakie założenia sprzedażowe przyjęli deweloperzy na ten rok? 
Czy komercyjne mieszkania będą powstawać na gruntach gminnych?
kalendarz 03/02 2021

Czy komercyjne mieszkania będą powstawać na gruntach gminnych?

Nieruchomości / Mieszkanie

2021.02.03

Czy deficyt terenów pod budowę mieszkań skłania deweloperów do pozyskiwania gruntów gminnych i współpracy z samorządami? Czy firmy będą budować na państwowych działkach w zamian przekazując część mieszkań? ...
Jakie rozwiązania budowlane będą popularne w 2021 roku?
kalendarz 11/01 2021

Jakie rozwiązania budowlane będą popularne w 2021 roku?

Nieruchomości / Dom

2021.01.11

Czy kolejny rok przyniesie rewolucyjne zmiany w trendach budowlanych oraz wnętrzarskich?
Najnowsze artykuły:
Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Wnętrze / Kuchnia

2021.02.16

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu, przyrządzając codzienne posiłki z domownikami lub gośćmi. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się kuchnie otwarte na salon, które aktualnie spotykane są w now...
Nowoczesne rozwiązania na podłogi, ściany i drzwi 

Nowoczesne rozwiązania na podłogi, ściany i drzwi 

Wnętrze

2021.02.10

Drewno szczotkowate, naturalne kolory ziemi oraz dbałość o środowisko - rok 2021 z pewnością będzie czerpał z kolorów, materiałów i kształtów, które daje nam natura. Jednak czy te trendy dotyczyć będą również kwestii podłóg, ...
Nowości od Antonio Lupi

Nowości od Antonio Lupi

Wnętrze / Łazienka

2021.01.27

Szafki, które przywracają wartość proporcji. Umywalki jako formy, które wznoszą na wyższy poziom estetykę rytuału. Łazienkowe akcesoria z ich wykończeniową perfekcją i lustra będące kolażem wizji artysty z naszym własnym wize...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.