Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Jakie systemy rezerwacji mieszkań mają deweloperzy?
kalendarz 18/10 2023

Jakie systemy rezerwacji mieszkań mają deweloperzy?

Nieruchomości / Mieszkanie

Jakie warunki rezerwacji mieszkań oferują deweloperzy? Ile czasu mają nabywcy na uzyskanie decyzji kredytowej? Czy sposób rezerwacji uzależniony jest od profilu inwestycji? 

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:  
Rezerwacje ustne są dokonywane na kilka dni. W tym czasie klienci mogą sprawdzić zdolność kredytową i zastanowić się, czy decydują się na zakup. Potem podpisujemy umowę rezerwacyjną, która umożliwia złożenie wniosku o kredyt. Zwykle czas trwania takiej umowy to około miesiąca, jednak w ostatnim czasie czas na uzyskanie znacząco się wydłużył a w przypadku kredytów w programie Bezpieczny Kredyt 2 proc. dochodzi już do 3 miesięcy.

Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży, Develia S.A.: 
System rezerwacji w naszej firmie jest uniwersalny dla wszystkich projektów. Obecnie, z uwagi na wymagania znowelizowanej ustawy deweloperskiej oraz wydłużony czas konieczny na uzyskanie decyzji kredytowej, umowy rezerwacyjne zawierane są na okres 2 miesięcy. Ze względu na zatory w bankach, spowodowane kumulacją wniosków o Bezpieczny Kredyt 2 proc., istnieje możliwość przedłużenia rezerwacji o dodatkowy miesiąc. Staramy się zapewnić najwyższy standard obsługi, dlatego też w naszych biurach sprzedaży dostępni są eksperci finansowi, którzy przeprowadzają klienta przez cały proces aplikowania o kredyt hipoteczny.  

Angelika Kliś, członek zarządu Atal:
Rozróżnić należy projekty, w których sprzedaż odbywa się w oparciu o starą i nową ustawę deweloperską. W przypadku starej, umowy rezerwacyjne zawieramy na 4 tygodnie, a w przypadku nowej – 6 tygodni. Jeśli klient zwróci się do nas z prośbą o wydłużenie tych okresów ze względu na procedurę kredytową, może ten czas wydłużyć o dodatkowe 2 tygodnie. 

Na początku tego roku wprowadziliśmy autorski program „Czas na mieszkanie”, który po wejściu w życie rządowych dopłat nieco ewoluował, aby uwzględnić nowe realia rynkowe. Aktualnie program „Czas na mieszkanie z kredytem 2 proc.” pozwala klientom na wpłatę środków własnych 14 dni od zawarcia umowy deweloperskiej/przedwstępnej, a kolejnej transzy do 60 dni od jej podpisania. Program gwarantuje niezmienioną cenę mieszkania oraz umożliwia odstąpienie od umowy bez kar w przypadku uzyskania negatywnych decyzji kredytowych.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home:
System rezerwacji mieszkań dopasowujemy indywidualnie do możliwości nabywców, gdyż każdy klient może mieć inny terminy uzyskania decyzji kredytowej. Ponadto, współpracujemy z doradcami kredytowymi, dzięki czemu na bieżąco otrzymujemy informację o średnim czasie procesu wydawania decyzji kredytowej w danym banku. Z uwagi na duże zainteresowanie lokalami, wzmożony okres składania wniosków kredytowych w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2 proc. jesteśmy elastyczni. 

Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction:
Mieszkanie rezerwujemy niezobowiązująco do 3 dni. Mamy własnych doradców kredytowych, którzy niezależnie od banku oceniają zdolność kredytową inwestorów. Jeśli, po analizie nie dostrzegamy ryzyka, podpisujemy umowę deweloperską dostosowując harmonogram spłat do indywidualnych potrzeb klienta oraz naszych możliwości. 

Piotr Ludwiński, dyrektor ds. Sprzedaży i Obsługi Klientów w Archicom:
System rezerwacji mieszkań mamy dostosowany do mechanizmów rynkowych, wobec czego odpowiada na sygnały, które z niego spływają. Jeżeli czas niezbędny do uzyskania decyzji kredytowej się wydłuża, na przykład z uwagi na rosnące zainteresowanie programem Bezpieczny Kredyt 2 proc. Podchodzimy do tego elastycznie i analogicznie wydłużamy ten czas dla naszych klientów. Zależy nam na tym, aby zakup mieszkania był przyjemny, a nie stresujący. W indywidualnych przypadkach, gdy finansowanie nie zostanie przyznane, umożliwiamy rozwiązanie umowy rezerwacyjnej lub zamianę mieszkania.

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper:
Sposób rezerwacji mieszkania nie różni się w zależności od profilu projektu. Klienci zainteresowani lokalami gotowymi, które stanowią istotną cześć naszej oferty, wstępnie sprawdzają swoje możliwości finansowe, a następnie zawierana jest umowa przedwstępna, w której zakładamy kilkutygodniowy czas potrzebny na przeprocesowanie wniosku kredytowego i wypłatę środków. W przypadku osiedli będących w trakcie realizacji zawieramy umowę rezerwacyjną, na podstawie której większość banków jest w stanie przeprowadzić badanie zdolności kredytowej klientów, co prowadzi do zawarcia umowy deweloperskiej. 

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie Robyg:
Oferujemy atrakcyjny system rezerwacji mieszkań, jak również szerokie, dedykowane wsparcie ekspertów w zakresie dostępu do finansowania. Eksperci wspierają naszych klientów na każdym etapie procesu kredytowego. Ponadto, współpracujemy z bankami partnerskimi, dzięki czemu nasi klienci mają ułatwione i przyspieszone procedury formalne. Usługi ekspertów finansowych są całkowicie bezpłatne dla naszych klientów. 
Ekspert finansowy rzetelnie sprawdzi zdolność kredytową w 16 bankach, a następnie dobierze rozwiązania najlepiej dostosowane do możliwości kupującego. Wynegocjuje najlepsze warunki umowy kredytowej oraz pomoże w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji. 

HOMETRENDY.PL
Źródło: Dompress


Tagi:
rezerwacja mieszkań, rezerwacja mieszkań deweloperzy

Zobacz podobne artykuły:

Jaki jest wybór małych mieszkań w ofercie deweloperów?
kalendarz 13/05 2024

Jaki jest wybór małych mieszkań w ofercie deweloperów?

Nieruchomości / Mieszkanie

2024.05.13

Jak dużo najbardziej poszukiwanych mieszkań jedno i dwupokojowych o powierzchni do 45 mkw. mają aktualnie w sprzedaży deweloperzy? Jak bardzo zakupy w Bezpiecznym Kredycie 2 proc. uszczupliły ofertę takich lokali? W których p...
Co jest dziś najważniejsze dla osób kupujących mieszkania?
kalendarz 03/04 2024

Co jest dziś najważniejsze dla osób kupujących mieszkania?

Nieruchomości / Mieszkanie

2024.04.03

Jakie czynniki decydują o wyborze mieszkań? Co jest teraz kluczowe dla nabywców? Jakie nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane są w nowych inwestycjach? Które są najwyżej punktowane przez kupujących?
Okna do domów energooszczędnych i pasywnych
kalendarz 23/01 2024

Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Nieruchomości / Dom

2024.01.23

Budownictwo o charakterze pasywnym i energooszczędnym wymaga stosowania rozwiązań, które znacząco ograniczą codzienne zużycie energii.

Firmy z branży

APM Development

mazowieckie
ul. Bartycka 85
00-716 Warszawa
Tel.: +48 22 847 91 86, +48 22 847 91 84
Email.: apm@apm-development.pl
https://www.apm-development.com.pl

BARBARA STEFANIUK Agent Nieruchomości

ul. Wita Stwosza 48 lok. 109
02-661 Warszawa
Tel.: 783967015
Email.: info@bialelwy.pl
https://www.bialelwy.pl

BJM DEVELOPMENT S.C.

mazowieckie
ul. Klimontowska 26 lokal 48A
04-672 Warszawa
Tel.: tel./fax: 22 815 36 20
Email.: biuro@bjm-development.pl
https://www.bjm-development.pl/

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa NATOLIN

mazowieckie
ul. Lanciego 19 Lok. 140
02-792 Warszawa Warszawa
Tel.: 22 648 43 37
Email.: biuro@sbmnatolin.pl
https://www.sbmnatolin.pl/

Świadectwa energetyczne

ul.

Tel.: 721500700
Najnowsze artykuły:
Udane połączenie

Udane połączenie

Wnętrze / Salon

2024.04.29

Kolekcja mebli dębowych olejowanych Modern Loft to połączenie surowego industrialnego designu z ciepłem naturalnego drewna.
Elegancja i funkcjonalność

Elegancja i funkcjonalność

Wnętrze / Jadalnia

2024.01.30

Kolekcja Marone Elite to eleganckie i funkcjonalne meble drewniane, inspirowane urokami prowansalskiej scenerii. Wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego fińskiego, są trwałe i odporne na uszkodzenia. 
Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Nieruchomości / Dom

2024.01.23

Budownictwo o charakterze pasywnym i energooszczędnym wymaga stosowania rozwiązań, które znacząco ograniczą codzienne zużycie energii.