Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Jak wybrać baterię umywalkową?
kalendarz 12/01 2018

Jak wybrać baterię umywalkową?

Łazienka

Urządzenie modnej i komfortowej łazienki to nie lada nie małe wyzwanie. Już sam fakt  dostępnych na rynku rozwiązań może przyprawiać o zawrót głowy. A przecież każdy element jest ważny. Począwszy od rodzaju kabiny prysznicowej, przez typ umywalki, skończywszy aż po armaturę sanitarną.

Ta ostatnia powinna być dopasowana nie tylko do stylu pomieszczenia, ale także do potrzeb użytkowników. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wyboru baterii umywalkowej, aby cieszyła oko i służyła domownikom przez długie lata?

Baterie umywalkowe, choć często bagatelizowane, mają ogromny wpływ na wygodę użytkowników i wygląd samego pomieszczenia. Podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania ważna jest spójność stylistyczna z aranżacją pomieszczenia, funkcjonalność, bezawaryjność i komfort użytkowania. Liczą się także takie kwestie, jak higiena, łatwość utrzymania baterii w czystości, a także ograniczenie zużycia wody. Jak zatem wybrać model idealny? Podpowiadamy!

Styl wnętrza
Bateria umywalkowa swoim wzornictwem powinna nawiązywać do stylu całego pomieszczenia. Modele o delikatnej linii będą idealnym rozwiązaniem do łazienek tradycyjnych. Te o bardziej geometrycznej formie wpiszą się w styl wnętrz nowoczesnych, wręcz futurystycznych. Warto zaznaczyć, że to, jaką baterię zamontujemy w łazience będzie miało ostateczny wpływ na charakter aranżacji.

Rodzaj baterii
Podczas wyboru armatury łazienkowej nie bez znaczenia pozostaje dopasowanie jej do typu umywalki. – Bateria to nieodłączna część całej strefy umywalkowej, dlatego niezwykle ważne jest to, aby tworzyły spójną całość. W zależności od rodzaju umywalki możemy wybrać baterie przeznaczone do montażu ściennego natynkowego lub podtynkowego, a także stojące i wolnostojące, które świetnie komponują się z umywalkami niestandardowymi, np. z nablatowymi lub typu Bowl. Nie bez znaczenia pozostaje także długość wylewki i dostosowanie jej do wymiarów umywalki – radzi Joanna Gręda, ekspert firmy Oras. Coraz częściej przy umywalkach wykorzystywane są modele wbudowane w ścianę. Przy tym rozwiązaniu widoczna pozostaje jedynie wylewka i dźwignia, której funkcją jest uruchamianie i zamykanie przepływu wody.  

Funkcjonalność i higiena
Przed dokonaniem wyboru armatury sanitarnej do łazienki warto wziąć pod uwagę styl życia mieszkańców. Może bowiem okazać się, że w naszym przypadku lepszym rozwiązaniem będą baterie bezdotykowe. Dotyczy to m.in. sytuacji, gdy z łazienki korzysta kilka osób. Baterie bezdotykowe zapewniają bezpieczeństwo i wysoki poziom higieny, dlatego idealnie sprawdzają się także w pomieszczeniach przeznaczonych dla małych dzieci. Takie rozwiązanie ma dodatkową zaletę – pozwala ograniczyć zużycie wody nawet o 50%.

Jakość i bezpieczeństwo
Co oznacza dobra jakość w odniesieniu do armatury sanitarnej? To nie tylko dbałość o detale, które widoczne są gołym okiem, ale także niezawodność działania, która ukryta jest w mechanizmie wewnątrz baterii. To w końcu odpowiedzialność producenta, która sprawia, że korzystanie z wody jest przyjazne człowiekowi i całemu środowisku. – Podejmując decyzję o zakupie konkretnej baterii umywalkowej warto zwrócić uwagę nie tylko na jej zewnętrzne cechy, ale także na materiały, które wykorzystano do jej produkcji. Wysoka jakość jest synonimem bezpieczeństwa i pewności, że woda, z której korzystamy nie jest zanieczyszczona. Baterie wysokiej jakości nie zawierają żadnych materiałów niebezpiecznych dla zdrowia. Ponadto surowce, z których wykonywane są produkty, nadają się do ponownego przetworzenia, a zastosowana technologia pozwala oszczędzać wodę i energię – mówi Joanna Gręda, ekspert marki Oras.

Łatwość montażu
Decydując się na dany model baterii umywalkowej warto zwrócić uwagę na łatwość montażu. - Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, których konstrukcja zapewnia szybką i łatwą instalację. Dzięki nim zarówno instalatorzy jak i klienci mają szansę zaoszczędzić swój czas i zminimalizować koszty wymiany. Wystarczy jedynie umieścić baterię w odpowiednim miejscu, przymocować i odpowiednio docisnąć, by zapewnić całości stabilność. Specjalnie przygotowane systemy pozwalają użytkownikom zamontować armaturę jedną ręką w około 3 minuty – wyjaśnia ekspert marki Oras.  
RED
źródło: ORAS

 


Tagi:
Oras, urządzenie łazienki, armatura sanitarna, bateria umywalkowa,

Zobacz podobne artykuły:

Okno w łazience lub kuchni – jak wybrać?
kalendarz 07/06 2023

Okno w łazience lub kuchni – jak wybrać?

Wnętrze / Łazienka

2023.06.07

Kierując uwagę ku estetyce i właściwościach przeszkleń do salonu lub sypialni, często zapominamy o odpowiednim doborze okien do łazienek i kuchni.
Salon kąpielowy w minimalistycznym stylu
kalendarz 09/11 2022

Salon kąpielowy w minimalistycznym stylu

Wnętrze / Łazienka

2022.11.09

Tego wnętrza wprost nie sposób nazwać łazienką.
Architekci stawiają na Radaway
kalendarz 04/08 2022

Architekci stawiają na Radaway

Wnętrze / Łazienka

2022.08.04

Łazienka, nawet niewielka, jest wdzięcznym tematem dla kreatywnych architektów i projektantów.
Najnowsze artykuły:
Postaw na kolekcję Gaja

Postaw na kolekcję Gaja

Wyposażenie / Meble

2024.09.17

Kolekcję Gaja można cenić za udane połączenie elegancji, solidności i funkcjonalności.
Udane połączenie

Udane połączenie

Wyposażenie / Meble

2024.07.31

Kolekcja dębowa Simona to połączenie piękna, funkcjonalności i ekologii.
Meble sosnowe tworzą klimat

Meble sosnowe tworzą klimat

Wyposażenie / Meble

2024.07.01

Właśnie urządzasz sypialnię? A może planujesz zmianę wystroju tego pokoju? W takim razie musisz pomyśleć o zakupie odpowiednich mebli.