Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Jak sprawnie zabudować poddasze?
kalendarz 02/02 2017

Jak sprawnie zabudować poddasze?

Wyposażenie

Poddasze to idealne miejsce na aranżację kuchni, przestronnej sypialni czy biura. Myśląc o jego wykorzystaniu warto odpowiednio zaprojektować wnękę okienną.

Istnieją trzy podstawowe punkty, o które należy zadbać, wykonując wewnętrzną zabudowę okna w dachu . Przede wszystkim należy pamiętać o szczelnym i hermetycznym połączeniu ramy okiennej z folią paroizolacyjną odpowiedzialną za zabezpieczenie izolacji termicznej dachu przed wilgocią docierającą z wnętrza pomieszczenia. Większość modeli okien Roto fabrycznie wyposażono w fartuch z folii paroizolacyjnej, aby ułatwić wykonawcy pracę oraz zapewnić stuprocentową szczelność tego połączenia. Kolejny ważny aspekt to odpowiednie ukształtowanie wnęki okiennej. Prawidłowo wykonana zabudowa powinna zapewniać właściwą cyrkulację ciepłego powietrza w całej przestrzeni okna. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy jej górna część będzie równoległa do podłogi, a dolna do niej prostopadła. Takie ukształtowanie wnęki zapobiega osadzaniu się pary wodnej na szybie. Materiał, z którego wykonamy konstrukcję zabudowy powinien być solidny, trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. Pamiętajmy, że wnęka okienna będzie stanowić ważny element aranżacji wnętrza.
 

Systemowe rozwiązanie
Estetycznym sposobem połączenia okna dachowego ze ścianami wewnętrznymi poddasza są maskownice marki Roto. Technologia zaprojektowana z myślą o oknach pojedynczych i zespoleniach wielokrotnych pozwala na realizacje nieskończonych wariantów aranżacyjnych. Maskownice wykonane z łatwego w czyszczeniu, odpornego na wilgoć i trwałego PVC gwarantują długotrwałą estetykę wykończenia. Produkt dostępny jest również w wersji pokrytej okleiną imitującą drewno w kolorze złotego dębu lub sosny.

Montaż przyjazny użytkownikowi
Maskownice Roto zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić i tym samym skrócić czas montażu. Wystarczy, przy użyciu specjalnego szablonu, dokonać prostych pomiarów wnęki, odciąć nadmiar materiału z bocznych ścianek, a następnie połączyć wszystkie elementy w całość. Przemyślany system nacięć pozwala na swobodne wyginanie płyty i idealne dopasowanie jej do geometrii wnęki. Cała konstrukcja jest „samonośna” i nie wymaga montażu dodatkowych stelaży. Specjalne listwy zapewniają doskonałe wykończenie i maskują niedokładności cięcia. Co istotne, technika montażowa jest uniwersalna i wspólna dla wszystkich modeli okien Roto.
RED
Źródło: Roto

Zobacz podobne artykuły:

Zainwestuj na lata
kalendarz 08/11 2023

Zainwestuj na lata

Wyposażenie / Meble

2023.11.08

Zakup mebli drewnianych to najczęściej inwestycja na lata
Klasyczne piękno mebli dębowych 
kalendarz 03/07 2023

Klasyczne piękno mebli dębowych 

Wyposażenie / Meble

2023.07.03

Dąb od wieków uważany był za symbol siły, wytrzymałości i trwałości.
Belluno Elegante czyli Elegancja w Twoim domu
kalendarz 30/01 2023

Belluno Elegante czyli Elegancja w Twoim domu

Wyposażenie / Meble

2023.01.30

Kolekcja Belluno Elegante stanowi najlepszą propozycję dla osób szukających naturalnych mebli w stylu prowansalskim.
Najnowsze artykuły:
Co jest dziś najważniejsze dla osób kupujących mieszkania?

Co jest dziś najważniejsze dla osób kupujących mieszkania?

Nieruchomości / Mieszkanie

2024.04.03

Jakie czynniki decydują o wyborze mieszkań? Co jest teraz kluczowe dla nabywców? Jakie nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane są w nowych inwestycjach? Które są najwyżej punktowane przez kupujących?
Elegancja i funkcjonalność

Elegancja i funkcjonalność

Wnętrze / Jadalnia

2024.01.30

Kolekcja Marone Elite to eleganckie i funkcjonalne meble drewniane, inspirowane urokami prowansalskiej scenerii. Wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego fińskiego, są trwałe i odporne na uszkodzenia. 
Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Nieruchomości / Dom

2024.01.23

Budownictwo o charakterze pasywnym i energooszczędnym wymaga stosowania rozwiązań, które znacząco ograniczą codzienne zużycie energii.