Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Duży potencjał Warmii i Mazur oczami inwestorów
kalendarz 21/01 2017

Duży potencjał Warmii i Mazur oczami inwestorów

Inwestycje

Warmia i Mazury rokrocznie odwiedzane są przez miliony turystów zarówno z Polski i z zagranicy. Te piękne miejsce cenione jest za swoje bogate walory turystyczne. Dlatego od kilku lat również inwestorzy doceniają potencjał warmińsko-mazurskiej ziemi.

Grunty na Warmii i Mazurach już od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Inwestorzy docenili fakt, że ziemia w tym regionie jest nadal na niskim poziomie cenowym w porównaniu z innymi miejscami turystycznymi, jak tereny nadmorskie czy górskie. Stwarza to szansę na spory zysk w perspektywie czasu dla właścicieli nieruchomości gruntowych. Ceny ziemi w całej Polsce nieprzerwanie rosną od lat i opierają się zawirowaniom, jakie występują na rynkach finansowych.

- Nieruchomości gruntowe w województwie warmińsko-mazurskim cechują się jednym z najwyższych współczynników wzrostu cen w całej Polsce, przy czym wartość ziemi w tym regionie nadal pozostaje na względnie niskim poziomie – ocenia Marek Klamut z Firmy TREENEO, zajmującej się inwestowaniem w grunty na Warmii i Mazurach w ramach autorskiego produktu inwestycyjnego Agrofortis. – Konkurencyjne ceny gruntów w Krainie Tysiąca Jezior, pozwalają nabywcom spodziewać się stałego wzrostu wartości, a koniec końców zysku z inwestycji – podsumowuje ekspert z firmy TREENEO.

Wielu początkujących inwestorów, którzy chcą zarobić na gruntach stoi przed tym samym problemem, w jakiej lokalizacji wybrać daną nieruchomość. Jest to o tyle ważne, że pozwala oszacować potencjał zysku danej działki.

- Jednym z najważniejszych kryteriów lokalizacyjnych, które należy przyjąć przy wyborze odpowiedniej działki inwestycyjnej jest stosunkowo niewielka odległość od dużego miasta. W przypadku Mazur, atrakcyjnymi gruntami są te położone w niewielkiej odległości od Olsztyna. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na walory, którymi może poszczycić się ten region turystyczny. W tym przypadku będą to na pewno jeziora i bezpośredni do nich dostęp. Działki z własną linią brzegową są jednymi z najchętniej kupowanych nieruchomości gruntowych. Są oczywiście droższe od zwykłych gruntów, ale też są w stanie generować większy zysk z późniejszej sprzedaży – twierdzi Marek Klamut z firmy TREENEO.
Aleksandra Lach

Zobacz podobne artykuły:

Jakie mieszkania miały największe wzięcie w 2018 roku?
kalendarz 03/02 2019

Jakie mieszkania miały największe wzięcie w 2018 roku?

Nieruchomości / Inwestycje

2019.02.03

Jakie mieszkania były najczęściej wybierane przez kupujących na rynku deweloperskim w minionym roku? O jakim metrażu? W jakiej cenie? Jak wiele osób kupowało lokale inwestycyjnie? Jakie osiedla cieszyły się największym uznani...
Deweloperzy o zmianach przepisów związanych z obrotem gruntami rolnymi
kalendarz 10/01 2019

Deweloperzy o zmianach przepisów związanych z obrotem gruntami rolnymi

Nieruchomości / Inwestycje

2019.01.10

Czy proponowane zmiany w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego ułatwią firmom zakup ziemi pod inwestycje mieszkaniowe? Jak przygotowywaną nowelizację przepisów o obrocie gruntami rolnymi oceniają deweloperzy?
Czy w 2019 roku rynek nowych mieszkań wyhamuje?
kalendarz 05/01 2019

Czy w 2019 roku rynek nowych mieszkań wyhamuje?

Nieruchomości / Inwestycje

2019.01.05

Czy w tym roku popyt i podaż na rynku nowych mieszkań utrzyma się na wysokim poziomie? Jakie czynniki mogą, zdaniem deweloperów, zadecydować o spadku wskaźników rynkowych?
Najnowsze artykuły:
Przygniotły Cię długi? Po prostu walcz!

Przygniotły Cię długi? Po prostu walcz!

Prawo i Finanse

2019.03.12

O tym, że nie ma sytuacji bez wyjścia przy nadmiernym zadłużeniu i jak sobie wtedy radzić, rozmawiamy z naszym ekspertem od antywindykacji - Panem Krzysztofem Oppenheimem, prowadzącym Kancelarię Usług Finansowych, autorem blo...
Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów​?

Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów​?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.02.22

W jakiej cenie oferowane są najtańsze mieszkania na rynku deweloperskim? Jaką mają powierzchnię? W których osiedlach je znajdziemy?
Postaw na minimalizm wnętrza

Postaw na minimalizm wnętrza

Wnętrze

2019.02.21

Urządzając mieszkanie lub dom często wpadamy w zasadzkę przesytu.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.