Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Deweloperzy mocno budują na Pradze Południe
kalendarz 19/01 2017

Deweloperzy mocno budują na Pradze Południe

Inwestycje

Praga Południe od jakiegoś czasu znajduje się na celowniku deweloperów. Obecnie odbywa się ta wiele inwestycji mieszkaniowych. Nic dziwnego, że nabywcy właśnie tą częścią stolicy interesują się w coraz większym stopniu.

Na potrzeby klientów poszukujących nowego mieszkania na terenie Pragi Południe odpowiada między innym spółka LC Corp. Realizuje ona na Grochowie, w bliskim sąsiedztwie Ronda Wiatraczna, projekt Mała Praga. Osiedle docelowo  składać się będzie z siedmiu pięciopiętrowych budynków z  miejscowymi obniżeniami do czterech pięter. Znajdzie się w nim miejsce dla 750 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Deweloper w ostatnich dniach uruchomił przedsprzedaż już czwartego etapu, którego budowa zaplanowana jest na IV kw. 2018 r.  Co istotne, oferowane lokale spełniają warunki programu MdM.


Z kolei na Gocławiu rozpoczęła się sprzedaż kolejnego (II) etapu inwestycji Iskra VI. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem spółki ED Invest i Spółdzielni Mieszkaniowej Gocław Lotnisko. W ramach nowego etapu powstaną trzy budynki z ponad 150 mieszkaniami. Część z nich kwalifikuje się do objęcia programem MdM. Planowane zakończenie budowy przewidziane jest na IV kw. 2017 r.


Zupełnie nową inwestycję na terenie dzielnicy rozpoczęła spółka Victoria Dom. Projekt o nazwie Osiedle Verba realizowany jest przy ul. Nasielskiej i obejmuje budowę pięciopiętrowego budynku mieszkalnego. Ponad połowa mieszkań kwalifikuje się do programu MdM. Dzięki bliskości stacji SKM będzie można dostać się stąd do centrum w 15 min. Zakończenie budowy planowane jest w I kw. 2018 r.


Klienci poszukujący w tej dzielnicy niepowtarzalnych projektów również znajdą coś dla siebie. Ciekawie zapowiada się chociażby projekt Lubomira 6 na Grochowie. Spółka Magmillon specjalizująca się w renowacji kamienic zamierza przeprowadzić kompleksową renowację istniejącego budynku z 1939 roku oraz dobudować całkowicie nowe skrzydło na przylegającej do kamienicy działce. Po zakończeniu inwestycji (II kw. 2018 r.) do dyspozycji mieszkańców będzie 49 komfortowych mieszkań. Budynek będzie obsługiwany przez windy, a samochody znajdą swoje miejsce w parkingu podziemnym. Niepowtarzalny charakter inwestycji będzie podkreślony identyfikacją wizualną całej kamienicy inspirowaną klimatem filmowym wywodzącym się z pobliskiego starego kina na ul. Podskarbińskiej.

Agata Szlęzak

Zobacz podobne artykuły:

Grunt to sprawdzony partner   
kalendarz 04/04 2023

Grunt to sprawdzony partner   

Nieruchomości / Inwestycje

2023.04.04

Na rynku mamy wysyp różnych struktur transakcji barterowych i joint venture, zawieranych przez inwestorów i deweloperów z właścicielami gruntów, które przez ostatnie lata rynkowego boomu nie były popularne
Jak mieszkaniówka przygotowuje się na recesję?
kalendarz 07/12 2022

Jak mieszkaniówka przygotowuje się na recesję?

Nieruchomości / Inwestycje

2022.12.07

Jaką strategie przyjęły firmy deweloperskie do czasu poprawy koniunktury na rynku mieszkaniowym? Jakie plany mają na przyszły rok? Czy spodziewają się odbicia gospodarczego? Czym w odczuciu deweloperów obecne spowolnienie gos...
Inwestorzy w blokach startowych 
kalendarz 12/10 2022

Inwestorzy w blokach startowych 

Nieruchomości / Inwestycje

2022.10.12

Rynek nieruchomości nie pozostaje obojętny na wydarzenia na świecie i zmiany w globalnej gospodarce.

Firmy z branży

APM Development

mazowieckie
ul. Bartycka 85
00-716 Warszawa
Tel.: +48 22 847 91 86, +48 22 847 91 84
Email.: apm@apm-development.pl
https://www.apm-development.com.pl

BJM DEVELOPMENT S.C.

mazowieckie
ul. Klimontowska 26 lokal 48A
04-672 Warszawa
Tel.: tel./fax: 22 815 36 20
Email.: biuro@bjm-development.pl
https://www.bjm-development.pl/

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa NATOLIN

mazowieckie
ul. Lanciego 19 Lok. 140
02-792 Warszawa Warszawa
Tel.: 22 648 43 37
Email.: biuro@sbmnatolin.pl
https://www.sbmnatolin.pl/

Świadectwa energetyczne

ul.

Tel.: 721500700
Najnowsze artykuły:
Elegancja i funkcjonalność

Elegancja i funkcjonalność

Wnętrze / Jadalnia

2024.01.30

Kolekcja Marone Elite to eleganckie i funkcjonalne meble drewniane, inspirowane urokami prowansalskiej scenerii. Wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego fińskiego, są trwałe i odporne na uszkodzenia. 
Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Okna do domów energooszczędnych i pasywnych

Nieruchomości / Dom

2024.01.23

Budownictwo o charakterze pasywnym i energooszczędnym wymaga stosowania rozwiązań, które znacząco ograniczą codzienne zużycie energii.
Jakimi wynikami deweloperzy zamknęli 2023? 

Jakimi wynikami deweloperzy zamknęli 2023? 

Nieruchomości / Mieszkanie

2024.01.23

Czy w minionym roku sprzedało się więcej mieszkań niż w roku 2022? Jak wypadł czwarty kwartał ubiegłego roku? Jakimi decyzjami podjętymi w 2023 roku firmy mogą się pochwalić?