Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Chcesz zamieszkać na Mokotowie? Rozważ rynek wtórny
kalendarz 08/08 2017

Chcesz zamieszkać na Mokotowie? Rozważ rynek wtórny

Nieruchomości

Dogodna lokalizacja, mieszkaniowy charakter dzielnicy, atrakcyjne miejsca pracy, cenione szkoły sprawiają, iż Mokotów jest obecnie jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy. Świadczy o tym zarówno skala inwestycji mieszkaniowych, jak i ilość zapytań klientów w serwisach internetowych. Popularność Mokotowa sprawia, że niezwykle ciężko kupić w tej dzielnicy gotowe mieszkanie od dewelopera, dlatego też wielu zainteresowanych decyduje się na rynek wtórny.

Coraz więcej warszawiaków chce mieszkać na Mokotowie. Duży wpływ na to ma dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i społeczna, które przyciągają nowych mieszkańców.  Jak wynika z danych serwisu Otodom, ponad 12% wszystkich poszukujących mieszkań w Warszawie w pierwszej kolejności wpisuje do wyszukiwarki właśnie Mokotów. Wynik ten zapewne byłby jeszcze lepszy, gdyby nie wysokie ceny mieszkań w tej prestiżowej lokalizacji. Świadczy to jednak o mocno ugruntowanej pozycji, która utrzymuje się od lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Jest to jasny sygnał dla osób, które chcą zamieszkać na Mokotowie, że wysokie, lecz stabilne ceny mieszkań w tej dzielnicy dają poczucie dobrze ulokowanych pieniędzy.

O popularności Mokotowa świadczy także liczba nowych inwestycji mieszkaniowych, z których większość budowana jest w wyższym standardzie.

Bardzo dobra koniunktura na rynku pierwotnym w Warszawie sprawia, że deweloperzy budują pełną parą, a mieszkania sprzedawane są już w początkowych etapach budowy osiedli. Take zjawisko występuje także na Mokotowie, gdzie niezwykle ciężko kupić nowe mieszkanie, spełniające wszystkie nasze wymagania, bez oczekiwania na odbiór kluczy. Dlatego dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą jak najszybciej kupić mieszkanie w tej lokalizacji jest rynek wtórny.
- Na rynku wtórnym można znaleźć szeroką gamę mieszkań, także na terenie Mokotowa. Dzielnica ta w ostatnich latach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Z naszych obserwacji wynika, że na Mokotowie popularne są zarówno mieszkania kompaktowe, dobre dla singla lub pod inwestycje, ale także przestronne apartamenty o podwyższonym standardzie – ocenia Paweł Dobrowolski z firmy Emmerson Realty S.A. podając przykład 4-pokojowego apartamentu na prestiżowym Dolnym Mokotowie – Apartament o powierzchni 106 mkw. jest idealny dla dużej rodziny. Jasne wnętrza i funkcjonalny rozkład pomieszczeń dają wiele możliwości aranżacyjnych. Dużą zaletą niewątpliwie jest lokalizacja, która gwarantuje szybki dojazd do centrum oraz dobre połączenie z resztą dzielnic. Także dostępność terenów rekreacyjnych dodatkowo podnosi atrakcyjność tej nieruchomości – opisuje Paweł Dobrowolski z Emmerson Realty S.A.

Mokotów już teraz może się poszczycić największą liczbą mieszkańców i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Świetne wskaźniki sprzedaży nowych mieszkań oraz stałe zainteresowanie rynkiem wtórnym stanowią dobre perspektywy dla jeszcze większego rozwoju tej dzielnicy.

RED
źródło: Emmerson

 


Tagi:
Lokalizacja osiedla, Mokotów, rynek wtórny, rynek wtórny Mokotów

Zobacz podobne artykuły:

Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów​?
kalendarz 22/02 2019

Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów​?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.02.22

W jakiej cenie oferowane są najtańsze mieszkania na rynku deweloperskim? Jaką mają powierzchnię? W których osiedlach je znajdziemy?
Jaką powierzchnię mieszkania kupisz za przeciętne pobory?
kalendarz 20/02 2019

Jaką powierzchnię mieszkania kupisz za przeciętne pobory?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.02.20

Zgodnie z obiegową opinią to Warszawa oferuje najwyższe wynagrodzenia w Polsce. Sprawdzamy czy te wysokie zarobki pozwalają na zakup większego mieszkania niż w innych dużych miastach naszego kraju.
Lofty i nie tylko ze starych fabryk...
kalendarz 14/02 2019

Lofty i nie tylko ze starych fabryk...

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.02.14

Rewitalizacja starych budynków przywraca im nowe życie. Coraz częściej inwestorzy i architekci decydują się na przystosowanie industrialnych przestrzeni pamiętających czasy rewolucji przemysłowej i zamieniają je w nowoczesne ...
Najnowsze artykuły:
Przygniotły Cię długi? Po prostu walcz!

Przygniotły Cię długi? Po prostu walcz!

Prawo i Finanse

2019.03.12

O tym, że nie ma sytuacji bez wyjścia przy nadmiernym zadłużeniu i jak sobie wtedy radzić, rozmawiamy z naszym ekspertem od antywindykacji - Panem Krzysztofem Oppenheimem, prowadzącym Kancelarię Usług Finansowych, autorem blo...
Postaw na minimalizm wnętrza

Postaw na minimalizm wnętrza

Wnętrze

2019.02.21

Urządzając mieszkanie lub dom często wpadamy w zasadzkę przesytu.
Wełna alpaki - sposób na delikatność

Wełna alpaki - sposób na delikatność

Wyposażenie / Dekoracje

2019.02.10

Wełna alpaki jest delikatna, miękka i lekka, a przy tym bardzo mocna i odporna na zabrudzenia.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.