Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Chcesz zamieszkać na Mokotowie? Rozważ rynek wtórny
kalendarz 08/08 2017

Chcesz zamieszkać na Mokotowie? Rozważ rynek wtórny

Nieruchomości

Dogodna lokalizacja, mieszkaniowy charakter dzielnicy, atrakcyjne miejsca pracy, cenione szkoły sprawiają, iż Mokotów jest obecnie jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy. Świadczy o tym zarówno skala inwestycji mieszkaniowych, jak i ilość zapytań klientów w serwisach internetowych. Popularność Mokotowa sprawia, że niezwykle ciężko kupić w tej dzielnicy gotowe mieszkanie od dewelopera, dlatego też wielu zainteresowanych decyduje się na rynek wtórny.

Coraz więcej warszawiaków chce mieszkać na Mokotowie. Duży wpływ na to ma dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i społeczna, które przyciągają nowych mieszkańców.  Jak wynika z danych serwisu Otodom, ponad 12% wszystkich poszukujących mieszkań w Warszawie w pierwszej kolejności wpisuje do wyszukiwarki właśnie Mokotów. Wynik ten zapewne byłby jeszcze lepszy, gdyby nie wysokie ceny mieszkań w tej prestiżowej lokalizacji. Świadczy to jednak o mocno ugruntowanej pozycji, która utrzymuje się od lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Jest to jasny sygnał dla osób, które chcą zamieszkać na Mokotowie, że wysokie, lecz stabilne ceny mieszkań w tej dzielnicy dają poczucie dobrze ulokowanych pieniędzy.

O popularności Mokotowa świadczy także liczba nowych inwestycji mieszkaniowych, z których większość budowana jest w wyższym standardzie.

Bardzo dobra koniunktura na rynku pierwotnym w Warszawie sprawia, że deweloperzy budują pełną parą, a mieszkania sprzedawane są już w początkowych etapach budowy osiedli. Take zjawisko występuje także na Mokotowie, gdzie niezwykle ciężko kupić nowe mieszkanie, spełniające wszystkie nasze wymagania, bez oczekiwania na odbiór kluczy. Dlatego dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą jak najszybciej kupić mieszkanie w tej lokalizacji jest rynek wtórny.
- Na rynku wtórnym można znaleźć szeroką gamę mieszkań, także na terenie Mokotowa. Dzielnica ta w ostatnich latach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Z naszych obserwacji wynika, że na Mokotowie popularne są zarówno mieszkania kompaktowe, dobre dla singla lub pod inwestycje, ale także przestronne apartamenty o podwyższonym standardzie – ocenia Paweł Dobrowolski z firmy Emmerson Realty S.A. podając przykład 4-pokojowego apartamentu na prestiżowym Dolnym Mokotowie – Apartament o powierzchni 106 mkw. jest idealny dla dużej rodziny. Jasne wnętrza i funkcjonalny rozkład pomieszczeń dają wiele możliwości aranżacyjnych. Dużą zaletą niewątpliwie jest lokalizacja, która gwarantuje szybki dojazd do centrum oraz dobre połączenie z resztą dzielnic. Także dostępność terenów rekreacyjnych dodatkowo podnosi atrakcyjność tej nieruchomości – opisuje Paweł Dobrowolski z Emmerson Realty S.A.

Mokotów już teraz może się poszczycić największą liczbą mieszkańców i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Świetne wskaźniki sprzedaży nowych mieszkań oraz stałe zainteresowanie rynkiem wtórnym stanowią dobre perspektywy dla jeszcze większego rozwoju tej dzielnicy.

RED
źródło: Emmerson

 


Tagi:
Lokalizacja osiedla, Mokotów, rynek wtórny, rynek wtórny Mokotów

Zobacz podobne artykuły:

Ostatnie wolne mieszkania w inwestycji Zielonki Residence
kalendarz 14/10 2020

Ostatnie wolne mieszkania w inwestycji Zielonki Residence

Nieruchomości / Inwestycje

2020.10.14

Stołeczny deweloper Kreator Dom Invest sprzedał już ponad 70 procent mieszkań z całości inwestycji w Zielonkach-Parceli w gminie Stare Babice. To kameralne osiedle jest nie tylko świetnie skomunikowane z centrum i posiada dos...
W których osiedlach kupimy lokale usługowe? Ile kosztują?
kalendarz 07/09 2020

W których osiedlach kupimy lokale usługowe? Ile kosztują?

Nieruchomości / Inwestycje

2020.09.07

W których inwestycjach mieszkaniowych deweloperzy mają w ofercie lokale usługowe? Jak kształtują się ich ceny? Jakie duże jest zainteresowanie ich zakupem?
Sytuacja w mieszkaniówce
kalendarz 09/07 2020

Sytuacja w mieszkaniówce

Nieruchomości / Mieszkanie

2020.07.09

Jaki wpływ ma obecna sytuacja na świecie i czym różni się od kryzysu z 2008 roku? Czy w opinii deweloperów, scenariusz sprzed lat może się powtórzyć? W których aspektach? 
Najnowsze artykuły:
Czarne wnętrza w kuchni – trend z charakterem

Czarne wnętrza w kuchni – trend z charakterem

Wnętrze / Kuchnia

2020.10.19

Czerń z dumą wkroczyła do świata designu i naszych mieszkań. Coraz częściej decydujemy się nie tylko na sprzęt AGD w kolorze czarnym, ale także na ciemne dodatki, ściany czy meble. 
Upadłość konsumencka: jeśli upadać to z głową  a nie na głowę! 

Upadłość konsumencka: jeśli upadać to z głową  a nie na głowę! 

Prawo i Finanse

2020.10.12

Na temat sensowności i opłacalności wchodzenia w upadłość konsumencką oraz o innych sposobach radzenia sobie z problemami finansowymi, rozmawiamy z ekspertem od finansów i od antywindykacji - Krzysztofem Oppenheimem, właścici...
Analizujemy trendy – jakie okna kupują Polacy?

Analizujemy trendy – jakie okna kupują Polacy?

Wyposażenie / Sprzęt

2020.09.21

Ile okien najczęściej mają polskie domy? Jaki kolor dominuje na rynku stolarki otworowej? Rafał Buczek, ekspert z firmy Awilux, analizuje aktualne decyzje zakupowe Polaków dotyczące stolarki okiennej. 

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.