Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Chcesz zamieszkać na Mokotowie? Rozważ rynek wtórny
kalendarz 08/08 2017

Chcesz zamieszkać na Mokotowie? Rozważ rynek wtórny

Nieruchomości

Dogodna lokalizacja, mieszkaniowy charakter dzielnicy, atrakcyjne miejsca pracy, cenione szkoły sprawiają, iż Mokotów jest obecnie jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy. Świadczy o tym zarówno skala inwestycji mieszkaniowych, jak i ilość zapytań klientów w serwisach internetowych. Popularność Mokotowa sprawia, że niezwykle ciężko kupić w tej dzielnicy gotowe mieszkanie od dewelopera, dlatego też wielu zainteresowanych decyduje się na rynek wtórny.

Coraz więcej warszawiaków chce mieszkać na Mokotowie. Duży wpływ na to ma dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i społeczna, które przyciągają nowych mieszkańców.  Jak wynika z danych serwisu Otodom, ponad 12% wszystkich poszukujących mieszkań w Warszawie w pierwszej kolejności wpisuje do wyszukiwarki właśnie Mokotów. Wynik ten zapewne byłby jeszcze lepszy, gdyby nie wysokie ceny mieszkań w tej prestiżowej lokalizacji. Świadczy to jednak o mocno ugruntowanej pozycji, która utrzymuje się od lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Jest to jasny sygnał dla osób, które chcą zamieszkać na Mokotowie, że wysokie, lecz stabilne ceny mieszkań w tej dzielnicy dają poczucie dobrze ulokowanych pieniędzy.

O popularności Mokotowa świadczy także liczba nowych inwestycji mieszkaniowych, z których większość budowana jest w wyższym standardzie.

Bardzo dobra koniunktura na rynku pierwotnym w Warszawie sprawia, że deweloperzy budują pełną parą, a mieszkania sprzedawane są już w początkowych etapach budowy osiedli. Take zjawisko występuje także na Mokotowie, gdzie niezwykle ciężko kupić nowe mieszkanie, spełniające wszystkie nasze wymagania, bez oczekiwania na odbiór kluczy. Dlatego dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą jak najszybciej kupić mieszkanie w tej lokalizacji jest rynek wtórny.
- Na rynku wtórnym można znaleźć szeroką gamę mieszkań, także na terenie Mokotowa. Dzielnica ta w ostatnich latach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Z naszych obserwacji wynika, że na Mokotowie popularne są zarówno mieszkania kompaktowe, dobre dla singla lub pod inwestycje, ale także przestronne apartamenty o podwyższonym standardzie – ocenia Paweł Dobrowolski z firmy Emmerson Realty S.A. podając przykład 4-pokojowego apartamentu na prestiżowym Dolnym Mokotowie – Apartament o powierzchni 106 mkw. jest idealny dla dużej rodziny. Jasne wnętrza i funkcjonalny rozkład pomieszczeń dają wiele możliwości aranżacyjnych. Dużą zaletą niewątpliwie jest lokalizacja, która gwarantuje szybki dojazd do centrum oraz dobre połączenie z resztą dzielnic. Także dostępność terenów rekreacyjnych dodatkowo podnosi atrakcyjność tej nieruchomości – opisuje Paweł Dobrowolski z Emmerson Realty S.A.

Mokotów już teraz może się poszczycić największą liczbą mieszkańców i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Świetne wskaźniki sprzedaży nowych mieszkań oraz stałe zainteresowanie rynkiem wtórnym stanowią dobre perspektywy dla jeszcze większego rozwoju tej dzielnicy.

RED
źródło: Emmerson

 


Tagi:
Lokalizacja osiedla, Mokotów, rynek wtórny, rynek wtórny Mokotów

Zobacz podobne artykuły:

Jakie mieszkania wybierają inwestorzy?
kalendarz 12/05 2019

Jakie mieszkania wybierają inwestorzy?

Nieruchomości / Inwestycje

2019.05.12

Które inwestycje cieszą się największym powodzeniem wśród osób kupujących mieszkania na wynajem? Jakie lokale wybierają? Czy inwestorzy decydują się na zakupy pakietowe? 
Jaka grupa klientów kupuje pierwsze mieszkanie?
kalendarz 10/05 2019

Jaka grupa klientów kupuje pierwsze mieszkanie?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.05.10

Czy na przestrzeni ostatnich lat zmienił się profil osoby poszukującej swojego pierwszego mieszkania? W jakim wieku są kupujący, którzy planują zamieszkać na swoim? Jakie mieszkania zwykle wybierają? 
Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie?
kalendarz 09/05 2019

Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie?

Nieruchomości / Mieszkanie

2019.05.09

Jak  duże mieszkania znajdziemy w ofercie deweloperów? W których projektach je kupimy? Ile kosztują? 
Najnowsze artykuły:
Sezon nadchodzi. Jak zamienić balkon w oazę relaksu?

Sezon nadchodzi. Jak zamienić balkon w oazę relaksu?

Wyposażenie / Dekoracje

2019.05.13

Balkony w bloku często stają się miejscem, o którym chcielibyśmy całkowicie zapomnieć. Z jednej strony szkoda nam tej przestrzeni, z drugiej często staje się schowkiem dla kłopotliwych przedmiotów, takich jak rowery czy stare...
Kuchnia dla konesera

Kuchnia dla konesera

Wnętrze / Kuchnia

2019.05.11

MaxFliz w Krakowie to miejsce znane miłośnikom luksusowego wyposażenia wnętrz. 
Przygniotły Cię długi? Po prostu walcz!

Przygniotły Cię długi? Po prostu walcz!

Prawo i Finanse

2019.03.12

O tym, że nie ma sytuacji bez wyjścia przy nadmiernym zadłużeniu i jak sobie wtedy radzić, rozmawiamy z naszym ekspertem od antywindykacji - Panem Krzysztofem Oppenheimem, prowadzącym Kancelarię Usług Finansowych, autorem blo...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.