Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Stwórz inteligentny gabinet w Twoim domu
kalendarz 05/02 2018

Stwórz inteligentny gabinet w Twoim domu

Sprzęt

W obecnych czasach coraz częściej spotykamy się z osobami wykonującymi wolne zawody. Praca w domu stała się bardzo popularna, dlatego dla większości z nas niezbędne jest posiadanie własnego, wygodnego miejsca, w którym z dala od rodzinnego gwaru, będziemy mogli zająć się swoimi zawodowymi obowiązkami.

Według badań CNS OBOP już ponad 200 tys. Polaków pracuje w domu, a co drugi pracownik chętnie zamieniłby pracę w biurze na wykonywanie jej we własnym mieszkaniu.  By praca zdalna była efektywna i twórcza, konieczne jest odpowiednie przygotowanie miejsca, które pozwoli skoncentrować się i wyciszyć. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możemy sprawić, że praca będzie nie tylko bardziej produktywna, ale co najważniejsze zajmie nam zdecydowanie mniej czasu.

Wnętrze idealne do pracy

Jeszcze niedawno za gabinet służył nam kuchenny stół, kanapa lub mały – wydzielony w salonie – kącik roboczy. Dziś coraz chętniej decydujemy się jednak na stworzenie w domach gabinetów z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli chodzi o wystrój pomieszczenia, powinniśmy postawić na prostotę. Dobrze, jeżeli gabinet będzie różnił się od pozostałej część domu, proste regały i mała liczba ozdób sprawi, że nie będziemy się rozpraszać, a skupimy się wyłącznie na pracy. Warto także zastanowić się nad doborem kolorów. Osoby zajmujące się handlem i sprzedażą powinny, otaczać się energetycznymi barwami, w tym przypadku idealne będą np. czerwone dodatki. Dla tych, którzy w pracy bezustannie muszą polegać na swojej wyobraźni oraz kreatywności, dobrym rozwiązaniem będą takie kolory, jak zieleń i żółć, które korzystnie wpływają na nasze procesy twórcze. Architekci i projektanci z kolei powinni otaczać się pastelowymi barwami, jak błękit, jasny róż lub fiołek.
Oczywiście bardzo istotnym elementem podczas urządzania gabinetu jest odpowiednie oświetlenie, wygodny fotel i przestronne biurko. Dodatkowo w pomieszczeniu powinien panować nienaganny porządek. Kurz, papiery, stare gazety czy zepsute przedmioty odbierają energię, niezbędną do działania, a co więcej według Feng Shui – blokują one dopływ gotówki.

Technologia w gabinecie

Kiedy już odpowiednio dobierzemy kolory, oświetlenie, a także wyposażymy nasz gabinet w niezbędne meble, warto zastanowić się, co zrobić, żeby wnętrze było nowoczesne i innowacyjne. Dobrym rozwiązaniem, które się tu sprawdzi będzie system inteligencji budynkowej. Za jego pośrednictwem możemy przede wszystkim wygodnie zarządzać pracą poszczególnych sprzętów i instalacji. – W ramach systemu Fibaro udostępniamy specjalną aplikację do zainstalowania na smartfonie lub tablecie z systemem IOS czy Androis. Dzięki niej jednym przyciskiem możemy zdalnie sterować urządzeniami elektronicznymi, oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją czy roletami – mówi Joanna Ossowska, dyrektor marketingu Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO. Inteligencja budynkowa umożliwia też połączenie poszczególnych sprzętów i instalacji w jeden „organizm” składający się z współpracujących ze sobą elementów. Dzięki temu można sprawić, że będą one wykonywać całe sekwencje czynności. W tym celu tworzy się tak zwane sceny, dzięki którym po wydaniu jednej komendy lub na podstawie informacji z czujników system wykona wiele zaprogramowanych wcześniej działań. Dla przykładu, specjalna scena może zostać uruchomiona podczas prezentacji multimedialnej – wówczas po uruchomieniu projektora, system automatycznie zasunie rolety, przygasi światło i idealnie przygotowuje pomieszczenie do danej sytuacji.  Dodatkowo inteligentny dom, pozwala też na to, by bez wstawania od biurka otworzyć bramę wjazdową, wpuszczając tym samym klientów, gości czy pozostałych domowników.

Portfel pod kontrolą

Oprócz komfortu, jaki daje nam inteligentny system, istotna jest także możliwość kontrolowania zużycia energii. – Kontrolowanie poboru energii umożliwia inteligentna przejściówka Wall Plug. Można do niej podłączać sprzęty AGD i RTV, na przykład komputer, lampkę, drukarkę czy radio. W zależności od tego, ile prądu pobiera podłączone urządzenie, wbudowany w przejściówkę kryształowy pierścień LED-owy zmienia barwę. Informacje są także bezprzewodowo przekazywane do centrali inteligentnego systemu i przetwarzane na czytelne wykresy, dzięki czemu możemy je łatwo przeanalizować – wyjaśnia Joanna Ossowska, dyrektor marketingu Fibar Group.
 Przy wyborze inteligentnych rozwiązań działających w oparciu o technologię bezprzewodową, zamiast skomplikowanej sieci przewodów ukrytych w ścianach, wykorzystujemy specjalne moduły. Ich miniaturowe rozmiary pozwalają na montaż bezpośrednio w wybranych puszkach podtynkowych lub na urządzeniach, które chcemy włączyć do inteligentnego systemu, dzięki czemu można zamontować je na każdym etapie budowy. Taka technologia pozwoli nam także bezinwazyjnie rozbudowywać system o kolejne funkcjonalności, a w razie przeprowadzki zabrać go do nowego lokum.
RED
Źródło:  Fibar Group

 


Tagi:
Fibar Group, biuro w domu

Zobacz podobne artykuły:

10 modeli, 2 szerokości i 5 długości
kalendarz 20/11 2018

10 modeli, 2 szerokości i 5 długości

Wyposażenie / Sprzęt

2018.11.20

Spawane narożniki, sztywna konstrukcja, głębokie i foremne komory to cechy wyróżniające zlewozmywaków nakładanych na szafkę marki Pyramis. Linia INTL obejmuje aż 10 modeli dostosowanych do szafek o różnych wymiarach. ...
Czyste podłogi jesienią?
kalendarz 15/11 2018

Czyste podłogi jesienią?

Wyposażenie / Sprzęt

2018.11.15

Kiedy za oknem jesienna chlapa i błoto, trudno utrzymać podłogi w idealnej czystości.
Zlewozmywaki w kolorze betonu
kalendarz 04/10 2018

Zlewozmywaki w kolorze betonu

Wyposażenie / Sprzęt

2018.10.04

Zlewozmywaki w kolorze szary-betonowy wprowadzą do kuchni modny, oryginalny klimat pozwalając jednocześnie zachować zalety kompozytu: odporność na plamy, zadrapania, czy wysokie i niskie temperatury.
Najnowsze artykuły:
Nowoczesność zamknięta w prostokąt

Nowoczesność zamknięta w prostokąt

Wnętrze / Łazienka

2018.12.10

Styl na miarę czasu, zdecydowane, proste kształty i nowoczesny design to wyróżniki linii wanien Modesta. Pasują do nowoczesnych łazienek i sprawiają, że każde wnętrze zyskuje niepowtarzalny charakter i tworzy harmonijną całoś...
5 nieoczywistych zastosowań betonu we wnętrzach mieszkalnych

5 nieoczywistych zastosowań betonu we wnętrzach mieszkalnych

Nieruchomości / Mieszkanie

2018.12.09

Pierwsze skojarzenie z betonem to zimne, industrialne, gołe wnętrza. Pozbawione domowego ciepła i przytulności. Nic bardziej mylnego!
Wielka płyta, wielka siła

Wielka płyta, wielka siła

Nieruchomości / Mieszkanie

2018.12.09

W okresie poprzedniego boomu mieszkaniowego z lat 2006 – 2008 wiele osób wieszczyło rychły koniec wielkiej płyty. Dzisiaj, ponad dziesięć lat później bloki z wielkiej płyty, jak stały, tak stoją. I nadal słychać opinie, że ju...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.