Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Strategia inwestycyjna deweloperów
kalendarz 01/02 2017

Strategia inwestycyjna deweloperów

Inwestycje

Jakie plany inwestycyjne i sprzedażowe mają na rok 2017 deweloperzy? W jakich lokalizacjach będą budowane nowe osiedla?

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.:
Strategia firmy na ten rok nie ulega zmianie. Podobnie jak w poprzednich latach planujemy utrzymanie pozycji jednego z czołowych deweloperów w Polsce. Będzie to możliwe dzięki sukcesywnemu uzupełnieniu oferty w segmencie popularnym, jak również w lokalizacjach w centrach miast, doskonale nadających się na zakup inwestycyjny. Planujemy umocnienie naszej pozycji na rynku komercyjnym, w segmencie powierzchni biurowych, gdzie w trakcie budowy i projektowania mamy dwie inwestycje w Warszawie i we Wrocławiu o łącznej powierzchni ponad 39 tys. mkw.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.:
Zgodnie z przyjętą strategią działalność Grupy skoncentruje się przede wszystkim na realizacji inwestycji w Trójmieście i Warszawie. Do uruchomienia w bieżącym roku przewidzianych jest 10 projektów, w których powstanie łącznie ok. 1500 lokali. Będziemy również uzupełniać bank ziemi, jeśli pojawią się atrakcyjne oferty zakupu gruntów.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.:
Strategia rozwoju Grupy Murapol na 2017 rok zakłada intensywny wzrost zarówno działalności inwestycyjnej, jak i deweloperskiej, tak w kraju, jak i poza jego granicami.
W bieżącym roku zamierzamy kontynuować rozwój segmentu inwestycyjnego naszej działalności, tworząc kolejne fundusze inwestycyjne, planujemy zwiększać ilość środków pod zarządzaniem, pochodzących od inwestorów zewnętrznych.
Także plany sprzedażowe Grupy na 2017 rok są większe niż wynik osiągnięty w minionym roku. Kontraktacją na poziomie 4 tys. mieszkań zamierzamy ustanowić nowy rekord, nie tylko w swojej działalności, ale także w skali całego polskiego rynku mieszkaniowego. Plany te opieramy na liczbie rozpoczętych oraz przygotowywanych projektów deweloperskich, a także na posiadanym banku ziemi.
W minionym roku wydaliśmy na zakup gruntów dwukrotnie więcej niż w 2015 roku, co pozwoli nam wybudować o 60 proc. więcej powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych niż w ubiegłym roku. Nabyte nieruchomości umożliwią nam zarówno zwiększenie obecności na dotychczasowych rynkach działalności, jak: Kraków, Wrocław,  Warszawa, czy Katowice, jak również pozwolą wejść do nowych miast, jak Bydgoszcz czy Gdynia. Stale pracujemy nad dalszą dywersyfikacją geograficzną swojej działalności i rozważamy kilka nowych lokalizacji na Śląsku i w Zagłębiu.
Nie ustajemy także w poszukiwaniach ciekawych gruntów pod inwestycje na rynkach zagranicznych. Liczymy, że w bieżącym roku rozpoczniemy prace budowlane w dwóch naszych zagranicznych projektach deweloperskich – w Berlinie i Edynburgu.
Poza budowaniem mieszkań na sprzedaż, zamierzamy wejść w nowy segment działalności i, już jesienią br., wprowadzić do oferty pierwszy tysiąc mieszkań na wynajem. W pierwszej kolejności będą one dostępne w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Łódź, Poznań i Gdańsk.
Dodatkowo zamierzamy wykorzystać potencjał nowo powstałej, w wyniku zmian organizacyjnych w holdingu, Grupy Abadon Real Estate i otworzyć nasz segment wykonawczy dla klientów zewnętrznych. Wyodrębniona grupa spółek, skupionych wokół Abadon Real Estate S.A., oferuje kompleksową obsługę pełnego cyklu inwestycyjnego związanego z realizacją zarówno projektów mieszkaniowych, jak i budynków komercyjnych oraz obiektów użyteczności publicznej. Duże możliwości rozwoju dla Grupy widzimy we współpracy z zagranicznymi instytucjami finansowymi, które dostrzegając potencjał polskiego rynku deweloperskiego, są zainteresowane realizowaniem u nas projektów budowlanych.

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service:
Stawiamy na rozwój, chcemy utrzymać pozycję lidera w segmencie mieszkań popularnych. Będziemy budować rodzinne, bezpieczne i funkcjonalne osiedla. Na 2017 rok mamy ambitne plany sprzedażowe. Chcemy powtórzyć sukces z poprzedniego roku i podnieść sprzedać o 50 proc. Profil naszej działalności się nie zmieni, polityka firmy również. W tym roku planujemy pięć nowych inwestycji w Krakowie, dwie w Katowicach i jedną w Warszawie. Już dziś możemy pochwalić się najnowszym projektem - Apartamentami przy Wiśniewskiego, zlokalizowanym na krakowskim Ruczaju. Chcemy, aby klienci byli mile zaskoczeni profesjonalną obsługą, dlatego na każdym etapie współpracy oferujemy fachową pomoc w uzyskaniu kredytu, sprzedaży starego mieszkania i wykończeniu oraz aranżacji nowego lokalu.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.:
Archicom ma za sobą najlepszy sprzedażowo rok w historii, 942 wrocławian zdecydowało się na zakup lokalu w jednej z 13 naszych inwestycji. Celem na 2017 rok jest sprzedaż 1000 mieszkań i umocnienie firmy na pozycji lidera sprzedaży mieszkań we Wrocławiu. Rozpoczniemy również działalność w Krakowie. Zróżnicowanie oferty Archicomu jest jednym z elementów strategii sprzedażowych firmy. Obecnie wrocławianie mogą wybierać spośród 1400 mieszkań  o różnym standardzie. Od małych inwestycji w segmencie popularnym, z mieszkaniami objętymi dopłatami w MdM, przez kompleksowe osiedla w standardzie premium, po apartamentowce z widokiem na wrocławskie Stare Miasto. Działamy również na rynku nieruchomości komercyjnych, w ubiegłym roku w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęliśmy realizację inwestycji Club House przy alei Hallera.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:
Realizujemy długofalową strategię rozwoju w Polsce, od początku staramy się konsekwentnie rozwijać portfolio projektów nastawiając się przede wszystkim na inwestycje dostosowane do wymogów lokalnego klienta. W planach na rok 2017 mamy przede wszystkim poszerzenie oferty o co najmniej 500 mieszkań. W dalszym ciągu zamierzamy rozwijać ofertę głównie w segmencie średnim o podwyższonym standardzie. Poza uruchomieniem projektów w nowych lokalizacjach będziemy kontynuować realizację projektu Kolska od Nowa. Planujemy także rozpocząć budowę kolejnego etapu inwestycji Apartamenty Marymont pozycjonowanej w segmencie premium.

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development:
Od 10 lat z sukcesem działamy na polskim rynku, realizując projekty mieszkaniowe w segmencie popularnym oraz premium w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. W 2017 roku będziemy kontynuować realizację naszych inwestycji rozpoczętych w 2016 roku - Alpha Park w Warszawie i Nowa Papiernia Ultra Nova we Wrocławiu. Rozpoczniemy też prace nad trzecim etapem poznańskiej inwestycji Red Park.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:
W 2017 roku zamierzamy kontynuować dotychczasową politykę sprzedażową zakładającą dywersyfikację portfela oferowanych inwestycji. Zawsze dążymy do tego, żeby mieć w ofercie różnego rodzaju inwestycje od apartamentowych do segmentu popularnego i ta polityka firmy sprawdza się od ponad 30 lat. W Warszawie mamy w ofercie apartamenty na Mokotowie w inwestycji Hubertus i ostatni penthouse w Śródmieściu w projekcie TRIO. Dwie kolejne inwestycje są przygotowywane. W Gdańsku oferujemy mieszkania kwalifikujące się do programu MdM w trzecim etapie inwestycji Wolne Miasto, a niebawem rozpoczniemy sprzedaż mieszkań w czwartym etapie projektu.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:
Skupiamy się przede wszystkim na pozyskiwaniu gruntów na terenie Warszawy pod nowe inwestycje mieszkaniowe. W pierwszym kwartale 2017 roku rozpoczynamy budowę i sprzedaż drugiego etapu inwestycji Krasińskiego 58 na Żoliborzu. Kolejne inwestycje są w przygotowaniu i jest szansa na wprowadzenie ich do oferty pod koniec 2017 roku.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates:
Najbliższe 12 miesięcy upłynie nam pod znakiem utrzymania satysfakcjonującego poziomu sprzedaży mieszkań, który mogliśmy zaobserwować w poprzednich latach. Przewidujemy, że popyt na nieruchomości utrzyma się na wysokim poziomie, na co znaczący wpływ może mieć utrzymanie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. W tym roku planujemy wprowadzić do sprzedaży 251 mieszkań w ramach inwestycji przy ulicy Nakielskiej na terenie warszawskiej Woli. W bliskiej odległości terenów zielonych powstanie tam siedmiopiętrowy budynek.

Katarzyna Pietrzak, Senior Marketing Manager w Nexity Polska:
Rok 2017 przeniesie nam same nowości. Rozpoczynamy od wprowadzenia do sprzedaży ostatniego etapu inwestycji Skylife na warszawskiej Woli. Następnie panujemy wprowadzić na rynek nowy projekt w dzielnicy Ursus, a na koniec roku chcemy pojawić się z nową inwestycją w kolejnej stołecznej dzielnicy.

Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa:
Wśród naszych kluczowych założeń na najbliższe miesiące i lata znajduje się przede wszystkim dalsza, konsekwentna realizacja projektów mieszkaniowym Miasto Wola i Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli oraz zakończenie procesu przekazywania powierzchni wszystkim najemcom biurowca EQlibrium. Na ten rok zaplanowaliśmy wprowadzenie do sprzedaży 301 mieszkań. Prowadzimy również intensywne prace nad przygotowaniem kolejnych inwestycji. Nasze działania koncentrować będziemy w segmencie mieszkaniowym, w którym zamierzamy wprowadzić na rynek kolejne projekty w atrakcyjnych lokalizacjach głównie w Warszawie.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:
W tym roku będziemy kontynuować budowę rozpoczętych inwestycji w Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu. W Krakowie powstaje drugi budynek w projekcie przy ulicy Banacha, trwa budowa budynków przy ulicy Konopnickiej, w których mieszkania sprzedały się na etapie dziury w ziemi, kontynuowane są prace w projekcie przy ulicy Mogilskiej oraz w inwestycji przy ulicy Stańczyka w dzielnicy Bronowice.    
W Katowicach przy ulicy Chorzowskiej w budowie jest trzecia wieża w inwestycji Cztery Wieże oraz osiedle przy ulicy Karoliny.
W stolicy Dolnego Śląska trwa sprzedaż mieszkań w drugim etapie osiedla przy ulicy Skarbowców w dzielnicy Krzyki.

Opracowanie:
Kamil Niedźwiedzki
analityk serwisu Dompress.pl


Tagi:
Inwestycje mieszkaniowe, deweloperzy, deweloper, mieszkanie, mieszkania

Zobacz podobne artykuły:

Jakie mieszkania są najlepsze pod inwestycję?
kalendarz 21/03 2018

Jakie mieszkania są najlepsze pod inwestycję?

Nieruchomości / Inwestycje

2018.03.21

Kupno mieszkania, które co miesiąc ma przynosić określone zyski nie jest łatwym zadaniem, jednakże coraz więcej Polaków decyduje się na tę formę inwestowania. Czym kierować się przy wyborze mieszkania pod inwestycję?...
Nowe życie poprzemysłowych terenów
kalendarz 20/03 2018

Nowe życie poprzemysłowych terenów

Nieruchomości / Inwestycje

2018.03.20

Cisza i przyjazna atmosfera w centrum miasta są marzeniem wielu z nas. Przy głównych ulicach niemal każda przestrzeń wydaje się już być zagospodarowana, a nieliczne wolne miejsca znajdują się przy najbardziej zatłoczonych, ha...
Jakie inwestycje mieszkaniowe wejdą na rynek wiosną?
kalendarz 15/03 2018

Jakie inwestycje mieszkaniowe wejdą na rynek wiosną?

Nieruchomości / Inwestycje

2018.03.15

Jakie projekty planują wprowadzić deweloperzy? Jakie mieszkania trafią do sprzedaży wiosną?
Najnowsze artykuły:
W Warszawie nie brakuje dużych mieszkań

W Warszawie nie brakuje dużych mieszkań

Nieruchomości / Mieszkanie

2018.04.06

Rynek nieruchomości w stolicy jest najbardziej zróżnicowany w naszym kraju. Kupujący mają duży wybór, zarówno wśród małych kawalerek, jak i dużych mieszkań i apartamentów, których nie brakuje na rynku wtórnym.
Designerskie akcesoria łazienkowe

Designerskie akcesoria łazienkowe

Wnętrze / Łazienka

2018.04.06

Stworzenie stylowej łazienki wymaga dobrze zaplanowanej przestrzeni, odpowiednio dopasowanych elementów wyposażenia, a także pomysłowej aranżacji pod kątem kolorystyki, dekoracji i wykorzystanych materiałów. Końcowy efekt pow...
Dwa żywioły w łazience

Dwa żywioły w łazience

Wnętrze / Łazienka

2018.04.06

Urządzenie łazienki o dużej powierzchni otwiera możliwości doboru urządzeń o dowolnych rozmiarach oraz podziału jej na strefy. Jednak poza niezbędnymi elementami, salon kąpielowy powinien być również wyposażony w efektowne do...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.