Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Gdy lubicie surowe wnętrza
kalendarz 12/09 2018

Gdy lubicie surowe wnętrza

Mieszkanie

Dawniej były siedliskiem biedniejszej społeczności, szczególnie upodobali je sobie ubodzy artyści, którzy tworzyli tam swoje pracownie. Obecnie lofty są kojarzone z luksusem, na który pozwolić sobie mogą nieliczni.

Pierwsze lofty powstawały między innymi w Londynie czy Nowym Jorku, gdzie opustoszałe pofabryczne budynki stawały się miejscem zamieszkania uboższej części społeczeństwa. W latach 60 tego typu pomieszczenia były popularne zwłaszcza wśród artystów ze względu na bardzo niskie koszty wynajmu. Dzięki dużej przestrzeni oraz wysokim oknom, dającym więcej światła, lofty często stawały się także pracowniami malarskimi lub galeriami sztuki.

Obecnie lofty utożsamiane są z surowymi, lecz luksusowymi wnętrzami, za które trzeba zapłacić niemałe pieniądze.  W największych światowych metropoliach: Nowym Jorku, Londynie czy Berlinie znajdują się całe kompleksy składające się z poprzemysłowych budynków przerobionych na apartamentowce.

W Polsce tego typu projekty zaczęły pojawiać się stosunkowo niedawno. Pierwsze lokale mieszkalne powstały w Łodzi, gdzie inwestor postanowił zaadaptować opuszczoną fabrykę Karola Scheiblera. Kolejne takie inwestycje zawitały m.in. do Warszawy, Żyrardowa, czy Krakowa.

Adaptacja dawnych fabryk, magazynów czy spichlerzy nie jest łatwym, ani tanim zadaniem, dlatego też deweloperzy, chcąc wykorzystać postępującą modę, postanowili budować od podstaw kompleksy nawiązujące stylem do postindustrialnych obiektów – w ten sposób powstały soft lofty.

Jest to świetny kompromis dla osób, którym podobają się wnętrza w tym stylu, jednakże obawiają się o kondycję samego budynku. Soft lofty w apartamentowcach zachowują swój surowy charakter, jednocześnie posiadając dodatkowe udogodnienia, które cechują nowoczesne budownictwo. – Ocenia Marzena Besowska z Emmerson Realty S.A. – Przykładem jest piękny apartament w stylu loftowym na warszawskiej Pradze, na terenie kompleksu Soho Factory. Ten 145 metrowy soft loft został stylowo wykończony z dbałością o szczegóły. Niewątpliwie zaletą apartamentu jest maksymalizacja części wspólnych oraz duże możliwości aranżacyjne – opisuje Marzena Besowska.
RED
Źródło: Emmerson


Tagi:
lofty, Soho Factory, lofty Soho Factory

Zobacz podobne artykuły:

Wiarygodność dewelopera
kalendarz 18/09 2018

Wiarygodność dewelopera

Nieruchomości / Mieszkanie

2018.09.18

Obecnie panuje znakomita koniunktura na rynku pierwotnym. Deweloperzy biją kolejne rekordy w budowie i sprzedaży swoich inwestycji. W tej całej gorączce nie należy jednak zapominać o sprawdzeniu wiarygodności dewelopera przed...
Coraz więcej mieszkań na wynajem
kalendarz 17/09 2018

Coraz więcej mieszkań na wynajem

Nieruchomości / Mieszkanie

2018.09.17

Okazuje się, że taka forma pomnażania oszczędności na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo spodobała się naszym rodakom, którzy coraz częściej przedkładają nieruchomości nad lokaty bankowe.
Więcej aktów notarialnych przy mniejszej wartości transakcji
kalendarz 10/08 2018

Więcej aktów notarialnych przy mniejszej wartości transakcji

Nieruchomości / Mieszkanie

2018.08.10

Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2017 r. Polacy podpisali łącznie 488,1 tys. aktów notarialnych, o 1,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie wartość przeprowadzonych transakcji spadła o ...
Najnowsze artykuły:
Rozsiądź się wygodnie – wyjątkowe sofy, kanapy i fotele

Rozsiądź się wygodnie – wyjątkowe sofy, kanapy i fotele

Wyposażenie / Meble

2018.09.18

Wraz z nastaniem jesieni warto przygotować się na długie wieczory z ciepłą herbatą w fotelu, jak i rodzinne seanse filmowe na kanapie. Może czas tchnąć nowe życie w kącik wypoczynkowy, decydując się na nową sofę lub narożnik?...
Jak się obronić przed zagrażającym nam bankructwem?

Jak się obronić przed zagrażającym nam bankructwem?

Prawo i Finanse

2018.09.14

O tym, że przekredytowanie jest chorobą uleczalną oraz jak sobie radzić, gdy wpadliśmy w pętlę zadłużenia – rozmawiamy z ekspertem Krzysztofem Oppenheimem, prowadzącym Kancelarię Usług Finansowych, autorem blogów „Poradnik dl...
Kupujesz rolety dachowe? Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Kupujesz rolety dachowe? Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Wyposażenie / Dekoracje

2018.09.13

Okazuje się, że rolety są najchętniej wybieranym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kontrolę nad światłem promieni słonecznych w pomieszczeniach. Dodatkowo są najbardziej popularne ze względu na poprawę bezpieczeństwa i wpływ na wy...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.